Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Baik

Naprosto užasny film, hudba nadherna která podtrhuje naprosto vyborne vykony hercu kteří se dokazali vzit i do vice jak 4 roli.kdyby slo dat vice hvez nevahal bych. ()

montel

Atlas mraků představuje soubor několika příběhů, které se táhnou na různých místech světa od 19. století až přes vzdálenou budoucnost. Ukazuje osudové lidské činy v různých časových obdobích...Asi tak nějak se dá okomentovat tento rádoby megahit, který publikum očividně vynáší do nebes. Začínám mít pocit, že se zde shromážďují pouze filmový intelektuálové a že já jsem asi dost mimo mísu. Film mi nedal a neřekl vůbec nic, místo toho jsem čuměl do prázdna a čekal, že mě to alespoň na chvíli bude bavit. Pravda, světlé momenty se našli, ale jakmile začali hned taky skončili. Odpad sem nedal jen proto, že sem to vydržel do konce. Zklamání roku jako hrom. Zdejší vysoké hodnocení neumím pochopit, steně jako samotný film. 20% ()

Kinderr

Na dnešní dobu nadčasový film, odehrávání různých dějů, které jsou však stejně propojeny ač jinou dobou v jiném čase. Na mě složitý děj v kterém jsem se ze začátku ztrácela a někdy si film stopla a zamyslela se nad tím, ale na konci vám vše nebo alespoň větší část tak nějak zapadne do sebe.Chce to sledovat opravdů celý film a nedělat u toho nic jiného:-) Líbí se mi propojení staré doby, současnosti a budoucnosti.Paráda scénáristům skládám poklonu. ()

malopalcak

Tak po hodně ldouhé době jsem se rozhodl, že tento film si zaslouží komentář ode mne. Když jsem na film šel s bratrem do kina (samozřejmě v době premiér) nevěděl jsem co mam očekávat, ale bratr mě ujiěťval, že to má být trhák. Celý film bylo v kině ticho a já musel celou dobu přemýšlet jaké má tento příběh poselství. Nakonci filmu se stalo něco co jsem nikdy nezažil. Bylo ticho všichni seděli a přemýšleli. Myslím ,že není co víc dodávat... ()

AnubisFSH

Hodně zajímavý a originální film. Zpočátku jsem byl značně zmaten skákáním mezi příběhy, Nakonec jsem pochopil a mohu říct jen jedno: Tleskám :-) ()

xrabl

Zamotaný film, veľmi zamotaný, miestami nepostrehnete kedy sa odohráva aká časová línia, snažíte sa to vstrebať a pochopiť ale akosi nič neprichádza a potom pred koncom prichádza blažené rozuzlenie. Film ktorý nieje ako ostatné, korý proste musíte vidieť na to aby ste pochopili čo je zač. Vôbec neľutujem kino v 2 rade čo by som bežne nadával adiv si nevykrútim krk. a sedel by som tam aj tri krát na tom v prvej! Najlepší film čo som kedy videl... ()

Shaman::..

Jen se ptám, jestli, kdybych nečetl knížku, všemu rozuměl. Spíše si myslím, že bych byl hodně zmaten. Protože spojit tolik příběhu, ač film čítá skoro tři hodiny záběrů, nemůže snímek do hloubky veškerý obsah pojmout. ()

house336

Velmi odvážné dílo, ale najednou prostě po třech hodinách film končí a já... nic. Nezanechá to v člověku prakticky nic a já brzy zapomněl, co se v tom vlastně dělo. ()

zeromen

Velice zajímaví film. Těžko pochopit pointu děje a celého filmu. Několik odlišných příběhů ale přitom všechny nějak na sebe navazují. Jinak docela slušný film. Ale u mě méně úspěšný. ()

Rawenika

Vyrazila jsem se podívat v čem to hraje Tom Hanks a Halle Berry společně. Nemám ráda historikové filmy...ale...no za tenhle bych se přimlouvala. Především masky a kostými mě bavily, hlavně proměny Halle a Hugha Granta. Taky se mi líbil Hugo Weaving jako "Georgie" konečně odhodil zvlášně nedoslazeného Elronda z Hobita a pána prstenů a nabyl zase strašidelné a vemlouvavé polohy která jeho herectví sluší mnohem víc. Manžel seděl jak zařezaný a já nemohla nic než sledovat polomrtvá zvědavostí jak se ty historky nakonec spojí. Nebudu vůbec polemizovat nad filosofickým rozměrem snímku, každý si jistě vybere svou část pohledu na věc. Jediné negativum filmu je jeho délka, měla jsem málem ústřel zad. Tenhle film chci určitě na dvd a nejspíš si přečtu i knižní předlohu. ()

valmet

Váhám mezi jasnou pětkou a silnou čtyřkou, neboť jsem čekal trochu větší zásah emocí, ale je třeba plně ocenit zpracování obtížného tématu, odvahu s jakou se toho tvůrci zhostili a nakonec i herecké výkony v mnohorolích, které si hvězdy zjevně užívaly. Určitě to chce ještě nejmíň jedno zhlédnutí. ()

nixin

Naprosto dechberoucí, sloučení beznaděje a vítěztví, lásky a nenávisti, úcty a pohrdání... Přeskakování mezi příběhy někdy už po pár vteřinách je ze začátku trochu matoucí, ale už v prvnim okamžiku co jsem se začínal v příbězích ztácet jsem věděl že se vše vyjasní a že mě v tom Wachowští nenechají. Z mého pohledu mistrovské dílo, revolucionářský skvost který bude pořádně oceněn až dalšími generacemi. Filozofická úroveň dialogů i monologů se dá bez přemýšlení vložit do dnešního světa. Po schlédnutí filmu jsem si ještě prohlédl fotky a bylo mi překvapením že Hugo Weaving hrál tu ženu v důchoďáku :) ()

ricky4

Bez linie z budoucnosti by počet hvězdiček byl vyšší. Jinak výborní herci a zajímavý velmi náročný scénář. Ani ted nevím jestli jsem vše správně pochopil- a to je dobře. 70% ()

teseth

Toto zjevení ve světě filmů jsem dlouho odkládal a tak trochu se mu vyhýbal. O co příjemnější překvapení bylo shlédnutí a vychutnání si skrytých i zjevných parabol, kterými je film prošpikován skrz naskrz, což je krásně viditelné hlavně v třech částech kde probíhá něco jako shrnutí za určité události. Využití herců jak v záporných tak kladných rolích dává punc naprosto nevšedního zážitku a pocitu, že ještě neustále je v továrně na sny někdo komu dobře funguje mozek a nedělá jen popcornovou zábavu. Už se těším na druhé shlédnutí, které bude určitě brzo. "Jsi jen kapka v oceánu" ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády