Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

ricardo2803

Kdo film viděl,tak pochopí, že mu není co vytknout. A kdo ho neviděl, tak ať to honem rychle napraví. Raquel Welch - to je prostě nádhera a Belmondo je - no, zkrátka Belmondo. "Cítím se jako kuže." ()

andreas_tool

Naprosto skvěle zahraná dvojrole a pro mě hláška vedle hlášky! A příměr ,,takovej blbeček, úplnej Michel Gaucher" použiju tak jednou do měsíce. A Rachel Welch faaakt pecka! ()

horskejvlk

Bruno Ferary na scénu. Bomba komedie, dabing na 1*, zajímal by mě zda-li by Jan Tříska, tak jako v Muži z Acapulka, nenadaboval J.P. lépe. Ale Simona Stašová skvěle nadabovala tu mužatku kaskadérskou cuchtu. Komedie ala France, nevím jestli by v dnešní době takováto komedie vůbec prošla, přes tu spoustu narážek na zženštilou verzi homosexuality a její zesměšňování, tehdá si tvůrci asi neuvědomovali v jak odvážné to z dnešního pohledu “džendrovému” vyvážení je. ()

Jirkacek

Francouzskou komedii Zvíře z roku 1977 jsem viděl někdy ve školním věku poprvé a v následujících letech pouze v případě, že se zrovna vysílala na některém televizním kanále. Nicméně jsem se na tento skvělý film nikdy pořádně nepodíval a z dětských let jsem si pamatoval pouze scény s opičím převlekem a padajícím kaskadérem ze schodů. V rámci správného ohodnocení a napsání zasvěceného komentáře jsem se rozhodl podívat se na tuto komedii o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého měl zastupovat, znovu a pořádně. Využil jsem k tomu kanálu Youtube a strávil tak 96 minut příjemné zábavy, při které jsem se nenudil a s nostalgií vzpomínal na staré časy. Přispěl k tomu i výborný a pro mne nenahraditelný dabing Jiřího Krampola, který propůjčil hlas slavné francouzské hvězdě. Tou byl pochopitelně Jean-Paul Belmondo, který ve filmu vytvořil hlavní dvojroli kaskadéra Michela Gauchera a herce Bruna Ferrariho. Hlavní ženskou postavu kaskadérky Jane Gardnerové vytvořila americká herečka Raquel Welchová, která se nebála vystavovat kameře své tehdejší vnady. Na začátku filmu jsem se seznámil s postavou kaskadéra Michela Gauchera alias Mikea, který měl před svatbou s Jane Gardnerovou. Při natáčení úvodní filmové scény se po havárii svého automobilu oba zranili a naštvaná Jane si odmítla Mikea vzít a rozhodla se opustit povolání kaskadérky. Mike se po uzdravení potýkal s těžkou finanční situací, navíc musel platit svého impresária Hyacintha (Charles Gérard), bohužel se mu nedařilo sehnat pořádnou práci. Musel brát i malé zakázky a uchýlil se i k podvodu, když předstíral demenci, aby získal sociální dávky. Dokonce vzal drobnou práci v obchodním domě, kde byl převlečený za gorilu a jako kaskadér se stal součástí promoční akce na těstoviny Panzani Takhle žil několik týdnů až do doby, kdy se v Paříži měl natáčet nový film s hvězdným hercem Brunem Ferrarim. Ve filmu však bylo mnoho scén vyžadujících kaskadérské nadání, a Bruno Ferrari trpěl závratí již několik metrů nad zemí. Bylo proto nutné sehnat jeho dvojníka, který by ho v náročných scénách zastupoval. Díky fyzické podobě byl vybrán právě Mike, byť jej provázela pověst postrachu všech filmařů kvůli své nepředvídatelnosti a lehkomyslnosti. Mike roli přijal a rozhodl se získat ke spolupráci i Jane, neboť v tom viděl příležitost nejen si slušně vydělat, ale též získat zpět i její lásku. Jane o něj však momentálně nestála, navíc se o ní ucházel bohatý hrabě de Saint-Prix (Raymond Gérôme). Ten ji pozval na slavnost do svého zámku, aby ji představil jako svou příští manželku. Janina kamarádka Doris (Dany Saval) to prozradila Mikovi, kterému se podaří se do zámku v přestrojení vloudit a přemluvit Jane ke spolupráci. A tak se začal točit film, jehož scény byly postaveny i na zápletkách využívajících zjevně homosexuální orientaci Bruna Ferrariho a jeho podobu s Mikem Gaucherem. Kromě hraběte se snažil Jane nadbíhat i režisér Sergio Campanese (Aldo Maccione). Mikovi se však nakonec podařilo získat si zpět Janinu náklonnost, byť ještě v samém závěru musel překazit chystanou svatbu s hrabětem de Saint-Prix. A byl konec úsměvného příběhu z francouzského hlavního města, během něhož se mi do tváře vloudil úsměv a do mysli vzpomínky na relativně bezstarostná léta. Navíc mi byl jako herec Jean-Paul Belmondo vždy sympatický a tak pozitiva převládala nad negativy. Suma sumárum, komedie Zvíře ode mne získala tři zvířecí hvězdy ***. () (menej) (viac)

GrooteLulu

..mě se to moc nelíbí, při srovnání s ostatními komediemi s Belmondem, protože se mě nelíbí "mačochistický" vztah hlavních hrdinů. Ani Cosmova hudba není má oblíbená (ikdyž motiv je chytlavý), ovšem Bruno Ferrari a neustále opakovaný kaskadérský záběr mě to vynahradil alespoň na ty 3hvězdy.. ()

burg

Až při scéně v letadle/vrtulníku mi došlo, proč budou tyhle starý filmy stokrát lepší, než dnešní akční. U dnešních se nebudete bát, jestli to hlavní hrdina vůbec přežije, protože se vše točí před zeleným plátnem. Tady samozřejmě ne... ()

Kelinej

Film, který nikdy neomrzí, pořád jej mám doma v pohotovosti pro zlepšení nálady. Možná to nejvtipnější, co kdy Claude Zidi i Belmondo natočili. Však je zde taky Jean-Paul ve svém živlu - akce, romantika, ale hlavně humor. Povedené kaskadérské kousky (sámoška, skládka, schody), vtipná zápletka s Brunem Ferrarim a navíc tradičně bezchybná Cosmova hudba. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo