Laguna Beach je idylické hniezdočko na juhu Kalifornie – a tým pádom jednoznačne absolútne dokonalé prostredie pre budhistu Bena (Aaron Taylor-Johnson), ktorého životným krédom je láska k blížnemu. A tá mu, verte tomu alebo nie, ešte aj slušne vynáša, pretože Ben svojich spoluobčanov zásobuje... Marihuanou! Spolu s najlepším priateľom, bývalým členom špeciálnych námorných jednotiek a neskôr i žoldnierom Chonom (Taylor Kitsch), sa však Ben delí nielen o príjmy z predaja drog, ale doslova o všetko – vrátane lásky k prekrásnej Ophelii (Blake Lively)! Ich nie práve typickému šťastiu nestojí nič v ceste... No len do chvíle, keď sa Elena (Salma Hayek), krutá a nemilosrdná šéfka drogového kartelu Baja, rozhodne priživiť sa na ich úspechoch. Jej „ponuka“ je totiž z kategórie tých, ktoré neradno odmietnuť, v neposlednom rade i preto, že jej pravá ruka Lado (Benicio Del Toro) naozaj veľmi dôrazne presadzuje jej záujmy! Drsní Mexičania nepochybne vôbec nerátali s tým, že Ben a Chon spolu za každých okolností držia ako siamské dvojčatá a že ich, hoci nie celkom dobrovoľne, podporuje i skorumpovaný agent z protidrogového (John Travolta), no i tak sa zdá, že ich boj proti kartelu je úplne bez šance. Ešte zdanie občas klame...! (TV Markíza)

darkreider

Keď má Kitsch jeden výraz a moc toho nenakecá, tak má šancu ustáť celý film. Nevadilo by mi menej tých múdier, ktoré sa tiahnu v monológoch ad začiatku až po koniec. ()

Bird_house

Perfektní film.. Sice trochu zdlouhavý, ale rozhodně to stojí za to..!! Výbornej příběh, přiměřené herecké výkony.. Sice se mi to John Travolta příliš nelíbil v takové pozici, ale zahrál to, jako vždycky, na jedničku.. Jen je škoda, že jsem nezaznamenal tento film, když přicházel do kin.. Respektive je takových filmů škoda, že nemají větší popularitu.. Například Lovci hlav..:(!! Je to daleko lepší, věrohodnější než počítačem vytvořený film a myslím si, že se to i běžně děje mezi gangy a kartely.. ()

Kingjiri

Překvapilo mě pár pěknejch akčních scén, to jsem zrovna od Stona fakt nečekal. Jsem však přesvědčenej, že kdyby se snímek pojal jako přímočarejší akčňák s přívětivější stopáží, dokázal bych ho ocenit víc, než jako tenhle pokus o rafinovanou podivanou plnou zvratů a podfuků - v tom případě by ale jen těžko seděl na režisérskym křesle Stone. Nicméně se dá několik nedostatků částečně odpustit díky skvělýmu castingu všech hlavních postav (Del Torův "zahradník" ale s přehledem vede). Jenže co naplat, nějak zásadně jsem se nepobavil, místama se dostavila i nuda a já pochybuju, že si na Divochy za pár týdnů vzpomenu, což neni vzhledem ke zmíněnýmu castingu lichotivej výsledek. ()

dalziel

Pravdu povediac mierne sklamanie.Tempo na môj vkus dosť pokryvkávajúce a skôr to na mňa pôsobilo ako skákanie po kameňoch cez potok.Chvíľami sa mi aj zadalo že ma film nakopne a pevne vtiahne do deja ,ale stále to bolo len také žužlanie bezzubého psa.Vidim to tak na 3,5 * .Nakoľko Oliver je môj obľúbenec tak zaokruhľujem nahor.Možno na druhý krát to bude better.Mimochodom pri sledovaní filmu sa ma zmocnil taký feeling a spomienka na true romance.Bohvie čím to bolo. ()

cerbygerby

Po dlouhé době povedené krimi drama, s kvalitním obsazením... vše se točí okolo trávy, až do té chvíle to probíhalo jako takovej pohodovej filmeček, ale když do toho vstoupí Salma Hayek se svým týmem vše začne nabírat na obrátkách.. i když měl film dlouhou stopu, nenudil, ale nějaké drobnosti by se daly vylepšit.. takže celkově hodnotím 4* a 80% ()

FOCKE_WULF

Nudááááááá. Čekal bych to zajímavější, vždyť hlavními hrdiny jsou dva kluci a jedna holka, žijící v sexuální pospolitosti, navíc vlastnící velkopěstírnu marihuany, což s sebou nese určitý potenciál divácky atraktivního tématu. Ale nějak to celé nemá jiskru. Ti dva, respektive tři, my byli od začátku protivní. Jejich motivace k distribuci drog ve velkém (aby mohli pomáhat chudým lidem ve třetím světě) je dost pofidérní. To už my byl daleko sympatičtější mexický drogový kartel, který kšeftoval s marihuanou a popravoval konkurenty z normálních, animálních důvodů přežití na trhu. Celý film trochu zachraňuje Salma Hayek a Benicio del Toro - stoprocentní macho man. ()

