Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

neo101

Opět další ze "vzpomínek" na zlatá léta akčního filmu v kalsickém provedení. Neúplatný šerif, výborný a vtipný Guzmán a Stormare... až na honičku v kukuřici jsem se bavil. Jen mě ještě zarazila totální neschopnost bezpečnostních složek. No a nejvíc mě rozsekali běžci. "říká, že fandí holandské reprezentaci " :) ()

Meego82

Určite si to pustím ešte raz keď už budem chcieť vypnúť mozog a len tak čumieť na pohyblivé obrázky...Last stand sa nehraje na nič a je len príjemnou akčnou jednohubkou na ktorá za tých cca 100 minút Vás nebude nudiť a nútiť premýšľať a to sa občas náramne hodí. ()

jarkametelka

Celkem trapne,jak dialogy,herectvi vsech,tak pojeti celeho filmu.Fanousci Arnolda si vubec neuziji a jejich idol pusobi uz unavene a starecky.Hlasky typu: "Jak se citis?" "Stare." Nebo: "Uz jsi za zenitem,stariku."jsou zcela na miste.Dej je klise,tak i hlasky,ktere ve filmu vubec nejsou vtipne...Nastup Arnolda po oldshatterhandovsku do akce prisel po 45 minutach,coz mi pripadala jako vecnost,a cely film pusobi nudne a zdlouhave.Mozna,kdyby tvurci pojali film jako parodii,vyznel by lepe.Ale treba to vsechno byla parodie a ja jsem k tomu spatne pristoupil.Nejsou tam nejake dobre akcni sceny,i kdyz strelba razanci ma.Arnold proste vstoupil po dlouhe dobe do filmove branze spatnou nohou.Doufejme,ze priste si krok lepe rozmysli a prekvapi nas aspon lepsim filmem.Ale pocitam,ze jako za starych casu,to uz nebude.Proste nic netrva vecne,ale kdo vi,pri dnesni technice muze byt Rambo i Woody Allen. ()

Bednobuch

Překvapivě dobré. Dost jsem se bál filmu, kde bude opět hrát hlavní roli Arnold. Ale dobré. Příběh průměrný, ale dobré výkony, komediální prvky, akční scény a přestřelky, pěkná auta i herečky. Celkově to dá dost dobrý film, kde Árný není až tak důležitý. Doporučuji. ()

mufy001

Arnie nám trochu zestárnul! Akční film s nim mě nikdy nezklamal, tohle neni vyjímka. Nejlepší byla honička v kukuřičném poli. 5* nedam kvůli rádo by vtipným hláškám... 8/10 ()

hujerita

Tak to je konečná. Neviem či mám vôbec chuť pozrieť ďalší film z Arnoldom. Najskôr akože thriller a potom komédia??? WTF??? Nie jednoducho nie. Tu my jednoducho to Arnoldove neherectvo nesadlo. ()

Blade87

Jsem rád, že Arniemu skončilo ve státech guvernérování, a že se vrátil k filmařině. Agentům FBI uteče nesmírně nebezpečný trestanec, no a kdo jiný ho může zastavit, než Arnie se svými velkými kvéry, rychlým autem, i v jeho letech nabouchanou postavou a taky jeho humorem. Já to vidím na jasných 75% :) ()

Toro8

Možno to je tým že som sa na Arnieho ako v hlavnej postave po rokoch veľmi tešil. A možno to je skrátka tým že to nerežíroval amík a scény sú miestami poriadne pritiahnuté za vlasy. V každom prípade Arnold splnil účel a teším sa čo nám ešte predvedie. ()

Mate0

Super herecka sestava,vtipné hlášky Knoxvilla,ale hlavně.....Arnoldova angličtina mě prostě baví i po letech...pro mě je tento snímek akční komedií,ale určitě doporučuju se podívat-velké zbraně se spoustou nábojů,honičky v autech,pěkné holky a k tomu ten Arnold s Johnnem....prostě opravdu zábavny sníměk ! :D ()

onevoice

Výborne namixovaná zmes akcie a dobrej zábavy s kopou skvelých hercov. Jasne, že dalo by sa veľa vecí vytknúť, ale podstatou tohto filmu bolo aby sa človek odreagoval a ja som sa odreagoval výborne. ()

