Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

raru

Veľmi som váhal medzi 4*a 3*,pretože film je to zaujímavý.Dobrá atmosféra,herecké výkony,aj dobrá réžia ma po celý čas držali v napätí a čakal som nedočkavo na pointu celého príbehu.No,dočkal som sa,ale mal som trochu rozpačité pocity.Niežeby nebolo povedané celkom nič,ale ako to bolo povedané a čo.Takže vcelku vydarený snímok,ktorému trochu nevydarený koniec uberá na celkovom dobrom dojme. ()

Pythonator

Film má jeden nepatrný (či hodně velký) problém. Tváří se jako by existovali odborníci, kteří vyvrátili všechny paranormální jevy na světě. Ba co hůř, naprosto ignoruje nevyvratitelný fakt, že máme na světě stovky vědecky nevysvětlitelných úkazů, které jsou patřičně doloženy, zdokumentovány a též důkladně zkoumány. Celá tahle skeptikova podívaná je navíc naprosto zabita nečekaným koncem, což působí nemalé rozpaky jak skeptikům, tak lišákovi Mulderovi. ()

90125

Začiatok mi pripomínal The Awakening a ja som sa začal báť aby to neskončilo podobne hrôzostrašne. Tiež som sa bál aby sa to časom nezvrhlo do nejakého primitívneho, akciou nabitého, vyvraždovacieho hororu. Chvála scenáristovi/režisérovi, že sa tak nestalo. Naopak, Red Lights držal moju pozornosť až do konca, čo sa teda bohužial stáva skôr zriedka. Práve nepredvídateľnosťou u mňa tento film bodoval. Hoci je možno koniec zľahka rozpačitý a príbeh je na niekoľkých miestach nedomyslený, precízne budovaná atmosféra a schopná réžia stále robia tento film zaujmavým. Tri hviezdy u mňa znamená dobrý film. 69 % ()

SaMaeL98

Chtě nechtě, opět se setkávám s Murphym, ale byla to pouhá n(e)(á)hoda. Tento filmeček v mém počítači ležel už dobrýho půl roku. Stáhnul jsem si ho na dovolenou, kde jsem ale trávil čas koupáním v moři, tajnou masturbací v koupelně a pojídáním tun italsko-chorvatské pizzy. Nyní opět k tématu! 4 pro mě oblíbení herci (Murphy, Riplejová, Niro, Olsenová) na jednom místě, tajemný příběh plný nadpřirozena a paranormálna a konečně také Toby Jones, který se rozhodl zradit Redskulla a začal se věnovat teorii ohýbání lžiček. Když si to dám všechno do kupy, vznikne orgasmus, dobrý film a 5 hvězdiček. ()

Upswing

Tak ako v šokujúcom Buried, Cortés opäť postupne vygraduje bezchybnú atmosféru filmu, ktorá vyvrcholí až na jeho konci. Výborné herecké výkony, či už mne menej sympatického Murphyho alebo chladne odmeranej Weaver, dopĺňa excelentne na malej ploche mrazivý De Niro, ktorý ma naposledy takto "uhranul" v Angel Heart. Skvelé ! ()

RISOvonVODKA

Po dlhšej úvahe som nakoniec išiel po štyroch hviezdach, nakoľko ide po dlhej dobe o krásne osvieženie. Najprv začnem s tým, čo sa mi na filme nepáčilo. Mal som pocit, že režisér nevie, do ktorého žánru sa snaží zaradiť. Horor? Thriller? Dráma? Akoby to nefungovalo spoločne, ale film bol rozdelený na osobitné časti. Okrem tohto detailu bol film skvostný. Pekne zostrihané, slušne zahrané. Scenár pracoval perfektne. De Niro hrá svoju rolu skvele a v zaujímavom finále vyniká zo zvyšku obsadenia povedal by som... markantne. Na atmosfére bolo cítiť prepracovanie. Do deja som sa ponoril a nechal sa v ňom stratiť ani nevedno ako. A to nehovorím o krásnom spestrení vo forme Sigourney Weaver, ktorá ma pekelne potešila, nakoľko tomu nebude ani týždeň, čo som si oživil spomienky quadralógie Votrelca. Ak pôjdete do tohto filmu naslepo, budete milo prekvapení. ()

vnimat_Krasu

Téma Červených světel je rozhodně zajímavé a líbilo se mi bohužel tak moc, že jsem s předvedeným příběhem nemohl být spokojen. Cortés se namísto atmosférického thrilleru pokouší o jakési lehce nadpřirozené drama říznuté hororem, které vzhledem k závěru nelze brát vážně. A přitom látka odhalování podivných senzibilů a jiných Doylovsky zdatných umělců tak přitažlivě svádí k serióznímu provedení. Cillian Murphy v hlavní roli potěší a Robert De Niro si po letech herecky krade film pro sebe. Dvě hodinky uplynou jako voda, ovšem věčná škoda, že se Cortés pokoušel být za každou cenu cool. ()

