Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

andy60

Nechal jsem se vtáhnout do děje tak, že jsem si neodskočil ani na záchod. Dobrá práce, pro mě o mnoho lepší než vychvalovaný Nolanův Dokonalý trik, který mi to chvílemi připomínalo. ()

in flames

Určite nie horor, ale atmosericky skvele spracovaný filmík, Cillian a Robert sú skvelí a napriek tomu, že niekde v strede je trochu pokles napätia dokáže si diváka udržať až do konca, koniec je skvelý taký ako sa na tento žáner patrí a mňa trocha aj dojal.... ()

JerryPilsen

Celé pěkně odstupňované,těšil jsem se na závěr,který mě dostal.Pěkné poodkrytí praktik šarlatánů.Žádné dechberoucí scény,jenom pěkně uplývající děj. ()

Martazoe

Těšíla jsem se na mysteriózní thriller s prvky hororu, ale očekávání se mi splnilo jen částečně, bát jsem se nezačala. Hodně věcí mi dohromady nezapadlo a mátlo mě. Konec se mi ale líbil, i když souhlasím s tím, že by bylo lepší než vysvětlovat, prostě říct "ty šarlatáne", konec a rozeberte si to. Jenže už jsem si zvykla, že někdo to potřebuje polopatě a takhle rozpitvané to ztrácí prostě kouzlo. ()

JARDAHONDA

Snímky s paranormálním tématem jsem měl vždy rád. Tajemno, které z nich vyzařuje a nedá spát mě vždy fascinovalo. Červená světla jsou velmi dobře zpracovaným snímkem. Něchybí v něm ikony hereckého výsluní včetně "Ripleyové," která nebojuje z větřelci, ale z podvodníky typu Copperfield. Uhrančivý děj s ponurnou atmosférou a mystickou hudbou mě velmi oslovil. Z filmu si na zadek nesednu, ale 4 hvězdy si dle mého názoru rozhodně zaslouží. ()

Necrophobic

Velmi dobrý biják. Zatím neviděný nápad šikovně zapracovaný ve velmi dobrém scénáři.Silver mě byl teda podezřelý od vystoupení z letadla . :-)) Ale jinak závěr jsem teda opravdu nevydedukoval a to se počítá. Sečteno ,podtrženo hlavní herecké trio tomu dodalo punc kvality ,ale jsem si jistý ,že by film fungoval i s neznámými kvalitními herci. Tak dobrý je ! ()

danny79

Cekal jsem zajimavy film o paranormalnich jevech, bohuzel s pribyvajicim casem jsem se zacil nudit a uvedomovat si, ze me ocekavani nebude ani zdaleka naplneno a zaver vse pokazil definitivne. Melo to atmosferu, bylo to dobre rozjete, bohuzel se to postupne z filmu vytraci. ()

PavelKral

Nepochyboval jsem, že Sigourney Weaver dobrý scénář vycítí. Jako zapřísáhlý ateista a materialista bych si mystický thriller o nadpřirozených jevech představoval přesně takto... Vidět film jedním dechem se mi už dlouho nestalo a Rober de Niro je už jenom jako šperk na tomto díle. Doporučuji všem kteří mají rádi promyšlený děj, nečekané zvraty a citlivě dávkované napětí - i když jsou tam některé věci trochu ujeté. ()

Ardath

De Niro v tomto thrilleru působí opravdu démonicky, což se mu povedlo naposledy snad v Angel Heart. Nebýt místy trochu nepochopitelných zvratů a přehnaného závěru, byla by to velmi silná podívaná. ()

StandikK

Děj byl sice zajímavý, konec trochu překvapující, ale nic víc. Budu se muset na ten film podívat ještě jednou, a najít něco "hororového". Nebo raději ne. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)