Ve svém nejnovějším snímku Babycall spolupracuje Pål Sletaune s mezinárodně známou, talentovanou a momentálně velmi žádanou herečkou Noomi Rapace, která zazářila v roli Lisbeth Salander v trojdílné televizní adaptaci sbírky novel švédského novináře Stiega Larssona. Tentokrát si zahrála matku 8-letého syna Anderse, kteří společně utečou od násilnického otce a manžela. Ze strachu, že je najde, Anna svému synovi dá do pokoje vysílačku, aby si i v noci byla jistá, že je v pořádku. Z malého přístroje se však začnou ozývat zvláštní neidentifikovatelné zvuky. (oficiálny text distribútora)

Nivenx

Průměrný film, který mě nějak zvlášt' neoslovil, ale výkon Noomi Rapace byl opravdu dobrý, ale bohužel to film nedostalo víš jak na 50% ()

Immortal17

No teda, tak takovou pointu jsem vážně nečekala. Velmi deprimující příběh s dramatickým koncem mi nedal spát. Skličující atmosféra vládne po celý děj filmu. Noomi Rapace zahrála svou roli tak přesvědčivě, že jsem neměla ani nejmenší podezření, že by neměla všech pět pohromadě. Ráda bych sem napsala více informací, ale nechci spoilerovat těm, co se na tento film zrovna chystají. ()

Charlizee

Mám ráda zmatený děj - takový, který vše jednoznačně neservíruje na zlatém podnosu, nýbrž nutí diváka k neustálé pozornosti a nechává prostor vlastní představivosti. Mám ráda skandinávské filmy. Mám ráda Noomi Rapace. Tenhle film měl být trefou do černého. Nebyl. Sice nenudí ani na okamžik, ale výsledek je tak rozpačitý a nelogický, že přemýšlím, jestli se nejedná o pilot k norské verzi seriálu American Horror Story... /Videotéka O2TV, sekce Skandinávské filmy/ ()

uiu

Film mi nabídl jen jedno velké zklamání. Co taky chcete očekávat od filmu, když vlastně není tajemství, že hlavní hrdinka je psychicky labilní hysterka fixovaná na svého syna. Těm bystřejším zápletka dojde už asi v půlhodině filmu. Vatové scény typu: Nepamatuju si, co jsem dělala. - Viděl jsem tě v kavárně. - To jsem nebyla já, které vlastně v celkovém vyznění filmu nedávají nijak smysl zápletce, ale jen umocňují psychickou nemoc hlavní hrdinky a tudíž i další důkazy, proč by jí divák neměl věřit - a to je právě podle mě největší chyba filmu. Pamatujete na Šestý smysl, kdy jsme všichni věřili Bruci Willisovi a o to silnější byl konec? Proč dnešní scénaristé nedokážou divákovi podpoknout nohy jako tenkrát Shyamalan? Scény s dětskou chůvičkou mohly být lepší a dalo se z nich vyždímat napětí a strach, nechápu, když na tomto motivu postavili i název filmu, proč posloucháme v celé stopáži filmu křik z vysílačky jen 2x. Po skončení filmu začnete přemýšlet nad minizápletkami, které film předložil (proč Helge viděl Anderse? kdo se teda utopil a kdo "byl vyhozen" z okna? sociální pracovníci tedy byly jen výplody fantazie? dělo se tedy něco v sousedství, co slyšela v chůvičce?...) ()

venison

Opravdu obdivuji severský styl filmování.. Je naprosto inverzní od toho hollywoodského.. Obyčejné, nezajímavé až ponuré lokace, hlemýždí tempo, poskrovnu dialogů, herci většinou nehezcí.. Ale má to svůj půvab, kouzlo, napětí a rozhodně nenudí!!! Velmi příjemné zpestření kinojídelníčku :-) Noomi Rapace je čím dál tím víc herecky obratnější a vyzrálejší.. ()

