Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

ragtime

Keď pred uvedením do kín písali rôzni kritici svoje očakávania a rozplývali sa nad "coolovosťou" súbojov monštier a robotov, bral som to trochu s nadhľadom. A viete čo? Je to ešte "coolovejšie" a je to radosť pozerať. Prečo som sa bál, že by ma Guillermo del Toro mohol sklamať? Je pravdou, že toto je naozaj film, ktorý poteší hlavne mužské publikum a to bude možno jeden z dôvodov, prečo nemal až tak veľký komerčný úspech. Naše polovičky by z neho naozaj potešenie nemali. Menšie výhrady mám voči hereckému obsadeniu, kde mi trochu vadil Charlie Hunnam. Ten chlap nemá toľko charizmy, ktorá by utiahla celý film a radím si ho žiaľ do kolonky "Taylor Kitsch". Zato zvyšný ansámbel je výborný. Dúfam, že sa režisérovi podarí vybojovať vďaka ázijskému publiku dvojku. Je na čom stavať. ()

klaranapoli

Jedna hvězda je snad jen za zpracování, jinak je to doooost děsnej film. Už od prvního momentu mě nebavil, ale jelikož jsem se na to dívala s přítelem tak jsem to bohužel dokoukala do konce a nic se nezměnilo :D Pokud víte jak lépe strávit čas než koukáním na tenhle film tak do toho :) ()

zlishaack

Od začátku do konce super akce. Kaiju se jen chrlí a Jaegrové vybuchují a dostávají čím dál víc na své plechové zadky. Co na tom že děj je tak trochu předvídatelný a hlavní hrdina jemně nemastný neslaný. I tak mě to bavilo a jako příležitostný brain-break bych řekl že super. Jen se na to člověk musí dívat trochu s nadhledem. Možná jen konec - rychlý, studený, stručný, ten mi moc nesedl. Ale i tak dávám 4* a doufám, že pokračování bude. ()

Henk

Asi už stárnu,ale já si tenhle kousek docela užíval. Už téma napadení země mne zaujalo a Guillermo Del Torro sliboval záruku jisté kvality. Nebudu to natahovat,prostě jsem na to vejral s otevřenou hubou,až mi uniklo,že ke mně přišla návštěva. Po dokoukání musím konstatovat,že jsem už viděl spoustu větších zhovadilostí,co se v poslední době vyrojily v tomhle ranku. Jediné co mne zaujalo(asi je to kravina),ale jak těch pár vrtulníčků nese jaegera,když normálně má helikoptéra ve větru problém s pár traverzama. Rona Pearlmana bych si asi dokázal představit spíš jako pilota některýho z Jaegerů. Ale jinak docela dobrý. ()

LoveGun

Bezduché a prázdné. Spousta úžasných avšak na dnešní dobu neohromujících efektů a nic víc. Na rozdíl od Transformers,nebo Bitevní loď zde něco chybělo a asi proto jsem nenašel cestu k hlavním postavám. ()

Tomulka

Guillermo del Toro šlápl hodně vedle!!! Co to mělo být? To nejlepší z celého námětu jsme si poslechli ve výprávění.Velkolepé akční scény co byly největším tahákem byly jak špatnej vtip (možná až na jednu dvě). Herecké výkony tak klišoidní, že se mi z toho chtělo plakat. Celý film působí tak uměle, klišoidně a naivně,že je to možná dobré tak pro desetileté diváky a to jen pro ty co si zatím nedělají starosti s tím, že je chce někdo napálit. Viděl jsem to dvakrát a nic ani náznak vtáhnutí do děje, projev emocí nebo napětí požitek s akčních scén. Z efektů nic prostě nic je to jen obal bez vnitřku. Dávám jednu hvězdu za nápad, který se však nedočkal dobrého zpracování. ()

wilks

Konečně řádná XXXXL size na likvidaci mrakodrapů, slušná konkurence Supermanovi, skore 28:29 plus bonus za jeden tanker, srovnáno na 29:29, dva potrhlí vědci, jeden neurální románek, něco rodičovských citů a celkem pěkná akce!! Guillermo deme do Toho!! **** a půl * ()

