Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

EddyT3

Nez jsem sel do kina,tak jsem cekal,ze prvni pul hodinu se budeme dostavat do deje,zjistime proc k nam monstra lezou,pak bude par souboju a stastnej konec. Omyl. Od zacatku to jede. Monstra uz jsou nas a jen se to horsi. Jestli si myslite,ze transformeri nebo Godzila jsou velky? NEJSOU!!! V porovnani s tim co bojuje na platne jsou to jen hracky pro deti a roztomila plysova jesterka do pelisku. Chvilema se toho deje tolik najednou ze byste chteli mit 4 oci. Souboje jsou vyborny. Skoda je,ze vetsina se jich odehrava v noci nebo pod vodou,takze je vsechno az moc temny,skoda. Kdyz se nebojuje,tak je to celkem o nicem. Dialogy nic moc,herecky vykony jsou nepostrehnutelny,zadnej z hrdinu vam k srdci nepriroste,ale v tomhle filmu o to ani tak nejde. Dva blaznivy vedatori,ktery maj ulohu hlaskaru pusobi spis trapne. Ani se nedostane na nejakou tu sexbombu v propocenym tilku. Samozrejme dojde i na tolik otrepany klise a dojemnej proslov na konci nas taky nemine.ALE. Porad je to film s vynikajicima efektama,kterej povysil obycejnou rubacku robotu a monster na jinou - LEPSI UROVEN. Stejne jako se deli 3D filmy pred Avatarem a po nem. Tak PACIFIC RIM bude meznikem v bitkach robotu a monster. ()

gonzo

Mně to nechalo chladným. Trojrozměrnost postav vážně nic moc. Po intru velké vzduchoprázdno, které alespoň zábavně sem tam vyplní komické figurky dvou šílených vědců a Ron Perlman. Hudba místy rušivě trapná - sakra proč mu to v Game of Thrones kolikrát tak impozantně zaburácí a tady se na nic nezmůže? No a konečně to hlavní, proč na to jdem vlastně do kina: akce, roboti a monstra. Akce: pro mně prostě dost nepřehledná, ale JE možné, že prostě špatně snáším 3D. Některé záběry na mně působili líp v trailerech doma na telce, než v kině. Triky - a tolikrát zmiňovaná míra destrukce: prej Transformers se můžou zahrabat.. prej Superman se může zahrabat. Nesouhlasím. Já vidím Pacific Rim jako velmi dobře vyrenderovanej animák. Jedničky a nuly se mlátí v prostředí tvořeném jedničkami a nulami. Na Transformerech oceňuju právě to, jak zakomponovali robotí bitvy do živých měst, mezi živé, prchající lidi. Tohle u PR není. Prostě nějaká parta vyrenderovanejch panáku se mláti ve tmě a v dešti (a třeba ještě do půl pasu ponořený ve vodě). A když se akce přesune do města, tak já nevidím bortící se mrakodrapy, ale kulisy arény nějaké videohry. Monstra a roboti: krom toho, že monstra si v celé své krásy skoro vůbec nevychutnáme, tak jsem byl zklamán, že jsou si všechna tak nějak moc podobná. Já vím, byly tam nějaké kusy s rozdílnou fyziognomií, ale od Del Torra, který dokázal osadit Skřetí bazar (či jak se jmenovalo to místo v Hellboy 2) desítkami rozličnými a bizarními potvorami, je těch pár generických Kaiju trochu zklamání. Ne že bych ten film nesnášel, ale on je mi po hodině od projekce totálně volnej. ()

injoy

Viděl jsem to v kvalitním 3D, a musim říct, že efekty jsou to nevídané. Takhle mě zdaleka nebavil ani IronMan (asi proto, že už potřetí nemá čim) . Tohle bylo jiné, hned na začátku nastoupí hutná bitka, která ukáže co bude následovat další dvě hodiny. Občas jsem čuměl s otevřenou hubou. Myslím, že dvojka už mě nijak nepřekvapí a bude to max za 3, ale tohle byla pecka. ()

Dalik

Ano, hluchych mist bylo ve filmu spousta, scenarista by zasluhoval nakopat do zadku. Nicmene jelikoz je mym oblibenym filmem robot jox, tak nemohu jinak nez 5*, cert vem pribeh, tady slo o bitvy a ty byly paradni! ()

bSaR

Paráda, na prostém příběhu vybudovaná monstrózní podívaná, která se líbí, baví, a přináší něco nového (příšerky vs roboti to je něco nového co zkrátka žeru). Bitvy robotů byly občas nepřehledné (v závěrečné bitvě jsem párkrát nevěděl, který robot to schytal), stejně jako u Transformers 3. Když obě díla srovnám, tak u mě jednoznačně vyhrává PR a jsem velmi zvědavý, jak si povede Godzila, jakožto film s jednou příšerou... Film jsem viděl s dabingem, který se docela povedl. Ovšem při možnosti vidět film v originále a 2D bych neváhal a zvolil české titulky. ()

