Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

HOMOerectus

Po druhém shlédnutí musím jít o hvězdičku nahoru. Je to dokonalý ale ne natolik dokonalý, aby to bylo natolik dokolaný, že je to dokonalý. ()

Ruadek

Souhlasím s tím, že tento film časem "dozraje" a mnoho myšlenek z něj člověk pochopí až třeba s přibývajícím věkem a zkušenostmi. Že je to celé o lásce mi naopak nevadí, vždyť tomuto pradávnému citu budou skládány poklony až do konce existence člověka, jako takového. Obdivuji tato mozaikovitá díla, do kterých svou filozofií zapadá i Aronofskyho The Fountain, jež nutí člověka přemýšlet o existenci v souvislostech, jaké by ho nikdy nenapadly. **** ()

gu-staff

Bohužel jsem nejprve četl knihu a až pak viděl film, takže ať se unisexový dvojčata s panem Lolou snažili, mně to nudilo...a to jsem si při čtení knížky říkal, jak skvělej film by to byl...:-( ()

Veeria

Kouzelné....je to velká odvaha a zároveň risk pustit se do zpracování více žánrů, spojit je do jednoho příběhu a nenudit diváka. Je zde hodně momentů, nad kterými musíte přemýšlet, skládat si postupně jednotlivé dílky, hledat spojitosti, proč se něco stalo tak, co tomu předcházelo, jaký důsledek měl jaký čin...Věřím, že s každým dalším podíváním naleznu nové a nové poznatky, tudíž si moje hodnocení plně zaslouží. A tleskám všem hercům a hlavně žasnu nad jejich tvárností! ()

Hejmy

Opravdu nevím co si o tom filmu mám myslet. Tolik příběhů najednou jsem těžko stravoval a hlubší myšlenka filmu byla na mě tak hluboká až mi ušla. Možná časem tohle docením... ()

mokrasek

[Rébus obalený v záhadě a to celé zahaleno tajemstvím?] Neřekl bych... . Ač někde uvnitř možná cítím, že tenhle snad emotivně kultovně (a co já vím co všechno) laděný film se tváří velmi ambiciozně, bude mít své ctitele i odpůrce. Stal se mojí noční můrou poté, co jsem ho byl nucený sledovat po kouskách v průběhu jednoho měsíce. Celkem 8x jsem u něho usnul, abych pak ztratil souvislosti a s každou další nově shlédnutou desetiminutovkou se prohlubovala moje agónie. Raději se bojím i použít slovo odpor. No..., nakonec dokoukáno. V zájmu objektivity shlédnuto po 9-váté v jednom zátahu CELÉ. Nechci urážet nebo hanit dílo, na kterém participuje v hereckých >kvadrirolích< více es zvučných jmen než je zdrávo, ale jak ho mám hodnotit, je pro mě úkolem nelehkým. Tento film o hledání pravdy s více příběhy zdánlivě nesourodými, nutící k zamyšlení prostě není mojí krevní skupinou. ()

Dejv7

"Vše je propojeno", tento podtitulek o pouhých třech, ale v tomto filmu zároveň velmi záludných slovech nás postupně zavede k rozcestí o mnoha cestách, ovšem kterou z nich se vydat? Změť hříček, postav, situací, myšlenek a času má zároveň vyvolat určitý dvojsmysl skrytý v naprostém chaosu, ale pokud vnímáte film jako celek nakonec z něj najdete tu správnou cestu ven a pochopíte, že se všechny zločiny, akty, milostné scény, krveprolití, láska a mnoho dalších dlouhých tunelů času nakonec spojí do jediného souvětí: "Od dělohy k hrobce jsme spojeni s ostatními s minulostí a přítomností, každým naším zločinem a každou laskavostí tvoříme svou budoucnost". ()

CatWomen

Skvělý film, který má spád a nedovolí vám se nudit. Spojení mezi příběhy musíme chvíli hledat, ale pak je jasné, že to je všechno logicky famózně poskládané, opravdu výborný film, emotivní, zábavný a konečně také má určitou filosofickou hloubku, která dnešním filmům chybí - nutí diváka přemýšlet. Perfektní, určitě se podívám znovu. ()