Margay

Lehce zapomenutelný snímek, na který se kouká lépe než na Bitevní loď, ale pořád je hloupý. Jako akční jednohubka, u které vypnete mozek a asi tak deset minut po shlédnutí už netušíte, o čem že to bylo, dobrý. Původně jsem chtěla dát jen dvě *, protože akční bojové scény byly ty hlavní, tudíž tři. Ještěže to trvá jen... přes dvě hodiny?! Takže ty rádoby lidské chvilky se mi dlouhé jen nezdály, ony takové opravdu byly?! Cha, ani průměr. Mnohem lepší by to bylo jako nenáročná počítačová hra. ()

teseth odpad!

WTF! WTF! A ZNOVU WTF! Totálně nechápu co to mělo všechno znamenat?? Přeplácaný vizuál a nejtrapnější dialogy stvoří naprostý průůůser roku!!! Co za idiota mohlo tohle stvořit, když je to složený jen ze samoúčelných keců a berliček, které prostě musí film dotáhnout ke zdárnému konci. Tomu brání ta neumětelská pakáž, která nepochopila co má hrát a tak tam jen tak stojí, čumí a čekají na zázrak. Tento film nemá nic kvůli čemu by se dalo dát aspoň jedno %, protože to je největší snůška kliše, trapáren a amerického patriotismu co kdy byl natočen. Teď bych rád provedl "Očistu" od tohoto povlu a všechny co se podíleli jakkoliv na tomto filmu bych nahnal do jednoho baráku a zbytek světa by se mohl očistit! Ne "Bůh chraň ameriku" ale "Bůh chraň nás všechny před další takovou sračkou". Největší WTF moment je ten kdy nastoupí tři nejlepší Jaegers do zálivu, který mají chránit a dostanou nakládačku jak kdyby byly totální začátečníci. Jo už chápu to je proto, že to byli rusové a asiati :-X ()

kaller

Efektní nic. Přičemž mezi vskutku působivými efekty přešlapuje ještě spousta hloupých klišé, definitivně pohřbívající tenhle ambiciózní projekt. ()

Shireen

Typický průměrný film poslední doby, který se hodí jen a pouze do kina, kde si člověk může naplno vychutnat efekty a bojové scény. Když si však tento výtvor pustíte doma, do očí okamžitě bije děsná jednoduchost příběhu. Nic vás nepřekvapí (snad jen to, že nepřátelské obludy - pro mne příjemné překvapení oproti monotónním robotům a mimozemšťanům - tentokrát nepřicházejí z vesmíru nýbrž z hlubin oceánu), každou další scénu lze velmi snadno odhadnout. Kýčovité, typicky americké scény jako "teď se všichni spojíme a příšerám to nandáme" a hrdinská hudba samozřejmě nechybí. Herci taky nic moc sympatičtí. Ale za efekty,bojové scény a slušný soundtrack dávám 3 hvězdy. ()

rime

Zklamání a trapas. Tenhle film by mohl téměř kompletně sloužit jako příklad pro všechny filmaře jak se to nemá dělat. Zaměřte se na cokoliv a nesáhnete vedle. Př. hudba - strašná, herci - kdo dělal casting?co role to šlápnutí vedle, humor - naprosto otřesný, dialogy, ....opravdu trapas, myslím, že del Toro zůstane u svého Hellboye a k ničemu dalšímu už ho radši nepustí. Chtěl bych vidět ty ksichty při zkušebním promítání:). Musím ještě dodat, že to del Torovi a patří a investorům zrovna tak. Kdysi sem býval vášnivým hráčem her, dneska už nejsu, přestože jsou rozpočty na hru třeba 1000x vetší než v minulosti, v horším případě, tak vývojáři nejsou schopni vůbec nic vymyslet a dělají často chyby v samém základu. A tenhle film je úplně stejnej. ()