pa3ce

Parádička. Film, ktorý ma držal v napätí od začiatku do konca. Príbeh sa možno neradí k najoriginálnejším, ale štýl rozprávania ma prinútil myslieť si, že to tak je a hltal som každú scénu a každý monológ O. K tomu pridávam sympatických hercov a vychádza mi čistých 5* ()

jsemzuzu

Žít se dvěma chlapy, neustále hulit, šukat a mít plno peněz?? Ale tak proč neee. Salma Hayek mi dělala radost a záporák Benicio byl dokonalý. Vrazila bych mu baseballku do zadku, jak jsem mu věřila každou sviňárnu. Super, kvalitní oddechovka. ()

bolf!k

Praštěná a přestřelená rádoby cool slátanina, ze které Stone ani Del Toro, jen svou účastí, dobrý film neudělají. Zalíbilo se mi zdejší přirovnání ke Stmívání a musím uznat, že v 15ti bych tenhle film asi ocenil víc. 45% ()

dakarin

Od kultovního filmu "Tahle země není pro starý" k "Divochům" je pěkně daleko :-( asi tak jako od seriálu Profesionálové s Bodiem a Doylem (-:1977:-) a verzí CI5 :-(1998)-: ()

Pekisan

Velmi sucasna a zabavna gangstrovka, ktora ma bavila od zaciatku po koniec. Bohuzial prave ten koniec mi to pokazil. Vravi sa, ze vzdy zalezi na prvom dojme. Mam pocit, ze pri filme to plati presne opacne. ()

DAPDO

Moc dobrej film od začátku do konce, podpořenej výbornejma hereckýma výkonama od všech. Trojice hlavních hrdinů, pro mě ne moc známých herců, si to vedle trojice Del Toro-Travolta-Hayek musela užít. Za mě chybělo jenom trošku víc akce a první konec se mi líbil víc, jak druhý. ()

tranquill

"Všichni říkají, že tráva je špatná, ale ve špatném světě je tráva dobrá!" Nečekal bych od Stonea klasický akčňák. To vyprávění však bylo na jednu stranu odlehčené a na druhou syrové ala Tarantino. No a závěr? To už bylo to Stoneovské drama, i když... ale nebudu spojlovat :-) "Budeme jako Robin Hood, pěkně nasranej Robin Hood!" ()

HenryIvan

Už som chcel napísať Hamlet po mexicky, no Stone nám predsa len naservíroval viac než len Shakespeareovský koniec. BTW, stavím sa, že ide o najobľúbenejší film Ryana Reynoldsa. ()

Razzor_82

Plnokrevně tepající krimi ze které čiší živelná jízda napříč drogovým kartelem. Trojice Taylor Kitsch, Aaron Taylor-Johnson a Blake Lively funguje skvěle a působí sympaticky. Perfektní záporáci Benicio del Toro a Salma Hayek. Stoneova svižná a zábavná podívaná. Hravá kamera a akce co má spád i náboj. Mazaně vykreslené finále, které chvilku tahá za nos. 9/10 ()

ISAJ

Savages su dobre natocene farebne krimi, s vybornym strihom hodnym reziserovho mena, zabaleny vo velkom pribehovom braku. Z tychto vod sa uz potom tazko vytahuje. Nezachrani to uz ani samotny Stone ktory je dnes uz jasne za zenitom. Benicio aj ked vie hrat lepsie, da sa povedat ze to cele tiahne, a dokonca aj nesympaticky Kitsch sa snazi, ale co s takym filmom kde je ocividne najlepsi herec Travolta. Akcia netrva dlho, ale je celkom zvladnuta, este raz vyborny strih, priemerna hudba a scenaristicky odpad, ktory sa sem tam neuspesne snazi vyvolat emocie, to su Savages. A este brutailita, ktora dnes uz neohuruje, kedze je uz hocikde. Najviac ma asi zaujala a pobavila narazka na financneho zraloka Goldmana Sachsa, ale inac pre mna nesympaticky a nepodareny projekt, ktory uz nepotrebujem nikdy viac vidiet, pretoze si ovela radsej pustim osobnejsieho a atmosferickejsieho Muza v ohni. 3.5/10 ()

Franc1s

Po rozporuplných recenzích, jsem se konečně dočkal titulků a z filmu jsem byl udiven. Super námět s parádními hereckými výkony. Dva chlápci (jeden army,druhej peace a love) s holkou co chce oba, prodávají nejlepší trávu široko daleko. Ale mexikáni chcou taky, trojka chce ale zmizet, tak přijdou o svoji hvězdičku a začne to správné kdo z koho a kdo koho podrazí. Vždy ve správnou chvíli se objeví "kapka" krve a zvrat. Bezva zvolená hudba v soundtracku, občasná změna vizuálu a zajímavý konec. Ani ta délka (131min) nevadila. 7,5/10 ()

Kofolacik

Tento film mi strasne sadol, od zaciatku do konca to bola 100% slast... jeto film co je hate it or love it asi, a hoci v nom vidim nedostatky tak som si proste povedal ze pojdem with the flow a mal som z toho fajn zazitok :) Benico uzastny. 8.5/10 ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (viac)