Lyrický obrázok zo života študentov. Romantický príbeh prvej študentskej lásky videný očami spomienok starnúceho spisovateľa. Národný umelec Štefan Králik sa v posledných rokoch svojho života popri divadelnej tvorbe venoval aj práci pre televíziu. Výlet do mladosti sa odohráva v prostredí súčasnej triedy maturantov, ktorí si pozvali na besedu známeho spisovateľa. Krátko pred jeho príchodom sa však odohrá niečo, čo je v rozpore s mienkou väčšiny o morálke. A tak z plánovanej oficiálnej besedy je zrazu úprimná, otvorená výmena názorov, v ktorej sa spisovateľ stáva jedným z aktérov príbehu. Príbehu, ktorý sa jemu samému prihodil pred päťdesiatimi rokmi. (oficiálny text distribútora)

vecnaAmbra

Veselé skotačenie mladého páru je určite zaujímavé zažívať, ale už menej zaujímavé toľko minút sledovať. Každopádne je to určite z toho lepšieho výberu československej tvorby s pôsobivejším záverom a aj s nejakou tou myšlienkou. Príliš sa zahrávať s osudom sa nie vždy vyplatí. Dosť ma rušila prítomnosť našich známych hercov, ktorí v tej dobe boli na študentov starší čo bolo podľa mňa vidno. ako aj tá dvojrola Kramára, ktorý je od mladšej podoby Chudíka na nerozoznanie (to bol vtip). ()