Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

koci

Knoxvillovi bych přál nějakou komplexnější roli, takovou ale v tomhle filmu nedostal nikdo. Nejvíc ze všeho mě štvaly ty dialogy... mizerný, šustivý, směšný dialogy. Nicméně ten americký optimismus v kombinaci s kvalitně zvládnutým řemeslem zase jednou prokázal svou agilitu stvořit podívanou pro nenáročný večer. Pořád ale jen blbou podívanou. Vlastně mě škodolibě těší, že to prodělalo dost peněz. ()

Alboin

Film má tri dejové línie, ktoré do seba nakoniec zapadnú. Prvá je FBI. Nevýrazný úbohý dej, ktorý nemalo čo zachrániť a je to všetko potrebné len na dokreslenie príbehu. Druhá dejová línia je ako stvorená pre priaznivcov motorizmu. Superautíčko ma však absolútne nezaujímalo a nebyť Noriegu bolo by aj toto zbytočné. Tretia dejová línia je úplne niečo iné ako predošlý trus. Komédia, dráma a akcia vo westernovom kabáte ma kupodivu bavila od začiatku do konca a dosť zvýšila moje hodnotenie. Guvernátor niekde po polovici filmu zabudol na to, že má nejaké politické ambície a tak sa stal znesiteľnejším. Stormare bol úžasným záporákom a Johnny Knoxville naplno využil svoj potenciál a stvárnil svoju postavu pseudo Joxera bravúrne. Tieto veci fakt zdvihnú náladu a človek až zabúda, čím musel predtým prejsť. Nakoniec sa všetky dejové línie spoja a prichádza búrlivý hepiend. Ale bolelo to než sa k nemu dostali. ()

pepca72

Arnie je zpět, tak jak ho mám rád, a hned v roli, ve které mu do půjde i s dřevěnou nohou. Ušili mu to na tělo. Film šikovně zkloubil akční look 90. let se soudobou , moderní akční jízdou. Je to oddechový film, který svou stopáží neotravuje, je v něm vše co divák tohoto žánru potřebuje. Střih, kamera hudba vše řemeslně podáno. Hlášky jsou tak akorát, akce a komické sitiuace jdou ruku v ruce. Herecké obsazení velice výborné, zejména Stormar a Whitaker potěšili. No a sám Arnie film táhne svým charisma jako vždy. I když jsou už léta ve tváři i postavě vidět, ten pohled když ho naserou a jde jim nakopat prdel, je stále terminátorovsky ničící a já mu roli věřil. Těším se na další jeho kousek, neboť jsem se 107 minut bavil, odreagoval a vo tom to je. ()

ceos

Nakoniec to bolo lepšie ako by sa zdalo z ukážok a trailerov. Solídne 3 hviezdy za miestami béčkovo vtipný akčňák. ()

Nobunaga

Arnie je zpátky. Nové Komando to sice není, nicméně se jedná o příjemný návrat k B-filmům, kde po sobě těžkotonážní rakušák zanechal díru. **** ()

Wabaky

Popravdě jsem od tohodle filmu čekal úplně něco jinýho. Začátek dost slibnej, vývoj filmu napovídal, že se dvě navzájem nesouvisející linie někde v průběhu filmu střetnout. Postava záporáka výborně zahraná (lepší výkon jak Arnold). Jak už kdosi napsal, první hodina filmu super, vyvíjelo se to jako slušnej akčňák ... než přišla přestřelka ve městě. Totální katastrofa co se týče zpracování, naprostý odrování filmu ... ale! pobavilo to. Už od začátku tam byly náznaky, že to asi nebude tak horký, jak se zdálo a taky, že nebylo. Akční film se proměnil v akční komedii. Ale zachovalo si to svojí důstojnost a musim říct, že jsem se za celou dobu koukání nenudil a to je pro mě, jako diváka, podstatný. ()

bungalov

Bohužel jsem od filmu čekal víc....určitě stojí za to vidět starýho dobrýho Arnieho s "rotačákem" v ruce, ale ty dvě linie (tj. útěk kartelového bosse a život na městečku) jsou špatně spojené a když se setkají, tak herci nedostanou tolik prostoru, kolik by měli mít - viz Jamie, na kterou ihned zapomenete. Na druhou stranu se mi líbil výborně obsazenej šéf týmu FBI (Forest). 65% ()

Big Daddy

Typická zápletka Arnoldových akčních filmů na hrdiny, kdy on a nikdo jiný nedokáže zastavit nepřítele. Dnes mi již podobné schéma příjde přežité, ale jako připomínka starších časů dejme tomu. Hlavním magnetem je samozřejmě Arnold, který mi společně s Forestem Whitakerem přijde jako to nejlepší co obsazení i herecké výkony ve snímku nabízejí a koneckonců i tak byl zřejmě film stavěn. Z pohledu Arnieho jde o jeho klasické herectví, tedy velmi řídký scénář s řadou vtipno/drsných štěků a kulkoodrážející pobíhání po place. Nic naplat, forma Arnieho s věkem klesá, ale držim mu palce aby se ještě pochlapil a ve snímcích přícházejících nás přesvědčil, kdo že je ten nejklasičtější akční hrdina filmového plátna. ()

zekon

Komando 2....tak to bylo první co mě napadlo. Je vidět že je Arnie starší a kládu by nenosil, ale ty 80 v tom film prostě jsou a to velmi slušně. Já se bavil a rozhodně víc než i Expendables 2. Páč sem odchován akčňákama 80 let musím dát 4 :-) A co víc psát když vše napsal Verbal s Enšpíglem.. Přesně tak kluci :) rozmixovaný tvaroh, s vajíčkem a pangamin :-D ()

