Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Pichloza

Špionážní béčko ve stylu Bourna s libovím obsazením(Chris Evans si to tu nehorázně užívá), dobře zvládnutou akcí, fajn hlavním hrdinou, zajímavím dějem a průměrnými efekty. Když nebudete čekat áčkové, mistrovské dílo nebo že by se Russoovci chtěli překonat po CA:TWS tak budete přinejmenším spokojení. 7.5/10 ()

Johny M.

Nejlepší akčně-špionážní thriller posledních let, kterej si vytírá prdel i s posledníma dvouma dílama Mission: Impossible, o zbytku podobnejch snímků ani nemluvě (OK, John Wick je asi top). Gosling mi byl vždycky volnej, ale tady byl fakt libovej, Evans už neni jen Kapitán homokláda, ale solidní drsňák a Ana de Armas i po poslední bondovce dál válí a je těžce hot. Režisérsky originální oživení žánru, slušná akce, často i celkem drsná, ale i pár úsměvnejch (ne směšnejch) scén a po 20ti letech (XXX) nejlepší akční scéna v Praze. Proto nechápu ty sračky, co si tady čtu (v den premiéry); lidi jsou fakt debilní a těžko se jim zavděčit... ()

HenryIvan

Slabšie 4*, ale to hlavne z dôvodu, že ide o rutinnú žánrovku a akcia je občas síce pútavá a zaujímavá, ale je aj často málo prehľadná a aj prestrelená. Inak obsadenie viac ako podarené. Gosling je tu podľa mňa nedoceneným prvkom a všetka pochvala spadne na hlavu Evansa, ktorý je však tiež ako typický asshole záporák parádny. Na Anu de Armas sa vždy skvelo pozerá a jej dialógová časť filmu obstojí, no druhé No Time to Die u nej nevidíme. Celkovo solídne, no ten budget musel ísť hlavne na platy hviezd, povolenia kinematograficky zdemolovať historické pamiatky v Európe a na veľmi veľa CGI. ()

phoenixer

No nevim. Gosling a Evans tady silně zachraňují další sračkoidní netflix produkci. Ten scénář je extrémní cliché, které jsem viděl už X krát. Bohužel ani CGI efekty nemají bůh ví jakou kvalitu. Člověk si toho všímá o to víc, když ukážou známé pražské místa s mrakodrapy, berlínskou televizní věží, atp. I přes ten obří rozpočet se to na výsledku příliš nepodepsalo. ()

ortoncz

Netflixovsky průměr za 200 mega, jako kam se poděly ty peníze teda netuším, ale vůbec to není vidět. Gosling v pohodě, ale víc bavil Evans. Takže by to bylo 50%, ale za Prahu tam lupnu hvězdu navíc... 😅 ()

Razzor_82

"Je to stroj na zabíjení, nic jiného neumí." Klasická Netflixovina s bohatým rozpočtem ale bez výrazné zápletky. Ryan Gosling i Chris Evans herecky táhnou svou kvalitou. Bez nich by to byla hodně šedá podívaná. Tempo je skvělé. Nejlepší je jednoznačně zastávka v Praze. Nadupaná honička a následná přestřelka s policií za bílého dne má výborný náboj. Škoda, že je tady dost ostatních akčních scén v temných místech bez nasvícení. Trpí tím nevýrazný vizuál, který měl být přes rekordní rozpočet chloubou snímku. Pobaví pár dobrých hlášek a zarazí i pár těch tupějších. Bratři Russoové nám naservírovali průměrnou ale místy odfláknutou špionážní jednohubku.  6/10 ()

jordys

Po traileru jsem očekával béčkový film s přestřeleným rozpočtem a to taky přesně odpovídalo. To ale není špatně! Snadná zápletka a hlavně je nechte, ať střílejí, tak to má být. S tím množstvím lokalit to za mě zbytečně přestřelili, všude jsem jen hledal Prahu. Klidně by stačilo, kdyby to celé natočili v České republice a něco málo třeba v Brně, ať nemusí přejíždět tak daleko. Slyšel jsem, že tam taky jezdí tramvaje, jen tam tomu říkají nějak jinak. ()

KOOHA

Přepálená stopáž a akce z ranku Fast and Furious, zejména v té části, kde jedou tramvají. To jsem si říkal, že tyhle dva rejýové uměj lépe. Byl tam jeden moment, kdy sem se fakt zasmál a to bylo kdy si Evans poťiahnul toho fotografa na tom gauči, to se povedlo. Jinak nic moc. ()

Critic

Gosling dobrej, Evansova postava trapná jak prase, děj dost generickej a akce celkem OK. Každopádně tenhle film ukázal, že když uděláte film, kde je všechna akce CGI a říkáte si "však ono to bude vypadat jako v Mission Impossible", tak hle, fakt nebude. ()

franzkfk odpad!

Typický příklad, že penězi si zkušenosti a cit nekoupíte. Zároveň je krásně vidět, že "béčko" není jako "béčko". Pokud umíte řemeslo, tak je vše v pořádku, kupříkladu jako ten John Carpenter. Pokud ho ale neumíte, tak je to peklo ... Střih: naprostá tragédie, není zachována jednota atmosféry, což je hlavně vidět při honičce v Praze (soustřeďte se na počasí); samotný výběr záběrů a narušení jednoty pohybu subjektů v některých akčních scénách je ukázkou těžkého amatérismu. Mozek mi říkal, že vůbec neví, co se na obrazovce děje. Kdybych byl exekutivec u Netflixu, tak okamžitě vyházím všechny, co na tom pracovali a u režisérů, střihače a produkce to okamžitě reklamuju, jelikož ty nejdražší/stěžejní části, které to měly prodat, jsou vyloženě zprasený. O scénáři ani nemluvě, ale to už je věc cílového publika. Tady někdo utopil přes 200 mega za brakovou literaturu, zadaptovanou druhořadými tvůrci s amatérskou produkcí. P.S.: Na těch áčkovejch hercích je vidět, že je nikdo nevedl a očekávalo se, že si to "udělají" po svém. ()