Yoshimitsu

Babycall jsem si vždycky přál ať si se ségrou šuškáme celou noc a děláme nářezy rodičům, ale nikdy jsme ho neměly. Noomi v roli matky byla hodně náladová, uzavřená do sebe a fixovaná na svého syna Anderse. Kristoffer Joner čím víc stárne tím hraje ve filmech větší hovno, kde jsou staré dobré temné lesy, kde zahrál báječně. Dávám 55% ()

zdenny

Na tento film bych patrně nenarazil, nedíval-li bych se na filmografii mé oblíbenkyně Noomi Rapace. Tato herečka prokázala své kvality v trilogii "Millenium" (mimochodem mé první seznámení s Noomi) a po zhlédnutí tohoto filmu musím říct - uf, ta holka je fakt dobrá! Svým dramatickým herectvím mne s každou další scénou dostává na kolena. Celý film má ale takovou zajímavou atmosféru, kterou umocňuje tvrdá norština. Jedná se o psychologický film, kdy matka po rozvodu úzkostlivě chrání své dítě. Film, který má zajímavý závěr, nejen kvůli kterému stojí za to jej zhlédnout. Na tomto filmu je zajímavé, že ačkoli se má jednat o thriller, tváří se film celou dobu jako civilní drama. ()

Cortes3

Zajímavý filmový kousek, který není na čisté 4 spíše pro mě na 3 a půl, ale přikláním se k vyššímu hodnocení vzhledem ke slabosti ke skandinávské kinematografii. Ocenil bych výkon Noomi Rapace, která ve filmu excelovala a ukázala, že umí zahrát diametrálně jinou roli než v trilogii Stiega Larssona. ()

L_A_D_A_S

Hlavní hrdinka je psychopat, její syn (Nor, Anders, náhoda?) je psychopat, synův kamarád je ještě větší psychopat, sociální pracovník je psychopat a sociopat, jediný přítel hlavní hrdinky je psychosociopat a určitě všechno ostatní pat. Celý film má absolutní psycho atmosféru. Prostě všichni kdo mají něco společného s tímhle filmem jsou tak psycho že bych je pozavíral na Shutter Island a už bych je nikdy nechtěl vidět. ()

mcleod

Přiznám se, že Nebezpečná známost od stejného režiséra, která má velmi podobný psycho-námět, se mi líbila trochu víc. Přesto i tento film byl hodně povedený, herecké výkony byly na velmi slušné úrovni, příběh byl také zajímavý... a co víc, film je natočen bez jakýchkoli kýčovitých hororových lekacích scén, které zrovna moc nemusím a za co si režisér zaslouží velký obdiv. Někomu tento film sice může připadat pomalý, bez nějakých velkolepých scén či efektů, mně se ale na něm právě toto líbilo. Je to takový klasicky severský náhled do pomatené duše... ()

Forsberg11

Veľmi slabé 3*! Od ohlasov z festivalov, predstaviteľky hlavnej postavy a aj samotného námetu som čakal viac. O horore tu bohužiaľ nemôže byť ani reč. Napočítal som dve scény, pri ktorých sa divákovi môže potenciálne zvýšiť tep, a aj to len v trvaní maximálne pár sekúnd. Inak je to skrz na skrz sociálna dráma o jednej utrápenej matke, ktorá nadovšetko miluje svojho syna a trpí v niektorých prípadoch až paranoidným strachom o neho. No mám pocit, že na danú tému bolo natočených dosť oveľa kvalitnejších snímkov. Potešili ma niektoré herecké výkony, dialógy a aj zopár scén. No film ako celok na mňa dojem nerobil. V konečnom dôsledku pôsobí nesúrodo, chaoticky a ponúka až zbytočne veľa nezodpovedaných otázok a logických dier. Ale nebudem samozrejme popierať, že určitým ľuďom v určitých kruhoch sa to bude veľmi páčiť. 50 %! ()

Šakalík

Velmi zvláštní a přitom zajímavý film, který v sobě skrývá lehce mysteriózní prvky, které mají velmi matoucí efekt. V hlavní roli přímo exceluje Noomi Rapace, kterou jsem bez piercingu málem nepoznal. :-) Film neustále mlží a balamutí diváka, takže se dost dobře nedá odhadnout, jestli je Anna obětí vlastní hysterie, či zda jsou její obavy oprávněné. Jak film postupně plyne, stupňuje se jeho zmatečnost až k hranici únosnosti, aby finální rozuzlení přineslo kýžené odpovědi s poznáním, že to vlastně bylo od počátku přece jasné. Pro skandinávské, a zvláště pak norské, snímky já mám docela slabost, takže v hodnocení budu velkorysý... ()