Al90

No tak toto je bomba film a troufam si rict,ze zatim z novych akcnich filmu je nejlepsi,aspon u me...film ma dej,spad,efekty luxusni,herci solidni..parada,nadmiru spokojen :) ()

Trescha

Tak nějak takhle si představuju akční béčko roku!! Arniemu už sice krapet dochází dech, ale ač už starý páprda, pořád je to ten samý tvrďák s drsnou hláškou na rtu. Akce je svižná a krvavá a Jaimie Alexander to dokonale sekne. Celé je to oděno do parádního vizuálu a těch pár vad na kráse které jistě jsou, fanda akčního filmu velkoryse přehlédne.... ()

badclown

Nikdy by som nepovedal ze z tohto nakoniec vypadne nieco pozeratelne,ale cuduj sa svete. Arnold sa sice uz nenauci hrat nikdy, ale je to predsa len Arnold. Prijemny film s dobrym obsadenim. ()

Mark1983

Nebylo to špatné,ale trailer byl akčnější.To se musí nechat.Jinak se jedná o normální akční průměr,který neurazí,ale v tomhle filmu je už výrazněji vidět jak je už dědeček Schwarzenegger neohrabaný. ()

Djflash

Arnold Schwarzenegger se po letech guvernerování v jednom z nejlidnatějších států USA se, opět vrací k tomu co je mu vlastní a v čem se umí (podle mého názoru) mnohem lépe pohybovat, tedy k herectví. Pravda je, že sice trochu zestárl, ale rozhodně neztratil nic ze svého charismatu. Navíc role postaršího šerifa jednoho malého amerického městečka mu vyloženě sedí, což je patrné i na jeho hereckém výkonu. Snímek má poněkud pomalejší rozjezd, ovšem po zhruba dvaceti minutách se dočkáme rychlého obratu. Dějové to zde není vůbec komplikované. Jde vlastně o to že na Merson (,kde se Arnold stará o pořádek) se řítí rychlostí větru uprchlý trestanec, který je také shodou okolností velevážený drogový boss, Jak vidno tak příběh zde působí spíš jako pozadí. Hlavní otěže tu totiž přebírá svižná akce a s tím vším spojená i povedená zábava, o kterou se nestará pouze samotný šerif, ale svou ruku k dílu přiloží i obyvatelé tohoto městečka. Film tak nabere slušné tempo, jenž by mu bylo bývalo vydrželo až do konce. Nebýt té závěrečné, zběsilé honičky odehrávající se v kukuřičném poli. Ta je nejen přehnaná, ale i dosti nepřehledná, což samo osobě zamrzí. Na druhou stranu to není nic tak fatálního co by snímku nějak výrazně ublížilo a snížilo tak jeho kvality. Na tento počin se už od prvního traileru nahlíželo jako na dobrý béčkový titul. A tato očekávání se beze zbytku naplnila. Konečná je důstojným návratem jedné velké herecké ikony na filmová plátna kin, a to se vším co k tomu patří. ()

Rhapsody91

Tak film funguje ako taká nenáročná oddychovka. Arnold tam ku podivu nebol až tak trapný ,ale ostatné postavy mi liezli pekne na nervy ( Johnny Knoxville). Zápletka je klasika, zlý drogový barón sa snaží újsť do Mexica a na druhej strane neúplatný šerif, síce trošku v rokoch ,ale v tom malom mestečku u mexických hraníc určite s najvacsim IQ. Takže u mňa za 3,ale v súboji starých svalnáčov majú navrh filmy so Stallonem. ()

TerribleTale

Nečekal jsem, že někdo v dnešní době natočí film, ve kterém se často bude vyskytovat modelová scéna, kdy se stačí při střelbě schovat za boční část vozidla a čekat až útočníkům dojdou náboje, nebo než přijde zachránce. Možná je to divné, ale tohle mi na tom filmu vadilo nejvíc, protože je jasné a z reálného světa vyzkoušené, že kulka z kdejaké mršky vystřelená, proletí plechovými auty skrz, jako po másle. Pokud by samozřejmě tento fakt byl převeden do filmu tak po dvaceti minutách je půlka herců bez práce, ale v dnešní době čekám od filmu (i od těch akčních) více než jen "naivní" scény z filmů z dob před 20 lety, viz. také scénka s převrácením vozu zásahovky při jízdě na zpátečku bez jakéhokoli poškození na vozidle které to způsobilo...O kvalitách šerifových právoplatných zástupců se nedá mluvit moc valně, buď mají v USA debilní policajty nebo si z nich v tomto filmu dělají srandu, jinak nelze chápat jejich přehmaty (chování na místě činu, otáčení se zády hrozícímu nebezpečí v podobě podezřelých osob, nejištění kolegy apod.)...Tohle jsou věci které z filmu udělají béčko, na které se znovu opravdu dívat nebudu, a asi nejsem sám. Prostě filmy takového rázu už byly natočeny dříve, a do dalších už bych se být režisérem nepouštěl :) ...Co se týká samotného Arnolda tak on je ten důvod proč film vůbec vidět, svým charisma a tím jak se k roli postavil zvedl jeho kvality a rozhodně nezklamal... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)