LacoDeLoco

Zajimavy mix, zajimavy pristup. Jakoby sledovat 6 nezavislych pribehu, 6 filmu zaroven. Uklidnujici, tusici dobro na konci. Chce se to pred filmem vyspat a divat se na neho v takovem to polospankovem stavu, ne uplne probuzen. Pak bude asi pusobit nejhloubeji. Clovek ma pocit, ze z toho filmu jiz neco zazil a ze neco, co bude pokracovat se ho tyka. Rozhodne ho doporucuji. Neni to obvykly zazitek. ()

Anitschka

POZOR OBSAHUJE SPOILER! Vynikajúci film. Začiatok je trochu mätúci, mala som chaos v postavách a jednotlivých príbehoch, ale tie sa postupom času krásne vykryštalizovali. Každá jedna linka bola jedinečná a brilantná, niektoré vážne, pri iných som sa nemohla dosmiať (Aurora house). Pri príbehu "jídlonosičky" sa podaril jeden z najlepších lovestory, aké som vo filme videla. Každá jedna postava bola vykreslená do posledných detailov a všetky boli uveriteľné. Nechápem prečo sa netočí viac takýchto snímkov, ale namiesto nich "romantické komédie" s obstarožitnými "hviezdami". Je mi ľúto, že tento film som nezaregistrovala ani v kinách. Rozhodne by sa mu malo venovať viac pozornosti a verím, že sa v budúcnosti bude docenený. P.S.1: Musím si ho pozrieť ešte raz, s českým dabingom to bolo pozerateľné, ale predpokladám, že originál je lepší. P.S 2: Soundtrack geniálny, neviete kde sa dajú zohnať noty? ()

ariari

Co je za ním? Je to nekonečný prostor zdánlivě vypadající jako NIC, připravený pro další nové Vesmíry...Myslím, že vaše vlastní božskost má pro vás lepší příběh – o poctě, logice a božském záměru.. tento film plynie a našťastie je to prvá lastovička, kde vám mozog vôbec nepomôže, stačí sa uvoľniť a vnímať.Nie sú potrebné izmy a dogmy, sám seba si uvedomuješ v odraze svojich nekonečných skutkov a opakovaných chýb, až kým sa definitívne vlastným pochopením situácie neposunieš ďalej . To čo sa ukázalo v jednom období tvojím najhorším zatratením, vuústilo do napravenia situácie trebárs len obyčajným gestom ľudskosti a už nebolo potrebné páchať dokola to isté. ()

Stuck

skvělá hudba, skvělé masky, skvělé postavy X nepochopení celého příběhu, kdo vyhladil to lidstvo? , chce vidět minimálně jednou do roka a v důchodu to snad celé poberu ()

cervenyji

Na film jsem šel s velkým očekáváním i přesto, že v Čr se mu nedostalo téměř žádné promo akce. Již zmíněné očekávání ve mě vyvolalo několik skutečností, tou první je fakt, kdo má snímek na svědomí. Tom Tykwer si mě získal už Lolou běžící o život a kombinace s matrixovými Wachowskími musí být smrtící - a taky že byla! Knihu jsem nečetl, ale film mě naplnil tak, že už o to jako v jiných přápadech nemám zájem. Fascinuje mě, jak film prostřednictvím několika příběhů dívaka konfrontuje s různými názory a přístupy, ale celou dobu vlastně vypráví nesložitý příběh lidstva plný chyb, zklamání, ale i radost. Nejvíce mě z herecky narvaného ansáblu dostal Ben Whishaw, do jeho příběhu jsem se vcítil asi nejvíce, navíc má božský hlasový projev a neuvěřitelně dobře se poslouchá. Ještě bych možná rád dodal, že jednotlivé příběhy pochází z ruky jiného scénaristy, tak obduvuji, že z toho nevznikl myš-maš a scénáristé se neztratili ve svých myšlenkách. ()

bonovox

Atlas mrakov je výborný film, ale u mňa si vyššie hodnotenie zaslúži až po druhom pozretí. Jednotlivé príbehy nie sú síce komplikované, ale skryté súvislosti medzi nimi možno odhaliť až dodatočne. Treba však uznať famóznych hercov (hlavne Tom Hanks je po rokoch opäť vo forme) v rôznych diametrálne odlišných úlohách a odvahu tvorcov preniesť na plátno knižnú predlohu. ()

Benjo

Hezký příběh s milou zvěstí, která ale není nijak světoborná... Výborně natočeno s parádními herci. Zábavné i dojemné a přesahující svůj rámec ( i když nijak výjimečně) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády