Píše se rok 2509 a Země nejen že ztratila kontakt s lodí Ishimura a Isaacem Clarkem, ale nyní také s USG O'Bannon, lodí která byla k Ishimuře vyslána. Čtyři členové posádky lodi O'Bannon přežili. Ale co se stalo se zbytkem? Co se tam odehrálo? Jaká tajemství skrývají? Všechna budou odhalena v Dead Space: Aftermath! (Zet)

movieband

O něco slabší, než Downfall. První díl jsem ještě nedohrál (času je zatraceně málo), takže nemůžu posoudit návaznost mezi herními díly a tohodle dílka. Co, ale můžu posoudit je samotné zpracování, které bylo místy dost otřesné. Tím myslím zpracování hlavní dějové linky, které mělo animaci, jak zpracování Caspera z roku 2000. Animace flashbacků byly povedené, ale proč byla každá výpověď udělaná jinak? A proč měnili vzhled postav? Celkově mi děj nepřišel, až tak špatný, jen některé věci tam dobře drhly a místy jsem si říkal, že to s DS mimo artefakt nemá nic společného, protože ani Nekromorfové nevypadali, jako ti z předešlého dílu nebo ze hry. Co se filmu, stejně jako u Downfall nedá upřít je vcelku drsná atmosféra. Na poli animovaných filmů se jedná o průměrný film. 60% ()

Honzek

A máme tady další prequel ke hře Dead Space, tentokrát ke druhému dílu, je točený stylem který jsem viděl u herního filmu s názvem Dantes Inferno, čily je tam vyprávěn příběh z několika pohledů a pokaždé je jinak nakreslen. Je to celkem milé oživení, ale někomu to může vadit. Jinak tomuto filmu nemůžu vytknout nic, až na chvilkovou nudu. Pro všechny hráče, kteří hrály už Dead Space 1, je to naprostá potřeba, pro ty kdo hru nehrály, radši si najdětě lepší zábavu :-) A opět nám film končí ve chvíly, kdy žačíná druhý díl hry, jak už je zvykem :-) Za mně 7/10 ()

PKD

Tak je fakt, že ty meziscény tzv.propojováky, jsou i pro mě, dosti záhadně a nesmyslně, typu cgi let 90tých. Měl bych tomu správně dáti jen 4, ale po tolika zkouknutích a jako opravdu VELKÝ fanda do DS universe, prostě nemohu jinak. Tak mi to odpusťte. ;-) Ano, tímto se tedy stává tento komentář zbytečným, neb jest zcela prost....objektivnosti. Ale co... P.s. a pro případné zájemce, koukněte na cut scény ve stylu motion comics z DS:Ignition, který jest totálním prequelem (končícím v podstatě pár sekund před DS 2). To je i pro ty, kteří jsou zklamaní z toho, že se nejedná o těsný prequel ke 2.hře. Byť se samoz. o prequel jako takový...jedná. ()

DJ Obelix

Pokud jsem Downfallu dal 3*, tak zde musím jít o hvězdičku dolů. 3D CGI animace je ošklivá, a tak jsem si víceméně užíval jen část, ve které se vzpomínalo na události "nedávno minulé" a zdejší animace více připomínala minulý díl. Navíc se mi zdálo, že oproti Downfall ubylo na atmosféře. Ano, pro fanoušky hry je to vítané zpestření a možnost doplnění příběhu, ale jinak nic víc. Ještěže Dead Space 2 - hra - se opět nadmíru vyvedla :-). ()

Lucasion

O čem je Aftermath? Je to prakticky vata mezi první a druhou videohrou. Záměrně nechci říkat můstek, protože to opravdu nenavazuje na konec původní hry a prakticky ani na začátek dvojky. Chvíli i mě trvalo, než jsem se začal orientovat správně v tom příběhu. Prvně jsem si myslel, že se to odehrává zcela mimo videoherní sérii. Nicméně druhý animovaný film je absolutně trošku jinde než jednička. Počítačové animace (tedy ty prostřihy mezi jednotlivými kapitolami vyprávění) jsou zde použity, mě tedy z neznámého důvodu. Docela to kazí celkový dojem z filmu. A to, že na každý jednotlivý příběh je použita trošku jiná animace, to tomu taky moc nepomáhá. Zpracování tedy není nikterak zajímavé a příběh zrovna tak. Závěr je vcelku mrazivý, ale mohu s čistým svědomím říct, že i jako fanoušek her, bych toto před hraním dvojky klidně vynechal. (40 %) ()

• Snímek byl vytvořena na motivy počítačové hry Dead Space. (Listeroman)
  • Holografická hra, kterou lze ve filmu spatřit, se jmenuje "Dante's Inferno". Jejím autorem je stejně jako v případě filmu společnost Electronic Arts. (DailyDreamer)