Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

Hyb_rid

Poměrně potěšující 'prequel' ke hře, který ovšem postrádá jeden zásadní prvek ... atmosféru. Jde o to, že místo syrového hororu se nám v Downfallu dostáva spíše akčňárny. Pravda celkem příjemná stopáž, animace a dokreslení herních událostí dělá z tohoto snímku celkem pohodovou jednohubku, která ovšem nijak neoslní ()

jonyyy

Začátek je slabší a trochu jsem se bál, že budou bojovat jen sami se sebou kvůli nějakýmu šutru. Ale postupně se to rozjelo a ty monstra opravdu stály za to. Navíc ústřední melodie je boží a parádně se k tomu hodí. No jestli hraná verze nebude levné béčko tak se těším jako malý kluk. Animák je na rozjezd dobrý....ale bát se u něj nedá, že jo...71% ()

Doudis19

U pc hry díky senzačně vybudované atmosféře a děsu nevnímáte, ten prostičký příběh s vesmírnou lodí, zabijáckou nákazou a hrstkou přeživších hrdinů. Bohužel tenhle animáč dost ztratil z původních předností, a tak jsou dějové nedostatky daleko vážnější. Naštěstí je tahle krvavá prvoplánovka dostatečně krátká, na to aby se člověk nezačal nudit. ()

Davies182

O 80% méně strachu než ve hře. Downfall jsem sice neprozíval, ale nic výjimečného to nebylo. Líbí se mi podobné filmové animované projekty, které doprovázejí ty největší herní pecky, ale příběh USG Ishimury mi nesednul tak, jak bych si představoval. Co rozhodně potěšilo je míra brutality a celkem chvalitebná atmosféra. Zejména u scének s několikanásobnou přesilou necromorphů proti osádce ochranky lodi jsem si připoměl vlastní pobíhání po mrtvém vesmíru... Velmi jsem se ale zklamal v naprosto nevyužitém potenciálu originálních zbraní z původní PC hry: kde je plazmová řezačka nebo rozparovač, ksakru?!? Celkově je tento snímek trestuhodně nevyužitou předehrou a snahou o nalákaní nových hráčů, a nikdo jiný než fanoušek Isaaca Clarka k ní nemusí obracet pozornost. P.S. Cameo Nicole se povedlo :-). ()

Gemini

Příznivci herního Dead Spacu by nejspíš řekli - parádní dokreslovačka k prvnímu dílu (anebo taky ne, protože jim pořád nějaké reálie jejich oblíbeného depresivního vesmíru nebyly odtajněny - ale i to se s časem mění, byť třeba "jen" formou knihy). Já osobně hráčem horrorové bezmála kultovky nebyl, a jen mě zaujala veeeeelká vesmírná loď a zástupy fest hnuzných zombáků - nastojte - odolných proti uražení hlavy a podobným prověřeným taktikám. Podíval jsem se na prvních dvacet minut a pak strávil pár hodin přehrabováním v Dead Space Wiki, protože mě do značné míry originální přístup tvůrců k hrdinům dost zaujal - to ale bohužel nesouvisí s Downfallem jako filmem, ke kterému bych tu měl něco jakože smysluplného říct. To "bohužel" je na místě, protože se mi nechce hanět jinak utěšeně propracovaný a vzkvétající fenomén, jehož je tento filmový počin součástí....jenže Downfall sám o sobě opravdu neobstojí. Děj je i při sedmdesáti minutách stopáže v podstatě nulový, animace je na rok 2008 dost nevyladěná, a koncentrace na gore efekt je až přehnaná. Ono ale tvůrcům ani nic jiného než krev a vnitřnosti nezbývalo, protože z hlediska nějaké horrorové atmosféry taky není oč stát - vybavuji si dva povedené momenty, a žádné překvapení se za celou tu víc než hodinu nekoná, snad kromě závěru, který završuje Dead Space trademarková ukázka na téma "i roztomilá ukolébavka jde zpívat tak, že z toho mrazí". 60% ()

• Snímek je koncipován jako prequel ke hře Dead Space. (Terva)