Hoši o ou kodomo

• Japonsko 星を追う子ども (viac)

Otec Asuny zomrel keď bola ešte malá. Jej mama zase pracuje dlhé hodiny v nemocnici ako zdravotná sestra. Asi práve preto sa cíti toto mladé dievča byť osamelé a trávi svoj voľný čas na vysokom kopci, kde zachytáva rôzne zvuky pomocou jej starého rádia. Jedného dňa ju neďaleko odtiaľ napadne záhadný tvor. Až naozaj v poslednej chvíli ju zachráni chlapec menom Shun, ktorý údajne pochádza z krajiny Agartha. Na druhý deň sa však už nestretnú, pretože Shun náhle zomiera. Asuna náhodou v škole zistí, že Agartha je legendami opradená zem, kde je dokonca možné aj vzkriesenie človeka. Nie je jediná, ktorá niekoho stratila a tak sa so svojím učiteľom vydávajú na púť.. (Trip)

miawallacova

druhou polovinu filmu jsme měla neustále husí kůži! Krásná hudba, děj, vše... tento snímek by se dozajista měl řadit mezi "povinnou filmotéku" ()

Moiraine

Při čekání na Wolf Children se u mě opět zvedla anime vlna. Hoshi wo ou no kodomo určitě nebylo šlápnutí vedle, ale očekávání vložené do jména Shinkai Makoto to rozhodně nenaplnilo. Mám z toho pocit, že tomu něco chybí. Nějaký pocit, který by přetrval i po skončení filmu. Vizuálně to bylo krásné, ale příběh mě nijak neoslovil. Navíc logika chování hlavní hrdinky mi zůstala skryta. Další z filmů, na které se dobře kouká, ale po čase si na ně člověk nevzpomene. ()

q66

Hoshi wo ou kodomo sice není tak prázdně sentimentální, jak ostatní tvorba Makota Shinkaie, místo toho se ale snaží si hrát na Ghibli a moc mu to nevychází - hlavním problémem bude asi to, že film naprosto neví, co chce vlastně být - skáče od jedné události k druhé a na ničem vlastně nezáleží... a k tomu je to ještě plné logických nesmyslů. Režie je špatná a celý snímek působí fragmentovaně, stejně tak tempo; postavy tomu taky nijak nepomáhají, jsou naprosto jednodimenzionální. Vizuál ujde, taková kombinace předchozích Shinkaiových filmů a Studia Ghibli, animace je velmi dobrá, soundtrack průměr, zbytek průměr - slabší 4/10. ()

fallanga

Šinkai se očividně snažil vytvořit fantasy v Ghibliovském stylu, ale příliš mu to nevyšlo. Nádherný vizuál a zajímavý svět totiž brutálně podráží ukvapenost děje, nekonzistentní mytologie s nevyčerpaným potenciálem, a otravné postavy s naprosto zmatenými a nepochopitelnými vztahy. ()

dudo24

Skvelý film. Shinkai proste vie, ako dať postavám a príbehu hĺbku. Film vykoristil moju slabosť na mýty, staré civilizácie a zrúcaniny. A ako vždy úžasný vizuál a hudba. Absolútne nerozumiem komentáre od ostatných, kde toto porovnávajú s Miyazakim – dvaja rozdielni ľudia, ktorí točia úplne iné filmy. Dávam zatiaľ hodnotenie, silné štyri hviezdy. Po ďalšom pozretí, možno zvýšim na päť. edit (23.11.2019): Musím zvýšiť hodnotenie na plných päť hviezd. Film naozaj vynikajúco obsiahol neskutočne veľa prvkov ktoré mám veľmi rád, takže nemám inú možnosť. ()

