Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

Belmondicek

"O Jamesi, zabili ho!!...Ne, protože jsem ještě nevykouřil svou poslední cigaretu!" Kaskadér Mike by se chtěl oženit se svou atraktivní kolegyní Jane. Ale právě v den sňatku má před sebou nebezpečnou kaskadérskou akci. Natáčení je natolik "úspěšné," že oba skončí v nemocnici. Jane soptící hněvem svého partnera opouští. Aby znovu získal přízeň milované bytosti, pouští se Mike do krkolomného dobrodružství...Komedii o potížích odvážného kaskadéra s penězi, snoubenkou a zženštilým hercem vládne geniální Jean-Paul Belmondo, okouzlený nezapomenutelnými vnadami božské Raquel Welch. Bébelova dvojrole smolaře Mikea a teplouše Bruna Ferrariho je pomilováníhodná, s tunou komických situací, akce a reakce. Belmondo opět předvede úžasná kaskadérská čísla s lehkostí sobě vlastní, s nedostižnou elegancí a bravurou! Režisér Claude Zidi dodal svižné tempo, legendární hlášky, odlehčenou atmosféru a zcela správně nechal vyniknout svou hlavní hvězdu. Vladimir Cosma složil parádní hudbu, která ihned navnadí dobrou náladou. No prostě Zvíře bezmezně miluju,nestárnoucí klenot kinematografie. Je to můj vůbec nejoblíbenější film, milovaný Belmondo se pro tuto roli narodil! A abych nezapomněl, ten dabing s úžasným Jirkou Krampolem a Marií Drahokoupilovou je dokonalej!! "Na tohle snad nepotřebujou kaskadéra! Mám dojem, že ty prachy snad kradu. Pozvat si machra mý třídy!!" ()

Lokran

Já hlavně oceňuji samotného Belmonda za jeho úžasné kaskadérské kousky, já bych se třeba s tygrem asi moc kočkovat nechtěl:) ()

Tiiso

Zvíře patří do škatulky filmů, které stářím zrají jako víno. Dvojrole, kterou Belmondo představuje je prostě vynikající a všechny situace co se kolem toho točí mají vysokou úroveň a smysl. A přitom nemůžu si pomoci humor, který se opírá o homosexualitu je napsán měkce a nenásilně a nemám z něho pocit, že by zněl diskriminačně či hanlivě. ()

Alojs

Jak jsem u "jiného Belmonda" - tyhle filmy současná kinematografie postrádá. Nejde jen o herecké osazenstvo, ale i o kadenci scénářů a oldschoolové praktiky. Zvíře je mou srdeční záležitostí a Belmondových vrcholem. Tolik hlášek jako tady - to se jen tak nevidí. Ehm... vlastně neslyší. Za plný počet. ()

Rodin

Teplý Belmondo a závěrečná scéna z nemocnice - už jen pro tyto dvě pasáže stojí za to film vidět. Dodnes nad některými partiemi řvu smíchy a královsky se bavím. ()

smajly

Pro mě číslo jedna mezi komediemi s Belmondem. Výborně zahraná dvojrole, zejména pak přihřátého Bruna, jehož věta: "Filemone, sundejte ze mě tu ženskou, než se stane neštěstí" je už snad klasika. Mimochodem asi taky proto použila skupina Tři sestry hlášky z tohoto filmu jako předěly mezi písněmi na jednom svém albu. Člověk se u tohoto filmu nenudí a to zejména pánové při pohledu na Raquel Welch. ()

Stanix

Dle mého názoru nejúsměvnější z Belmondových komedií. Spousta nesmrtelných hlášek, vtipných dialogů, scének a vesele potrhlé hudby. Mohu řící jen tolik: Viděl jsem mnohokrát, ještě mnohokrát uvidím a rád. "Filemóne, můj mandlově hnědý oblek a k tomu tu růžovou košili." ()

Jacccob

Tahle komedie se s Mužem z Acapulca pře o nejlepší francouzskou komedii. Sice prohrála, ale i tak je to nezapomenutelný zážitek, a to nejen kvůli skvělé dvojroli J-P. Belmonda, ale kvůli skvělým hláškám a originalitě. "Neměla jsem si nač stěžovat než si zazvonil u dveří." "Hmm, stále příjemná.. já jsem vlastně přišel navštívit tvojí kamarádku." ()

kyLuke

Jedna z nejlepších komedií všech dob . A z nejlepších scén u mě vede ta , kde hází Raquel Welch po Belmondovi v parku její berle . Skutečně dokonalá zábava ! ()

coco.brice

doporučuji sledovat v mandlově zeleném obleku:-)..jedna z nejlepších komedií vůbec s okouzlující dvojící Belmondo a Raquel Welsch..prostě to nejlepší z Francie v 96 minutách:-) ()

Marator

Jean-Paul Belmondo ztvárnil dvojroli s přehledem. Kouzelný hochpich Bruno i zahraný kaskadér Mike, který se nenechal zastoupit i v takových scénách jako rvačka s tygrem. Ovšem příběh byl takový mdlý. Proto 3*. ()

lenzi

Tento film vnímam ako zbierku Belmondovho kaskadérskeho umenia. Inak je to taká plytká taškarica, ešte aj Bebel to má v paži, ako furt kuká do kamery. Mno, videl som už aj lepšie komédie s Belmondom a nechápem také vysoké hodnotenie. ()

Rattlehead

Tak už jsou oba v Pánu, Belmondo i Welchová. Škoda. Tento film nikdy nezklame, Belmondo je úplně nejlepší jako teplouš, Welchová disponuje dokonalým tělem, a ta skvělá muzika. Ale osobně si nemyslím, že by to byl nejlepší Belmondův film. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo