Ženy na cestách

(relácia)

Přestaňte o cestování jenom snít a vydejte se s námi na místa, která jste toužili poznat. Nevadí, že neovládáte cizí jazyky či se bojíte létat a v mapě se vůbec nevyznáte. Pojeďte na vysněná místa nejdřív s námi, hned teď – a pak se vydejte ve šlépějích našich Žen na cestách. Poznejte nádherná zákoutí, lákavé pláže, starobylá města i divokou přírodu. Společně s námi navštivte nejen Evropu, ale i Asii a Afriku. Následujte naše dvě odvážné cestovatelky, naprosto odlišné vzhledem i náturou, jak se vydají do širého světa zažít okouzlení z historických památek, ale i exotická dobrodružství. Naše průvodkyně pozvou diváky na Mallorcu, Kapverdy či Rhodos, ale i do Keni, Zanzibaru, Rakouských Alp nebo Maroka. (TV Prima)

blackrain

Nejlepší na celém tom dokumentárním pořadu je vystupování lékaře, který doporučuje nejrůznější nutná očkování. Bez kterých by se podobná zahraniční cesta nemusela vyplatit. Záběry jednotlivých destinací jsou samozřejmě také zajímavé. Musím konstatovat, že na podobná místa, které nám tu prezentují "průvodkyně", se asi nikdy nedostanu. Nicméně, to nic nemění na tom, že mě nejrůznější místa na zeměkouli zajímají. Ale dám raději přednost jiným dokumetárním pořadům. ()

Luk Skywalker

To je otřesný pořad. Viděl jsem jeden díl a ta dvojice cestovatelek, když nemluvili, tak to bylo lepší, protože když ano, tak řekly jak se všechno skvělé. Z čteného komentáře se divák něco dozví (za to ta jedna hvězda), ale radši bych doporučil nějaký opravdu cestopisný dokument, ale ty holt nevysílá TV Prima Family. ()

Smerfetka88

V poslední době jakoby se roztrhl pytel s pořady o cestování a vaření. Chápu, že jsou to témata zajímavá, aktuální a výnosná. Ale dělat takové pořady za každou cenu je kontraproduktivní. Krásným příkladem jsou právě tyhle krásky na cestách. Dokázala bych skousnout, že nás provázejí po místech, kde už bylo dalších deset pořadů před nimi, ale co skousnout nedokážu, je způsob, jakým je to divákovi podané. Jestli tyhle dvě husy mají reprezentovat českého turistu, tak je to pro nás reklama jak hrom! Nevěřím, že český turista je ze všeho vyjevený, všemu se diví a nemůže uvěřit, že má na cimře vlastní záchod. Je to jako parodie na Slunce, seno... - "když už se musíte divit, tak při tom aspoň zavřete hubu, Kelišová!" O tom, že všude a na všechny mluví česky se raději nebudu rozepisovat. Jinak reklama na Exim je hodně násilná a nucená a spíš mě odradí. ()

Pulper

Putování se zvířátky aneb jak si slepička s kravičkou vyrazily na výlet. Já tedy taky zrovna neoplývám vysokou inteligencí a nesrším šarmem a je pravda, že Adéla je kočka a Zlatuše ženská do nepohody. Záběry jsou navíc pěkné a kamera zabrousí i mimo turistické trasy. Proč ale mám v každém dílu sledovat, jak si baby nakupují hadříky a blbinky, ládují se místními specialitami, trsají v nejnemožnějších úborech a neustále opakují, že "je to nádhera", "samo o sobě stačí, že tu jsem", "musím se sem ještě někdy podívat" atd.? Ještě dotěrný dotaz. Děvčata si cestu a výlety platila sama nebo všechno financovala televize? Zajímalo by mě, za co, protože si neumím představit, že naše rozjuchané průvodkyně, díky nimž je pořad často nechtěně zábavný, jsou schopné psát reportáže a nebo se jinak stylově revanšovat. ()

MM_Ramone odpad!

Zlatuše a Adéla. Čo to je? Nestačím sa čudovať. Koho napadlo poslať do sveta dve škaredé, prestarnuté, nahlúplne husy a točiť s nimi cestopisný, dokumetárny seriál? Destinácie, ktoré navštevujú sú sice zaujímavé a krásne, ale keď tam vidím niektorú s tých dvoch megier, tak vždy musím urýchlene prepnúť na iný kanál. Jedna pred druhou sa priedbiehajú, v tom ktorá z nich predvedie ďaľšiu trapnosť alebo trepne väčšiu sprostosť. Pod lákavým názvom "Ženy na cestách" si predstavujem niečo úplne iné. Toto je odpad! ()