BStone

Výborný film, který - jak jinak - naši distributoři opět zazdili. Téma paranormálních jevů a léčitelství poutavě zpracované v napínavém příběhu se skvělými herci. Po všech těch bloockbustřích srágorách,co nám servírují v kinech konečně dílko,které zaujme i nastolí nějaké ty otázky. Kupodivu mi narozdíl od většiny názorů ani nevadil polopatický závěr, i když uznávám, že konec po scéně s mincí by měl své nesporné kouzlo. Je to film dnešní doby,kdy po světě chodí tisíce esoteriků a podvodníků a mezi nimi chodí i lidé nadáni nějakým darem. Ale především je to o tom, že když pominu podvodníky, tak léčitelství není záležitostí vyvolených, ale každého z nás. Jen o tom málokdo ví a málokdo své schopností rozvíjí. 80% ()

lineker

Mohli jsme dostat kvalitně odvedený akční duchařský horůrek, tak jak konečně bylo naznačeno v prvních deseti minutách filmu a já se dokonce na ten horůrek těšil. Ovšem Cortés šel na nádstavbu filmu a byl nám předložen poněkud "hlubší" film. A výsledek byl pro mne potěšující. Kladně hodnotím především několik překvapivých dějových zvratů, plus nečekaně čekaný závěr. ()

Arkwuill_S

Jako jsou zapálenci pro sbírání známek, tak jsou jedinci, kteří odhalují údajné kouzelníky a jasnovidce. O tomhle je také tenhle film. Tom Buckley a Margaret Matheson zkoumají "nevysvětlitelné" jevy a odhalují jejich podstatu. A jak už to tak bývá, všechno to jsou podvrhy. Na scénu se dostává známý nevidomý jasnovidec Silver, který ale trochu vybočuje z běžného rámce. Je za ním cosi tajemného a děsivého. Je proto pro Toma obrovskou výzvou. I přes nesouhlas své kolegyně se do tohoto projektu pustí a netrvá dlouho, aby zjistil, že tady narazil na něco, s čím si není radno zahrávat. Je to přesně ten typ filmu, který mám rád. Nazval bych to asi psycho-thriller. Je to temné, napíná to, vyvolává to strach. Jak ubíhá minuta za minutou, tak si říkáte, že tohle bude něco velkého. Vyvíjí se to hodně slibně a vy čekáte obrovský závěr, který vás totálně posadí na prdel. A bohužel v tom samotném závěru je největší slabina. Tušil jsem (z komentářů) a přál si, aby to bylo něco převratného. Ale to, co přišlo, tak úplně nevím, jestli jsem tomu dobře porozuměl... pro mě to bylo zklamáním, závěr by si to zasloužilo domyslet jiný. I když se to snadno řekne, ale tady platí známý Cimrmanův prvek - očekávání střídá zklamání. Škoda. ()

RonnieR

Cortés ma prekvapil už pri Buried, a toto bolo zasa niečo s iného súdka. Myslím si že mu to aj tentokrát celkom vyšlo. 73%. P.S. Trochu mi vadila Olsenka... ()

Yelush

Veľmi príjemné prekvapenie v podobe tohto nadupaného thrilleru, ktorý si vás ihneď podmaní svojou až desivou atmosférou, skvelým hereckým triom Murphy, Weaver, Niro, ako aj dobrým námetom a spracovaním. Film bol tak zaujímavý, že v polovici som rozmýšľal nad asi desiatimi možnými rozuzleniami a netrpezlivo som čakal, ako sa celá tá vybičovaná paráda nakoniec skončí. Aj keď autori si asi nevybrali úplne to najideálnejšie rozuzlenie, nemôžem povedať, žeby ma nejako veľmi sklamalo a tak môžem zodpovedne vyhlásiť, že od 5 hviezd, tento vynikajúci film, delilo naozaj iba veľmi málo... ()

kugl

Skvělá atmosfera, která po smrti Sigourney trochu opadá, ale Cilian po skvělé roli ve Hře o cas opět nezklamal a je na co se dívat opravdu do posledních okamžiků filmu. De Niro nedostává tolik prostoru, jak bych čekal, ale i tak je jeho postava skvěle vykreslena.Na závěr mé napadá, že něco podobného by se mohlo opravdu stát jen v Americe. ()

Patrix000

Nebyl to sice klasicky horor jak sem cekal ale urco to zkouknu z dabingem!!!KRASNY FILM ZAJIMAVÍ HERCI SKVELY A KONEC A TO ROZLOUSKNUTI BAJECNÝ!!!Moc hezky film!!! ()

Montmorency

Originální téma, skvěle rozjetý a graduje to k finále, které mě teda hóódně zklamalo, (ale nechci spoilerovat)...nevyužitý potenciál charismatické postavy De Nira a jak už jsem psala - konec vše pokazil, škoda. ()

smalldevil

Dokud paní vetřelcová žila, tak vcelku náběh na dobrej filmes. Pak chudinka umřela a s ní i film. A já začal podřimovat, přestože ještě bylo světlo. Kurva a kvůli tomu podřimování mi asi něco uteklo, protože závěr jsem vlastně pořádně nepochopil a čuměl jsem překvapeně, stejně tak jako pan De Niro. Budu si to muset pustit znovu a to mě úplně drásá, protože mě čeká stejná nuda. Ale třeba až si to pustím znova, tak paní vetřelcová bude mít kliku a přežije a film pak bude zajímavější a já nebudu usínat a pak možná i pochopím co to tam ten pán s kuním ksichtem provedl, že tak nasral De Nira a možná i pochopím co to provedl s tou pětikorunou. Takže hvězdičky až po dalším shlédnutí. :) ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)