Nobody13

Od filmu jsem neočekával žádné veledílo(a ani jsem ho, bohužel, nedostal), pouze zábavu.Tu už jsem dostal, ale ne v takové míře, v kterou jsem doufal.Vzhled filmu OK,3D nerušící, ale ani ohromující.Roboti i monstra pěkné, ale souboje sice VELKÉ, ale pro mne jednotvárné(až na vyjímky-loď jako zbraň).Robota někam vysadili vrtulníky,chvilku šel, čekal na monstrum, pobil se s ním a tak stále dokola.Jen se měnil počet a druh robota/monstra na obou stranách.Už jsem jen čekal, kdy někdo řekne "Pikachu volím si tebe!".Výplň mezi akčními scénami byla, řekněme, průměrná a tak hodnotím i celý film.Od Guilerma bych čekal přece jen víc.Škoda. ()

harazin

Ale jděte,kdyby to netočil DelToro všichni to odsoudi za sračku.Nechápu,že někdo zaplatí tolik milionu na takovou blbost. I japonské Godzily nebo Gappa mají lepší atmosféru a alespon nějakou logiku.Pojdme nejdříve Kaiju zboxujeme a když nám poškodí drahého robota tak teprv použijme plazmové dělo nebo se spolu odpalme jaderným reaktorem. I Power Rangers bojovali chytřeji a to jsem myslel,že je nikdo nepřekoná.No možná jsem však DelTora nepochopil. ()

franti11

Včera jsem na tom byl. Jsou to všechna hollywoodská klišé spojená do filmu. Děs a hrůza. Slátanina od začátku do konce. V Americe mají podle všeho jeden scénář a jenom mění jména a ksichty. ()

KreeDmaN

Po technické stránce je film klenotem, jehož bojové scény zvednou ze židle i nejzarytější cyniky. Největší slabinou filmu jsou nekvalitní herci, nesympatické postavy a děj mimo bojové scény. 60% ()

Marlo

Nechte doma mozek naladtě se na 12leté děcko film si bezvýhrad užijete. Ale naopak jestli nad tímto filmem budete důmat a hledat chyby najdete jich dost což jsem z dílny Guillerma del Tora nečekal. Scénář psalo vážně nejspíš malé děcko a některé postavy jsou k nesnesení a jiné bez hloubky. Ale jak už jsem psal na začátku, film je situovaný tak aby jste se bavily a nějak nenamáhaly své mozkové závity a to splnuje na jedničku. ()

petrastrela

Ale jo, efekty celkem fajn, napětí také nechybí, snad i námět je ucházející (i když s podobností s jinými filmy). V 3D slušná podívaná. Bohužel věčné a zřejmě vděčné americké silácké kecy a dojemné scény, které měly pravděpodobně rozplakat a dojmout, působily trapně a k smíchu. To, že je tam spousta nesmyslů, rozebírat ani nebudu. Mj. Japonka mi tam vůbec nesedla, štěstí, že to aspoň vyvážili pěknými chlapci :-)) ()

Pacas

Obrovská monstra, obrovský roboti, to je moje parketa. Vizuální luxus pro moje oči. Uvítal bych míň deště a více akcí ve dne jinak nemám co vyčíst. ()

Mer-Em

Hlavní linie zajímavá a zábavná, ani sem se nedočkal tolika klišé co bylo avízováno(kromě Elby a jeho výstupů - to byla hrůza), Hunnam ušel, Rinko okouzlující. Ale vedlejší linie s doktorama se mi zdála vážně trapná a nezáživná a tomu už nepomohl ani Hellboy, spíš ještě uškodil. Ale kdo by se zaobíral příběhem když to vizuálně vypadá tak neuvěřitelně cool a Rinko... P.S. napadá mě že Del Toro by se hodil pro Warcraft, jen by to chtělo silnější scénář, ale to je asi jen zbožné přání ()

Epco

Od prvého momentu kedy som si prečítal o čom bude tento film som nemal žiadne pochybnosti o tom, že by mohlo dôjsť k nejakému presahu či nebodaj scenáristickej udalosti roku. Je to proste tak ako to je obrovský roboti si dávajú po hube s prerastenými jaštericami. Nič menej a škoda že ani nič viac. Proste film, ktorý už kvôli svojmu konceptu je odsúdený k neúspechu, to ale neznamená že by som si ho neužil, a to poriadne, ale raz a dosť, viac neporebujem. ()

davebono

Dobrý letní mega, giga, tera, hepta, hexa, ... film. Fakt už nevím co většího, monstróznějšího, 3D-ovějšího vidět na velkém plátně. Ron Perlman potěšil, stejně jako pár zbytečných, ale zato dobrých vtípků. Na 4* to sice nestačí, to by mohl být třeba a dalším rozměrem mimo Kaiju vs. Jaeger, ale příjemné překvapení a koukání to bylo. ()

eviln_emesis

Neco monstrozniho. Nic vetsiho jsem snad nevidel. Pribeh trochu slabsi, mohli to trochu vic rozvest. 3D bylo dobre vubec nevadilo. Vse bylo vizuelne uveritelne. Puvodne jsem chtel dat 4*, ale za tu velikost 5*. pro me velmi mile prekvapeni. Doporucuji ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)