james11

Vážně bych rád viděl tu partu dvanáctiletejch kluků, kteří přemluvili všechny tyhle lidi, aby to natočili... Na film jsem se podíval s tím, že možná budu jeden z těch mála, co film nadchne, bohužel nebyl jsem... Bylo moc věcí, co mi přišli špatně, takže asi řeknu jen, co se mi na tom líbilo. Jo, ty bitvy mega robotů a mega příšer vypadaly docela hustě. Pokud někdo dokáže na 2 hodiny úplně vypnout mozek a bavit se touhle magalománií, je to film pro něj, já jsem toho ale bohužel schopen nebyl. ()

m.cone

snad jenom jednu hvězdu za efekty. Jinak mě to příjde, že někdo piosbíral trpané scénky ze všech filmů a dal to do jednoho :-D Nápad dobrý, ale bohužel blamáž ()

MotMotkovich

Film, u kterého budete neustále hledat výmluvy, abyste jej obhájili nějakým způsobem a vydrželi to u něj až do konce. Autor tohoto filmu by si měl určitě zopakovat zákony fyziky, protože to, co se tam děje, je do nebe volající. Scénka s tankerem to vše jen podtrhuje. Další věcí je dost podivné měřítko velikostí robotů a těch zvířat z kosmu v různých záběrech (velikost tankeru se v tom městě taky moc nezachovala). Nechápu ten rozpočet, zřejmě se jen někdo nabalil, protože za tyhle peníze natočit takovou frašku, tak už bych s řemeslem točení filmů sekl. To už se raději podívejte na film Robot Jox, sice to není tak "vystajlované" jako PACIFIC RIM, ale určitě si z toho filmu odnesete víc. Za mě 26% ()

dj_pepino

Mnou dlouho očekávný snímek na který jsem se díky traileru fakt těšil. No když nebudu počítat to, že film začne tak hroooozně pomalu, že než stihne začít, tak vlastně skončí, tak to nebylo až tak zlé, ale čekal jsem pecku roku 2013, a místo toho je tohle pro mě největším zklamáním roku 2013. Efekty perfetkní, no ale k čemu to je, když příběh pokulhává a scény jsou poskládané tak, že jsem chvíli přemýšlel jestli jsem střih nedělal já. Dva pomatení doktoří či co to bylo, mělo být asi snahou o vtip, no, nezasmál jsem se. Prostě příběh to zkazil a zpracování příběhu taky. Ale roboti jsou prostě COOL, proto 50%. ()

Mr.Lordi

Akcí, speciálními efekty a minimální dějovou linií našlapaná bitva o holé přežití s pomocí gigantických strojů proti gigantickým potvorám z jiné dimenze. Klasický film typu "vypni-mozek-a-jen-čum", u kteréhos e necháte oslnit efekty, sličnou japonkou a nabušenými bojovníky. Osobně nejsympatičtější byla pro mne ruská dvojka. A víte co? Mě se to líbilo, v domácím prostředí po náročném dni přívětivé odreagování. 70% ()

T3NK

Na Pacific Rim mne nalákal epický trailer, který hlásal novodobou variaci úchylných Power Rangers. Očekávání jsem proto neměl nijak velká a chtěl jsem se nechat okouzlit snímkem plným efektů hodných roku 2013. Od začátku se toto dařilo dobře plnit. Řekl bych dokonce tak moc, že ve mě první hodina filmu vyvolala pocit, že se dočkám překvapení v podobě nadprůměrného sci-fi zážitku. Naneštěstí, ve chvíli kdy se naplno rozjel souboj mezi mechy a emzáky, někdo v produkci nabyl pocitu, že nesmí diváka ochudit o ty rádoby vtipné scény v podobě rozhoupané Newtonovy houpačky nebo sežrání debilního mafiána aliením batoletem. V doprovodu těchto trapných výjevů jsem se dopachtil až k rozuzlení "nervydrásajícího" příběhu, kde mi svitla naděje, že scénárista je drsňák a nechá padnout všechny hrdiny pro dobro světa. Ale bohužel happyend jak od Rosamundy jen potvrdil, že víc než průměrný tento snímek není. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)