HakuSaku

Pripadalo mi to ako keby to ani Shinkai nerobil. Bol citelny znacny pokles kvality v stvarneni scenerii a grafickom spracovani pozadia... To bol hnaci faktor jeho filmov a tu bol znacny krok dozadu. Stvarnenie postav bola tiez ako je uz u Shinkaia zname dost slabe, ale snaha to zlepsit tam bola vidno. Mal som pocit ako keby som sledoval nejaky Ghibli snimok spred 20 rokov a som dost prekvapeny, ze Shinkai sam a jeho team to stale brzdi a stale znizuje kvalitu jeho filmov. Celkovo to jest animak prijemny na sledovanie a HD kvalita tiez pridala na celkovom hodnoteni, ale zial ako som spominal tam su stale tie markantne "muchy", ktore by uz bolo nacase odstranit a pevne dufam, ze sa to do buducna podari. ()

esmoke

Vizuální pecka, kde se každý široký záběr dá vytisknout na plakát a vylepit na zeď. Dějově je to trochu zakostrbacené, ale krásně se na to kouká, možná to mohlo být o krapet kratší. (2D titulky) ()

Katakimiku

Sice to působí dost jako míchanice režisérova Your Name a taky snahy vytvořit si vlastní Ghibliovku, ale podle mě to fungovalo. Shinkai má prostě svůj styl, co se promítá i do tohohle, pro jeho tvorbu docela nezvyklého, filmu. Ať už super emotivní momenty nebo nádherná animace, co dává důraz na všechny detaily a i samotný fantasy svět působil krásně, i když by se určitě dal prozkoumat ještě víc. Pro mě to byl příjemný zážitek. 7.3/10 ()

RoyBatty444

Ďaľší z anime, ktorý čerpá zo západnej blízkovýchodnej kultúry a zaoberá sa smrťou a spracovávaním žiaľu. Citlivo natočený ale bez pomyselnej iskry, ktorá by ho odlišovala od podobných diel. ()

AmunRa

Filmy Makoto Šinkaie jsou úchvatná emotivní díla s originálním minimalistickým dějem a skvělou grafikou. Všechny ostatní, ale ne tento. Emocionální náboj vyrovnávání se se ztrátou drahé osoby zaniká pod přeplácaným akčním dějem, který film degraduje na druhořadou dobrodružnou pohádku. Mimo toho nemohu Šinkaie nařknout ani z originality, protože stejnou myšlenku lépe zpracovává Full Metal Alchemist a podobné vizuální prostředky a některé dějové linky se objevují v Mononoke hime. Škoda, zasněný začátek vypadal skvěle, ale akční příběhy asi nebudou Šinkaiova silná stránka. ()

SaMaeL98

Proč jsem na takovéhle zázraky nenarazil dříve. Japonské anime filmy nikdy nezklamou... Styl animace je naprosto super, ale co je nejdůležitější... je ta atmosféra, příběh, pocity... V tomhle Japonce nikdo netrumfne! ()

Tezuka

Hoshi wo ou kodomo byl poslední celovečerní film od Makota, který jsem neviděl. Ten člověk mě snad ničím nikdy nezklame, opět dechberoucí podívaná se vším co k japonskému filmu patří. Jsem zvědav, čeho se od tebe ještě dočkáme. ()

maestrum

Krásnější anime jsem snad ještě neviděl. Vše nakresleno do nejmenšího detailu, úžasné barvy, tam, kde jiné animace jsou pasivní, tak tady se všechno hýbe. Krásně se na to dívá, ale nějak to nedokáže upoutat. Už se na to dívám s pátou přestávkou, ale nemůžu u toho vydržet. 3*1/2 ()

darkbroker

Už jen pro ty úžasné kulisy tvořené střídajícími se krajinkami s kopci, horami, pláněmi a epickým tvrdým světlem si tento film zalouží velký obdiv. Ale musím podotknout, že vytvořit pastvu pro oči není celý úspěch. Vizuální krása je na tři hvězdy, ale ty dvě další si film zaslouží námětem i zpracováním, v podobě režie a scénáře. Autor věnoval pozornost každému detailu a dokonale ztvárnil pocity a nálady postav. Samotný děj se zdál být poklidný, dokud nepřišel první střet se strážcem. Od toho okamžiku zhoustla atmosféra a začalo to být zajímavé. Následně přišlo dost napínavých, strašidelných a znepokojivých scén, kde se líbeznost střídala s krveprolitím. Cením si každého takového filmu, kde umí fantasy použít s rozumem, jako přirování k lidskosti a jejím nedostatkům. ()