Aj napriek naliehaniu ministerstva spravodlivosti príslušný sudca odmieta prepustiť Carrie Mathisoovú z psychiatrie. Právnici iránskeho teroristu Majida Javadiho však prostredníctvom advokátskej kancelárie Paula Franklina  získajú jej prepúšťací dekrét. Na oplátku Javadi od Carrie žiada, aby mu prezradila zasvätené informácie z vnútorného prostredia CIA a najmä podrobnosti o operácii, ktorou proti nemu hodlá agentúra zaútočiť. Carrie spočiatku odmietne, ale potom si uvedomí, že CIA urobila všetko pre to, aby ju zničila a nemohla viesť normálny život ani po prepustní z psychiatrie na slobodu. Brodyho dcéra Dana pomôže svojmu priateľovi Leovi Carrasovi utiecť z psychiatrického zariadenia. Leo sa jej prizná, že jeho malý brat spáchal samovraždu.  Dana ukradne matke Jessice auto, a kým v ňom spolu s Leom opúšťajú mesto, Jessica zalarmuje políciu. Mike Faber zistí, že Leo v minulosti spáchal hrozný čin... Pátranie po trasách financovania iránskych teroristov odhalí venezuelskú peňažnú stopu a skutočnosť, že veliteľ Iránskej revolučnej gardy Majid Javadi ukradol peniaze z vládnych fondov a prepral ich cez futbalový klub. (TV JOJ)

Necrotongue

Konečně se ve třetí sezóně začalo něco dít, teprve teď jsem měl pocit, že se opět dívám na Homeland. Jsem nesmírně rád, že se děj nadále nevěnuje událostem na psychiatrickém oddělení, už mi z toho samotnému začínalo hrabat. Navíc se tvůrci vrátili ke starým, dobrým intrikám, takže jsem jim odpustil i Danu a její zbytečný příběh. ()