Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

ProchySBK

Hrozně moc jsem se těšil, a to bylo špatně. Arnie mi kdysi visel nad postelí a proto jsem byl plnej očekávání... Ale i když si odmyslim, že jsem byl nadrbanej ze zdejšího hodnocení a vezmu to poctivě, tak nejvíc mě vytáčeli scény jako zátaras chlupatejch kdesi uprostřed pouště a zrovna kousek tam má záporňák schovanej tým žoldáků s tatrovkou s radlicí aby potom drsoň moch v klidu projet v nadupaný korvetě. Jo a jinak reklama na chevrolet tady je taky pěkně na levačku. V transformers tyhle scénky na GMC a na camaro to ještě beru, ale tady kdy tlustej amík zaparkuje červený camaro a arnie se ho zeptá "Co to auto, tady nesmí parkovat..." Já nevim, chvílema jsem se i smál, zejména když Knoxwille šplhal po telegrafnim sloupu nebo když Gilford nervozitou zapoměl zvedat nohy u návštěve u Arnieho doma... ale vzápětí Whitaker na druhý straně Ameriky vážnej jak prdel, že nestihnou informovat prezidenta a ani zásahovka už nestihne pomoct, takže z průseru je může dostat jedině další zátaras v horní dolní s i´llbe back mén... A můžete mi někdo říct, proč když ten drsnej záporňák měl helikoptéru už při samotnym únosu, nakonec přesed do auta? Sakra, já se nebavil a to si myslim, že jsem těmhle akčňákum docela nakloněnej. Za pár hlášek jedna hvězda, za Arnieho a poctivej výkon druhá hvězda. ()

Mahonney

Nářez. Arnold předvádí v první čtvrthodině nejlepší herectví své kariéry (pak přepne do akčního módu). Fórky lítaj jeden za druhým a akce je kulervoucí, jen jí to chtělo ještě víc. ***** Impressive ()

Mazmen

Nějak nevím co si mám o tomto filmu myslet. Chvílemi to na mě působilo jako praštěná akční komedie, jenže děj moc komediální nebyl. Celá pointa filmu byla hrozně stupidní. Arnold zahrál celkem normálně jako zamlada, ikdyž už tak nevypadá. Knoxvillová role byla spíš tak do nějaké parodie. Podtrženo sečteno - je to blbost, ale mám rád Arnolda a film mě nenudil, takže 60% ()

yahoo

Stará stanová kûže krížený s poriadne hrdzavým T 800. Arnie má už problém zdvihnúť sa zo zeme aj keď neschytá ranu od tekutého Patricka. Jediné čo sa nezmenilo je pohľad boha s Asgardu. Ten je proste nesmrťeľný. Takže nech sa každý drží svojho remesla. Ja idem robiť na dane a Arnie nech si premaže oceľové kľby a vyrieši to čo sa nepodarilo Mayom v decembri. Hasta la vista..... ()

KICKBALL

Povedený akční film, hodně výstřelů, rychlá auta, mexický záporák a šerif, který je schopnější než celá FBI. Celkově povedený film na který stojí zato se podívat. ()

Googooplexer

Musím dať 4 šerifovské hviezdičky, lebo som sa celý film chytal za brucho ako som sa popukal od smiechu. Možno mi aj niečo ucvrklo. SPOILER -potom neskôr som zistil, že to nie je komédia - SPOILER KONIEC. A tiež sa bojím, že ak by som ohodnotil slabšie, príde ma ten ježko učiť rakúsku angličtinu. Casting je naozajstné veľdielo - dať dokopy v jednom filme aspoň štyroch celosvetovo známych ochotníkov, ktorí sú preslávení svojou mimikou a nezvyčajným hereckým talentom, to je naozaj odvaha. Ježko, Knoxville, Guzmán, Whitaker a do toho ešte hviezda ako Eduardo Noriega, no nepozrite si to ako to dopadne. Ani jeden neprekvapil ani jeden nesklamal. Ja CHCEM vidieť sequel. Mohli by pribrať Chrisa Pontiusa, Adolfa Lundgrena a ani taký Robert Englund by sa nestratil. V dvojke by mohli chrániť napríklad hranicu USA s tichým oceánom proti tuniakovi s kriminálnou minulosťou v superhelikoptére. ()

dogzila

Dôchodca Schwarzík si kĺby natrel antireumatickou masťou našuchoril vlásky a s ďaľšími vtipnými figúrkami vyrazil bojovať proti zlu. Pokus o úsmevný thriller vlastne týmto pádom vyšiel. Samotná myšlienka absurdného úteku s teplošskou corvettou a postavením mobilného automosta (s tým šporťáčikom by sa na ten most nedostal ani keby sa odspodu namazal) by totiž iba rozplakala! Jedine Peter Stormare veliteľ stupídnej polovojenskej jednotky si udržal rozkošnú odpornosť a zlobu. Snímok stvorený pre násťročných a retardov, ktorý sa smejú z vybuchujúcich áut. Treba však čestne priznať, že zopár záberov bolo funny :))) Napríklad čižmičkový chvat proti neúplatnému deduškovy hahahaha ()

maestrum

Už to není ono Arnie. Sám to moc dobře ví, tak nic nepřehání a fyzické výkony odpovídají jeho věku. "What's up, Sherif ? I'm getting old." Není to zábava jako kdysi jeho akčňáky, ale dívat se na to dá. 60% ()