KR4T4S

Fantastický výkon Noomi Rapace. Takové hysterické poblblo. Noomi se na to dost hodí - má i velmi zvláštní (její přirozený) způsob pohybů nebo chůze. Jinak film si solidně drží napětí a atmosféru, neříkám, že jsem to úplně pobral, ale tvůrci si celou dobu udrželi mou pozornost a zájem. Budu si to muset dát znovu. Horor to není, no i když... Líbí se mi zdejší reakce a stížnosti, že to není právě horor ani náhodou - myslím, že v dnešní době lidé čekají samé laciné lekačky, znetvořené obličeje, mutanty, démony apod. A když to tam není, tak to není horor přece... ;-) Pro mě tedy velké překvapení. Jo a zmínil jsem, že Noomi je zde naprosto famózní? ()

sedm.1

V žádném případě nejsem příznivcem, natož obdivovatelem evropské filmografie, a do Babycall jsem šel jen a pouze kvůli Noomi Rapace, kterou mám ve filmech moc rád, neboť mi přijde jak vizáží, tak svým hereckým umem jako jedna z neoriginálnějších, nejvýraznějších a nejzajímavějších filmových tváří současnosti. A nutno podotknout, že i tento thriller stojí především na ní, stejně jako je nutné podotknout, že bez ní by to byla pořádná bída. Zápletka tohoto snímku je totiž vyloženě divná. Pointa je tedy sice podána zcela jasně, ovšem když to divák vezme do důsledku, tak mi tam zůstalo viset tolik otazníků, že ve finále mi právě ona pointa nedávala příliš smysl a samozřejmě tím utrpěl ve výsledku můj celkový dojem z Babycall, neboť právě na finálním rozuzlení stojí celý film. Škoda je to o to pak větší, že jinak natočeno to v rámci žánru bylo poměrně dost poutavě, spousta napětí, velice solidní atmosféra, hodně slušná gradace, ale jak už jsem zmiňoval, celé to mělo příliš trhlin a tvůrčích nedodělků, že závěrečný dopad byl zkrátka nepropracovaný a tím pádem chladný. Přesto ale jako thrillerová jednohubka funguje a působí Babycall docela slušně. ()

Luciášek

Já si nemůžu pomoct, ale tohle se nepovedlo. Hlavní hrdinka je od začátku "jasná" a navíc strašně nesympatická, zápletka očekávatelná a průhledná. Jediné plus je opět skvělý Kristoffer Joner. ()

beba789

Tak tenhle film fakt vůbec nechápu a je mi to i docela jedno,protože se mi skoro vůbec nelíbil.Dvě hvězdy dávám za herecký výkon Noomi.Byla ve finále ta špatná ona?Celej film měla halušárny že je tam Anders přitom byl už mrtvý?Co to slyšela vtom Babycallu?Sebe nebo ty sousedy?Prostě celý WTF?39%. ()

MareT.

Ta atmosféra je paradní, ale čím více se dostávame do příběhu, tím více jsou viditelné logické nesmysly za účelem překvapit. A ve finále se to ani nepovede, protože scénář hodně čerpá z jiných podobně zaměřených thrillerů. Ale jako jednohubka z evropy se to dá. ()

kolemjdouc

I mě to přišlo nějak zmatené.Začátek slibný ,ale posléze jakoby filmaři nevěděli co s tím.Přitom ústřední motiv byl dobře vymyšlený. ()

Disease

Ani tak dobré jako minimalistický Naboer, ani tak herecky zvládnuté jako Mechanik (když už jsme u toho posttraumatického subžánru), ale i tak solidní atmosféra, která klišovitý scénář posunula trochu nahoru. ()

sona123

Tentokrát mě Seveřené, včetně jako vždy báječné Noomi, zklamali. Nuda, pointa jasná velmi brzy. Žádné drama, thriller, natož horor. Jako televizní film na nedělní podvečer, to snad ano. Ale trhák na noc, to ne. ()