Urukhaj98

Příběh banální, ale sám o sobě neurazí. Herci se snaží (především Evans je na Oskara) a akce taky vůbec není špatná. Takhle se dá bohužel shrnout celý film. Ne zas tak špatný. Což však taky znamená ne zas tak dobrý. 5/10 ()

geek.ondra

Laciné triky, nezajímavé herecké výkony a bídná akce v nudném filmu ve kterém se utopilo nejen 200 milionů ale taky veškerá důvěra v bratry Russoovi a v budoucí projekty Netflixu. 4/10 ()

Nail

Za mě super akční film, se spoustou napětí. Gosling to zahrál velice dobře a i delší stopáž nakonec nebyla na škodu. ()

DAPDO

Můžu k tomu mít třeba tisíc výhrad a připomínek, ale je to super akční jízda, ve které mě nejvíc zaujal v roli záporáka Chris Evans. Demolice Prahy byla dechberoucí. ()

dainio

Úplně reálně to vidím na červené zabarvení. Zas je tu někdo přehnaně kritický a pseudo-expert. Přitom se jedná o svižnou akční jízdu, kde se střídá plno lokací v Evropě, ukazující velikost světa ve které se agent nachází, operuje, utíká. Obzvlášť scény v Praze jsou v topu! Obsazení je výborné. Gosling si svou roli náležitě užívá a je motorem. Nějaká hláška se taky najde. Billy Bob jako vždy výtečný, Chris Evans správně šáhlý egomaniacký zabiják, Ana de Armas kouzelná. Já se dobře bavil. Vy ne? ()

Fionor

Pohodový letní popcorn, kvůli kterému jsem se nemusel mačkat v kině. Obsazení je solidní, akce přiměřeně přepálená a zápletka není příliš komplikovaná. Dostal jsem to, co bylo inzerované na obalu (v traileru) a nenudil jsem se, což je laťka, kterou řada jiných(kritiky vyzdvihovaných) filmů, nezvládne překonat. Solidní 4 hvězdičky. ()

tomik99

Hvězdné obsazení, obří rozpočet, monstrózní akce. Bohužel ani to nezaručuje kvalitní film, protože ve všech těchto ohledech je „The Grey Man“ velice průměrný. Herecký tým je sice na papíru výborný, ale když postavy působí suše a vlastně i nezáměrně šedě, nevymáčkne z nich nic ani sebelepší herec. Chris Evens si roli záporáka užívá, Ana De Amas je jako v každé roli k nakousnutí, ale i to nestačí. Problém je v hlavní roli. Ryan Gosling je sice úžasný, ale on tady nemá co hrát. Za celý film jsem se nedokázal s postavou sžít, je hrozně neosobní, umělá, plochá. To stejné platí i o příběhu, kdy se neustále někam spěchá. Režiséři nenechají postavy chvíli vydechnout, furt se někam ženou a pospíchají. To je samozřejmě na úkor vývoje postav, které jsou okleštěni na minimum. Třetím velkým průserem je rozpočet, protože fakt nevím, kde bratři Russovi nechali těch 200 milionů dolarů. Již v minulosti ukázali, že blockbustery točit umí (Avengers, Captain America apod.), ale tady se někdo přepočítal nebo se ulil pořádně do kapsy. Některé scény jsou zdánlivě nedodělané, především celá Praha působí dost odbytě a uměle. Nechce se mi úplně na film nadávat, protože mě minimálně pobavil. Od nástupce netflixovského Bonda jsem ale čekal malinko víc. Čekal jsem víc od režisérů nejlepších Avengers a taktéž jsem čekal víc od tohoto rozpočtu. Tentokrát se toho moc nesešlo a máme tu naprosto průměrný film. ()

Kingjiri

Kdyby šlo o skromnější akčně-špionážní béčko, byl bych asi vcelku spokojenej. Ale teda za 200 mega (údajně dosud nejdražší film od Netflixu) dostat takovejhle průměr? Za mě teda nic moc. Akční scény vcelku obyčejný. Neobjektivně bych teda jako čech ocenil scény z Prahy (tramvajová scéna byla fajn). Ale co ten nevkusnej digitální bordel místama? Něco takovýho nemá v bijáku za takovýhle prachy co dělat. Casting docela nabouchanej, ale k čemu, když neni pořádně co hrát a rozjíždí se standardní zápletka o agentech určenejch k likvidaci? Kromě toho mi ani moc nesedla celková atmosféra (asi hlavně díky divnejm charakterům postav). Za mě jenom žánrovej průměr, ale od bijáku za takový prachy člověk čeká přece jenom mnohem víc než podivanou z kategorie "shlédnout a zapomenout", dvě silnější hvězdy. ()

bararich8

Měl jsem tu smůlu, že znám knížní předlohu, té se příběh kvalitativně moc nepřibližuje - dost se škrtalo a to hlavně v lokacích a příběhových zvratech. Zde bych snad odpustil i seriálové zpracování. Jinak je to ale ok, jelikož očekávání byla velká, nicméně je vidět, že Gosling neumí souboje podat tak reálně a fyzicky jako jiní. Čili je to jen hodně nablýskaní popcornová jízda, která potěší Prahou. Oko pak pohladí i Ana, ale například v Bondovi byla víc echt. Slabší 4* ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)