Rock of Ages

• Česko Rock of Ages (viac)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Réžia:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (viac)

Nastavte uši smíchu, zábavě a hudbě zlatých let rock'n'rollu s našlapaným hereckým obsazením. Rock of Ages zježí vaše vlasy elektrizující hudbou skupin Def Leppard, Foreigner, Journey, Poison, Twisted Sister a dalších. Postav dům, rozjeď klub. Pohled na historický význam klubů na Sunset Stripu v 80. letech a jejich vliv na design „bourbonového salonku“ ve filmu. (oficiálny text distribútora)

rasto87

Rock of Ages nie je zlý film a nie je to určite ani najhorší muzikál. Musím povedať, že pesničky v štýle Rock´n roll zo staršieho obdobia sú fakt super. Pravdupovediac, keby bolo v tomto filme menej spievania, filmu by to dodalo fakt super efekt a bol by aj kvalitnejší a nepôsobil by miestami ako obyčajne klišé. Film dosť zachraňoval aj herecký výkon šialeného magora Toma Cruise, ktorý sa vie fakt vložiť do svojej hereckej úlohy. ()

maniacxl

Proč se zrovna zde musel ztrapňovat Tomáš nepochopím!Takhle se muzikál nedělá pane Shankmane!Co naplat,že muzika byla dobrá,ale absolutně nepasovala do toho všeho kolem.Nemám z toho vůbec dobrej pocit,připadá mi to,jako by to byl jen takovej divnej filmovej sen,ze kterýho se všichni probudíme.Ale asi ne,co?Takže 30%za hudbu. ()

FREEWHEELER

No ako fanúšik rockovej muziky osemdesiatych rokov musím úprimne vyhlásiť že horšiu poctu už ani dostať nemohla. Debilný scenár, klišé, detinské, úchylné, miestami ma naplo. Jediné plus je výlet do Whisky & Go-Go. ()

Jarlaxle

No, jestli chcete pořádný muzikál, hledejte jinde. Jestli si chcete vychutnat pár starších (glam-, pop-) rockových hitů, tak musíte jinde. Jestli jste doufali, že uvidíte kvalitní film, tak jste taky vedle. Sorry, ale je to tak... ()

Blazis34

Příjemné muzikální dílo plné spousty těch největších rock-rollových pecek let minulých. Je pravda, že děj nebyl zrovna nějak exceletní a neočekávaný. Písničky zněly spíše aby zazněly, než aby dotvářeli děj jako tomu bylo třeba v Mamma Mia. Obsazení bylo určitě solidní ale všechno mi to přišlo takové staromódní (nemyslím, oblečení, prostředí, které muselo být dobové) na film z roku 2012. Tom Cruise byl až moc oplzlý a Julianne Hough až moc poddajná, ale nijak nezklamali. Rock of Ages dávám 60% - tři hvězdy. ()

Lucia.T

Co o tomto filmu říci... Dokonalé. Rockery z osmdesátek mám v srdci pevně zakořeněné a proto jsem se těšila až se na tenhle film podívám. Ačkoli nemám ráda Toma Cruise, v tomto filmu zabodoval! ()

PamelaJJK

Film, na který jsem se se těšil, ale bohužel se naplnily mé skryté obavy a samotný začátek mě dost znechutil. Zřejmě jsem měl vydržet déle, ale to se přes plytký popovo-muzikálový rozjezd nedalo. Kolem rocku to (aspoň během prvních 20 minut) prošlo v uctivé vzdálenosti a ještě se zavřenýma očima a zacpanýma ušima. Ani obsazení tenhle propadák nezachránilo. Škoda. ()

lobo87

Na tento muzikál som sa tešil, pretože som veľkým fanúšikom klasickej rockovej hudby. Rock of Ages však je pre mňa miernym sklamaním. Áno, niekoľko vážnych rockových kúskov sa tu nájde, ale sú viac-menej v popovom prevedení. Napriek tomu sú príjemné a nevadilo mi to tak. Vadilo mi skôr, že fakt kvalitné scény a pesničky striedali momenty, pri ktorých mi vlasy stáli dupkom (Baldwin a Brand a ich "vyznanie", Cruisove tliachanie...). Pekný príbeh ústredného dua ma však bavil a keby film trošku prestrihali, určite by mu to pomohlo k lepšiemu hodnoteniu... 60% ()

