Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

PEZ

Nebyt narychlo zbuchaneho zaveru, rozmyslal by som nad o stupen vyssim hodnotenim. Zaujimava tema, skvela atmosfera, dobra kamera, opat raz dobre hrajuci De Niro (spolu s Murphym a Waverovou) a dobre budovane napatie. Vyvrcholenie ale ide bohuzial do stratena. Niezeby bolo az take zle, len je nepresvedcive, najma finalna scena v divadle. Skoda toho, film mal naslapnute na vyssie mety. ()

dalziel

To čo u mňa nefungovalo v šiestom zmysli, zafungovalo až pri červených svetlách.Výborná atmosféra,skvelí herci,super kamera,strhujúca hudba... jednoducho vynikajúce. ()

HappyDeath

Drama a thriller rozhodně, ale horor? Tak ten bych si představoval opravdu jinak :-) Ovšem atmosféra a zajímavá tajuplnost přeplňovaná kriminalisticky skeptickým nádechem a rozumným úsudkem Ripleyové mě vcelku rázně rozsekala. Už mi tam chyběla jen věta: Je to podvodník, nevím proč to vím ale vím, že to vím :-D Setkání s Alienem přežila, ale náraz na magora (De Niro) ji dostal do bedny...chudák. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=aoafVOTNIpM 2 naprosto odlišné sféry. Triumfujúce odhaľovania šarlatánov a paranormálne odhalenie x-mena. O Európanov strach nemám, pretože osoby, ktoré podľahnú Teodore, Nikovi, Tamíne (z TV Doma, Joj etc...) čo žijú z Vás, možno zrátať na jednej ruke. Horšie je to z „uzdravovacími“, „odhaľovacími“, „prestupnými“....seansami za veľkou slanou vodou. Zízajúci Američania na človeka, ktorý najprv bez Boha, potom vlastne skrze Boha robí ľuďom Vianoce aj mimo decembra. U mňa senzačne a jednoducho zvíťazila racionálna stránka prvej trištvrtiny filmu, ktorá cez fenomenálnu Sigourney zanechá v hlave jasnú črtu a stopy upokojenia. Dosť nebezpečné by bolo zatiahnuť náboženskú sféru, hoci ateisti sa môžu pohrať s z citátom: „Nedokážete poprieť niečo, čo nedokážete vysvetliť.“ Kontinentálny filmový štáb robí svoje úlohy perfektne počnúc farebným podtónom scén, dobrej hudby a istej réžie. O hercoch nevznikajú nikde na internete pochybnosti, preto máme na Rodriga len jednu otázku. Aký zmysel dal koniec tak výbornému ratiu otvorenému skepticizmu a vzdal česť Margaretinej pamiatke? /výhodou filmu je otvorený koniec podnecujúci búrlivé diskusie/ (videné 23.03.2013, BDrip) ()

E lan

Po velmi nadějném začátku velké zklamání z konce, který je tak nějak do ztracena. Zpočátku je atmosféra skvěle tajemná, Weaver a Murphy (překvapivě) hrají decentně a přesně zapadajíc do filmu. Konec je ale divný a tak nějak neví co by vlastně měl přinést. Škoda. ()

Kenty

Velmi zvučná jména lákaji, ale ve výsledku je člověk trochu zklamán. Konec trochu přemrštěný a malinko nezapadající a to na něj člověk čeká celý film. zapomenutelný. ()

netWoor

filmík mi nepřipadal jako žádná velká pecka, ale ani to nebyl vyloženě propadák ... až do rozuzlení. Když jsem si pak v hlavě s tím rozuzlením pustil film znovu, byla to strašná hovadina a nic nedávalo smysl. To rozuzlení to totálně pohřbilo. Sakra, chtěl jsem dát tří hvězdy, ale ani ty nedám ... probůh, to byl konec ... ()

Hellierer

Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70% ()

liberita

Slušne budovaná atmosféra, len škoda, že jej vygradovanie v závere celkom zahodí pôvodnú myšlienku a narýchlo sa snaží vyprodukovať prekvapivý záver v štýle Šiesteho zmyslu. Po hereckej stránke síce výborné, de Niro nahnal zimomriavky, avšak s menšou stopážou bez pár zbytočných zvratov by to môj celkový dojem ešte lepší. ()

Zombiepod

Hviezdne obsadený triler, ktorý sa na nič nehrá. Okolo hororu, ako sa tu píše, to síce ani neprešlo, ale záhadná atmosféra prítomná po celý čas sa filmu vytknúť nedá. V tomto prípade ma však veľmi mrzí, že tempo a scenáristické vývrtky, aké sa v Red Lights metali takmer celú poslednú tretinu až po absolútne bravúrne finále, sa nedržali aj po zvyšok stopáže. Chcelo by to omnoho rýchlejší a zaujímavejší rozbeh, a predovšetkým vyplnenie zbytočne dlhej stopáže zaujímavejšími momentami (prípadne stopáž trochu pristrihnúť). Milovníci záhad si ale zgustnú. ()

Lilien

výborný mysteriózni triller a kvalitným hereckým obsadením so zaujímavou témou paranormálnych schopností, Dej sa síce občas trochu vlečie a miestami to pôsobí trošku zmätene ale všetko dospeje k svojmu riešeniu, ktoré som ani trochu neočakával. ()

Miagy

Film bol pre mňa takmer po všetkých stránkach nudným a hrozným. PLUS: herecké obsadenie a asi netreba rozpisovať koho mám na mysli :), myšlienka a idea. MINUS: farby filmu, osvetlenie, kamera, hudba, pomalosť deju, pri sledovaní som viac menej trpel :) ()

Hisnuklusi

Chtěl jsem zkusit něco od toho režisera, páč Pohřben zaživa mi přišlo jako naprostá pecka. Zvolil jsem ty světla a musím říct, že to je pro mě osobně docela těžký film na ohodnocení, protože ono to bylo dobré, originální a všechno. Ale přeci jen celkově ta zápletka mi připadala nakonec taková slabší. Tak trochu Akta x, že. Což jsem taky očekával. Ale jen trochu. Obrovský plus má ten film za Roberta, který podal podle mě výborný výkon a navíc mi ta role přišla, jako jemu šitá na míru. V roli toho mladého pochybovače bych si dovedl představit McAvoye. Proč tam nebyl ? Film by byl o třídu lepší. Ale i tak nemůžu říct, že by mě to zklamalo, čekal jsem to sice o něco lepší, ale to je asi můj problém. A všudypřítomný, temný nádech, nesoucí se zhruba od poloviny filmu, dokonce i mně čas od času nahnal hrůzu, a to to ani neměl být horor, takže za to ještě plus. ()

Margerie

Kratší stopáž by tomuhle filmu rozhodně pomohla - prvních 50 minut by se s klidem vešlo do 10 minut plnohodnotného úvodu a hned by to divák ocenil jinak. Zvláštní námět by to mělo, typický španělský napůl dořešený konec je tady ale spíše směšný, a když se připočte proměnlivá kvalita jednotlivých scén, pak to od průměrného hodnocení nezachrání ani Robert de Niro. Po Cortésově atmosférickém Buried trochu zklamání. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)