TXmovie

Arnold je zpět a s ním vše, co k tomu patří! Velké zbraně, parádní auta a téměř nepřetržitá akce. Bohužel Arnold už není tím, co býval a podepsalo se na něm stáří, přestože hraje drsňáka, nějak mu to prostě nevěřím. Nejedná se tedy o žádný velkolepý návrat. Děj není nijak strhující ani nápaditý, ale myslím si, že zrovna toto u takovéto „řežby“ snad nikdo nečeká. Co mě ale opravdu trochu vadí, je fakt že všechny ani ne moc nápadité triky při útěku Gabriela Corteze projdou jen pro totální neschopnost a v podstatě nulové nasazení ze strany FBI, na filmu je tedy poznat, že je vše jednoznačně předurčené a tak nic nebrání Gabrielovi dostat se až do městečka Sommerton Junction. Ani nevydařená závěrečná automobilová honička v kukuřičném poli nijak neohromila. Ale hlavním jádrem tohoto filmu je akce, a ta je tu bezpochyby parádní! Pokud překousnete absenci originálního děje, časté zjevně předurčené absurdní chovaní některých vedlejších (ale i hlavních) postav, čeká vás několik desítek minut zábavy, kterou si patřičně užijete. Film splnil více méně vše, co sem od něj očekával: 80%. ()

luukaas

Výborná akční podívaná se spoustou olova a doslova vtipných scének. Nečekal jsem že je Arnold schopný ještě něco podobného natočit a hele Last stand. I když je znát, že Arnold působí dojmem Clinta Eastwooda, tak mu tato role doslova sedla a po Expendables je tady opravdu klasické akční Béčko. ()

Shelma

Ač je Arny sešlý věkem (zas ne tak moc-na svých 65 vypadá zatraceně dobře), stejně se na něj ráda dívám, zejména když potírá zloduchy. A to i v případě, když hraje ve filmu nepostrádajícím značnou dávku pompéznosti. Docela se těším, až bude hrát opravdové staříky :). Tento film rozhodně neurazí žádné jeho fanoušky ani milovníky akčních scén. ()

Rattlanake

Arnold se vrátil velkolepě i s režisérem, který umí sotva pět slov anglicky, ale i tak nebyl problém natočit tento zábavný akční film. Výborně smíchali akci s komedií a prostředí malého městečka, tak to vždycky nezklame, k tomu dobře vybraní herci i postavy dodali filmu šťávu. Delší dobu jsem tomuto filmu odolával, někteří ho viděli dříve a stále mně více ujišťovali, že dělám chybu, že to oddaluji a nakonec měli pravdu. Arnold i ve vysokém věku dokazuje, že má pořád velkou sílu a tah na branku, jak se říká. Samozřejmě herecky neoplývá nejvyšší kvalitou, ale koho to zajímá, na filmy s Arniem se nedíváme kvůli nejvyšším hereckým kvalitám, ale kvůli skvělé akci, zábavy a nezaměnitelné tváři. ()

theonethat

Podle průměrného hodnocení jsem nečekal, že to bude film no1. Z běžné střílečky se ale vyvinul Terminátor v zástupci šerifa s ještě vtipnějšími hláškami a kulometem z roku 39. Vypadá to jako béčkový film, ale je to film, který má charakter a svého unikátního ducha. ()

hajner

Skvelá oddychovka. Až na tie scény so žeriavom, keď ho mali rovno vedľa seba stačilo preskočiť plot a oni sa miesto toho trepali na akúsi strechu. Stačilo ho vypnúť a odstreliť zločinca. Takýchto drobných prehreškov som počas filmu evidoval niekoľko ale je to Arnie a ja ho mám rád. Parádne spríjemnenie večera s kvapkou humoru. ()

papinak

Tři hvězdy a všechny pro Árnýho jinak bych dal tak jednu. Bohužel příběh je tak stupidní až debilní, že se to nedá překousnout. Co se týká akce, tak jsme na pěkném průměru, takže opravdu jen za toho Arnolda. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)