Arkwuill_S

Arnie jako vysloužilý šerif, který na penzi působí v malém městečku, kde chce mít svůj klid a řešit maximálně tak špatné parkování. Jenže čáru přes rozpočet mu udělá prchající zločinec, který chce zmizet v Mexiku. Při tom musí projet přes hraniční městečko Sommerton Junction. Jistě nepočítal s problémy... Arnie je zpět, tak jen hurá do toho. Natáhl jsem se na gauč a s napětím sledoval, co se bude dít. Když vidím ty pozitivní komentáře a hodnocení, tak si říkám, že mi muselo asi něco uniknout, protože já to vidím jinak. Byla to ale hovadina. Děj o ničem, postavy o ničem, snaha o vtip vychází na sucho, opět jsem u toho usínal a doslova jsem se těšil, aby už byl konec. Vůbec mě to nechytlo, Arnie v tomhle zklamal. Jít na tohle do kina jsou, dle mého názoru, vyhozené peníze. ()

F_Sanchez

Nedá se svítit Arnold je zpět a v nejlepší formě. Jasně není to žádná vysoká filmařina, ale to by od něj asi nikdo nečekal. Prostě a jednoduše klasika. Arnold dělá co umí a nepokouší se o nějaké nesmysly. Sem tam se objeví nějaké to nepostradatelné klišé, ale film jsem si opravdu nesmírně užil, na rozdíl od jiných akčnáků ala Marvel, které tomuto nesahají ani po kotníky. Je to prostě zlatá klasika, která se teď již bohužel moc netočí, z níž srší inspirace akčními filmy osmdesátých a devadesátých let, kde hrdinové ještě nebyli nagelované buzny v pláštěnkách, ale drsní chlapi, kteří nejprve stříleli a až pak se ptali. Film je strašně svěží, plný akce, Arnold hláškuje, dělá si srandu dám ze sebe i svého věku. Za ten pocit blaha při sledování nemůžu dát méně než pět hvězd. Jen tak dál. ()

lex85

Bohužel je tento film víc o autech než o Arnoldovi coby drsném šerifovi v zapadlém městečku. Nakonec ale k uspokojivé odpočinkové zábavě stačí i jednoduchý děj a pár Arniho hlášek. ()

jiri88

Arnoldovi přibývají letokruhy, a tak už asi kultovky jako Komando znova nenatočí, ale v Last stand si člověk za laciným příběhem, často lacinou realizací může najít pár vtipů (Arnold, kterej si nandává brýle, aby něco přečetl?!!!), který ho pobaví a trochu opepří jinak celkem klasický B akčňák, který by, přiznejme si, byl bez Arnolda s hodnocením tak o 30% níže. Ročníky, který nejsou odkojený právě na zlatý éře Arnoldova „herectví" ten film asi neosloví, ale každý, kdo se rád bavil filmy s nekonečnými zásobníky, spoustou svalů a „drsných" hlášek se u toho alespoň párkrát pobaví a zavzpomíná na zlatou éru béčkových akčňáků. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /no ano, jako byl tam i příběh, pro ty, co by ho tam opravdu chtěli, bylo by fakt blbý ho tam nedát, tak tam teda je/, + /Arnold + Eduardo - oba velmi sympatičtí, Arnie na to pořád má, akce/Mustang a ZR1 v kukuřičném poli, souboje/, nadsázka, vtip, hlášky/Arnieho hláška po střelbě s kulometem "vítejte v Sommertonu" suveréně nejlepší/, hodnocení - poctivé béčko ve stylu 80./90., které pobaví akcí, humorem a hláškami, ale nesmí se u něj moc přemýšlet, Arnie si chce ještě na starý kolena užít a docela mu to i jde, už se těším na další filmy ()

Wilko70161

Tak od tohto filmu som mal presne tie ocakavania ktore my aj plne vyplnil neznicitelny arnie skvele hlasky sympaticky herci primerana akcia vsetko co sa da cakat od filmu s arnim takze uz teraz sa tesim na TEN alebo vlastne sabotage ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)