moviefan4

Rockový muzikál mi silno sadol. Pre mňa ani minuta nudy a celý čas bol tento film len zábava, tanec, skvelé songy a super herecké výkony. Po rape je moj druhý naj štýl rock takže som si film vychutnal na plno. ()

pimp

Velkolepě pojatá show, všechny ty glamový sračky vyznívají mnohem líp díky ženským hlasům a vizuální podobě než utrápený originály. Pamětník si s nostalgií zavzpomíná na dětství a přezpívá písničky kapel, ke kterým by se s odstupem času studem nehlásil. Tohle si dám určitě ještě jednou.... ()

prochy95

Film, který sice postrádá jakoukoliv hloubku, ale i přesto mě bavil. Když se tak zamyslím nad dějem a příběhem filmu, tak byl plný všech různých muzikálových a romantických klišé. Celý film je totiž postaven pouze na písničkách a popravdě, mi to k tomu abych se dobře bavil, bohatě stačí. Nejde jen o to, že si rád poslechnu rock 80. let, ale i to samotné zpracování písniček je velmi povedené. Ať se jedná o klasická rocková vystoupení nebo vtipné provedení různých romantických hitů, tak jsem si to užil. Také je super, že většina herců je mi dobře známých a líbí se mi jejich herecké i pěvecké vystoupení. Můj finální verdikt tedy je, že se jedná o skvělý film na odlehčení a určitě si ho ještě někdy pustím. ()

david666

Jako fanoušek tvrdé hudby, prostě nemůžu jinak, i když je mi jasné, že kdyby byl film podkreslen třepa rapem či hip hopem asi bych dal tak max. 2 hvězdy. Ale Cruise mě překvapil, hlavní představitelka je fakt kočka a umí zpívat a Catherine je už jen třešinkou. No a k tomu skvělá hudba a sexy taneční scény. ()

collinduff

Naozaj som sa na tento film tešil. Lenže ono je to nuda s blbým scenárom. Samozrejme pesničky a cukrkandlové zábery potešili, lenže príbeh a zopár hlavných postáv naprosto sklamali. Treba ale vyzdvihnúť magorného rockového boha Cruisa a zábavného trtka Branda. Inak slabota. ()

rigby

Unylý příběh vesnické dívenky, která se vypraví do velkého města a myslí si, že jí celý Hollywood padne k nohám. Samozřejmě se tak nestane, ale dívenka najde svoji velkou lásku. Vše podbarveno podobně unylým poprockem konce osmdesátých let. I v tomto hudebním marastu lze najít perly, tak proto nechápu, kdo dělal výběr písniček pro tento film. Jedná se totiž o to nejhorší, neohranější a nejbanálnější. A to nemluvím o baladách toho nejhoršího kalibru, ze kterých se v té době zvedal žaludek i mně. Průšvih nezachrání ani herci. Tom Cruise je skvělý, ale předvádí jednu velkou pózu. To je už mnohem vydařenější vlasatý Alec Baldwin, který je skutečnou hvězdou tohoto muzikálu. A co jsem nepochopil, je politická odbočka k paní starostce, i když kostelní píseň Catherine Zeta-Jones docela ujde. Celkový verdikt: bavil jsem se, ale o nic jiného, než o výplach mozku nešlo. ()

Ala007

Rockovou hudbu mám odjakživa ráda, při podtitulkové Paradise City od Guns´n Roses jsem zamáčkla slzu a to bylo taky všechno, co ve mně muzikál Adama Shankmana vyvolal. Jsem schopná uvěřit Tomu Cruisovi agenta CIA nebo stíhacího pilota, ale tím končím, a rockerem je pro mě vlastně kdokoliv, jenom ne on. I když upřímně řečeno, moc rockersky nepůsobili v Rock of Ages ani Rusell Brand (který byl třeba v Dostaň ho tam! naprosto k sežrání) a obtloustlý Alec Baldwin (copak režisér Shankman nikdy neviděl Micka Jaggera, Stevena Tylera nebo Ozzyho Osborna? Váží snad některý z nich více než 60 kilo?????). Vlastně jedinou trošku živější složku tohoto unylého muzikálu představují jen Catherina Zeta-Jones coby naštvaná zavrhnutá groupie a Paul Giamatti jako slizký hudební manager. Skvělé písničky v nudných aranžmá a připitomnělý příběh, o dvou zamilovaných, které rozdělí nedorozumění (a dá znovu dohromady hudba, jak jinak), příběh, co nedokázal rozněžnit ani mě coby starého romantika. Zbytečný film natočený bez srdce. Škoda. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (viac)