Rubber

(festivalový názov)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiálny text distribútora)

JamesSi

"Guma" je film, který chápu, co se snaží říct. Je jasné, jak komentuje divácká očekávání ("v jednu chvíli se diváci doslova otráví"), ale nemůžu říct, že bych se u Gumy zas tolik bavil. Je to do jisté míry anti-film, kdo očekává béčkový aknčí film o vraždící pneumatice se nedočká. Ale musím říct, že jiné Dupieuxovy projekty jsem si fakt užil. "Realita" je výborná a těším se až znova zkouknu "Fízlové, hajzlové", které si vzpomínám byli taky labužnické. No a hudební projekty Mr Oiza jsou tak fajnové - "Bruce Willis is Dead" mi stále zní v uších. Takže tak. ()

Holina

Tak tohle je fakt megaúchylárna. A nejenom proto, že tu jde o vraždící pneumatiku. Ten film je divnej od samýho začátku až do skoro apokalyptickýho konce. A je to fakt prdel. Chvilkama jsem si vzpoměl na skeče Monty Pythonů, protože přesně tenhle druh humoru tady tvůrci - patrně pod vlivem halucinačních drog - použili. Doporučuju pokud umítebrát filmy s nadsázkou. Velkou nadsázkou. Více zde. ()

SpaceOdyseus

Velika silenost, ktera si me ziskala hned uvodnim monologem na tema film. Nic z toho, co se deje dal, nelze brat vazne. Mozna se jedna jen o parodii, mozna se jedna o mnohovrstevnate dilo poskytujici kritiku cele spolecnosti. Jiste ale je, ze jde o nejvic ulitly film, ktery je zaroven skvele nasnimany, zabavny a svou nejednoznacnosti zabavi i dlouho po projekci. A mozna je to jen triko si honici hloupost. Kdo vi? ()

MaaaR@

Řemeslně výborně zmáknutá šílenost, u které jsem dost často myslel na Lynche. Proč tři hvězdy za film o vraždící pneumatice? No reason. ()

kolemjdouc

v hlavní roli pneumatika se silně sjetým dezénem gudjár.Film je avizován jako komedie.No dobře tak hororová komedie.Ale dost nechutná.Od první chvíle film neberte vážně ale smát se spoustě masa a krve asi určitě nebudete.Chvílemi se vám řádně rozhoupe žaludek... ()

Michnak odpad!

Dát tomuhle filmu více než odpad? No reason, jak by pravil rádoby vypravěč. Někdo v tomhle filmu možná vidí povedenou satiru, ale já v tom vidím zbytečně, leč bohužel nuceně strávený čas na filmovém semináři. Přiště si zase určitě zapíšu nějaké Cčka z hecu.... ()

kill-tec

V tomto snímku jsou dva hlavní protagonisté - všudypřítomná nuda a vraždící námět. Druhý jmenovaný má ale přece jen navrch a tak jsem čekal, a nevypnul, jak to vlastně s tim Robertem dopadne. Ukázal svůj silnej potenciál a vůli nevzdávat se.. je pravda, že mnozí z nás si asi cestu do Hollywoodu představují jinak, ale někdy se hold musí chodit i přes mrtvoly, jít po tom bezhlavě!! Mám rád ujetý filmy a tenhle je jeden z nich.. ()

iampatrik

80% ZNÁTE GUMU respektive pneumatiku, CO SPÍ, PIJE, SPRCHUJE SE, SLEDUJE TV A ZABÍJÍ? ZNÍ TO ŠÍLENĚ? ABSURDNĚ? Ono to tak asi bude, ale Guma si jde - valí svou vlastní, ALE originální cestou. Vše funguje tak jak má i přesto, že vraždy jsou od sebe k nerozeznání jako jednovaječná dvojčata, zde mimo jiné funguje správně zvolená stopáž, která vás na toto během sledování nenechá pomyslet. Pokud vás už omrzeli všechny hororové vyvražďovačky, zombie, upíři, duchové a chcete změnu, posťte si Gumu!.. ale vlastně tohle platí pro každého, kdo chce shlédnout něco jiného, divného, ale kvalitního a originálního, i když tahle originalita nebude pro každého (viz hodnocení, které je dle mého názoru hodně podceněné, lidi si stěžují, že filmy, zvlášť horory jsou pořád o tom samém a tady je výjimka, která je nedoceněná). ()

Bingos

Nebudu si pozérsky honit péro nad tím, že jsem z řady vyvolených, co pochopili metafyzickou hloubavost gumy. Já se jen dobře bavil. Prostě montypythovina - ne tak břitká ale fakt kurevsky dobře natočená! Každý POV záběr mě příjemně zašimral na podbříšku a nejednou jsem chytal záchvaty smíchu. Příjemná záležitost! ()

Balo

Pocta nonsensu. Tak začíná vysvetlení děje na začátku filmu. Když jsem viděl první trailer, tak jsem očekával hororové béčko. Místo toho jsem dostal artové zpracování zabijácké pneumatiky, která chce poznat(pochopit) lidstvo. Velmi pěkné je samotné oživení pneutiky, která se "učí" kutálet, zkoumá své okolí a dokonce dýchá! Jeden z nejorigálnějších nápadů ve filmové branži za posledních několik let. ()

gocatgo

Pneumatika Robert putuje krajinou v nadžánrovém úletu, sem tam někomu vyhodí mozek do vzduchu, sprchuje se a kouká v telce na automobilové závody. Do toho všeho kecají otrávení diváci a pomalu to přejde v ekologickou agitku. Těším se na pokračování... ()

Klajnik odpad!

Čirá nuda. Mohla z toho být vtipná sračka, u které bych se aspoň zasmál, jenže film ze sebe dělá něco víc, než čím je. Samotný nápad byl dost bizarní, aby zaujmul mou pozornost, ale jeho zpracování to pohřbí, páč pneumatika nezabíjí tak, že by se třeba rozkutálela ze svahu a někoho srazila pod auto, nýbrž zabíjí svými telekinetickými schopnostmi, což zkazilo ten jedinou aspekt (koncept filmu), který by film mohl divácky táhnout. Postavy totiž za nic nestojí. ()

MiaMahoney

Nevěřím, že se na tom nepodíleli myslomrdný egomaniak Lynč a scénicky/konverzačně geniální egomaniak Kventýn poté, co olízali pár žab, vyhulili pořádnýho špeka a šňupli si nějaké šmakulády od Pabla. Blbé až to praští, ale i vtipné a vlastně proč ne? :) Pro fanoušky The Horribly Slow Murderer with an Extremely Inefficient Weapon je to asi povinnost. ()

B_EyE

tenhle film prostě nejde hodnotit nezaujaťe ... já osobně musím říct, že mi přišel celkem nápaditý, ale docela chápu, že to někoho nebude bavit ... ()

wampire23 odpad!

Nemám rád keď sa snaží režisér spraviť z divákov debilov. Presne tak ako v tomto prípade. Väčšinou mám rád nové veci, experimenty, mám rád krvavé filmy. Ale toto je maximálny odpad, ktorý sa ani nesnaží niečo divákovi dokázať. Pôsobí na neho ako otrava jedlom (tak ako v tomto filme). Ak sa snažil režisér niečo svojím filmom povedať (aj keď mám veĺké pochybnosti), tak to šlo úplne mimo. Dúfam že podobných skvostov v živote uvidím čo najmenej, pretože po ich zhliadnutí mám pocit, že mi niekto doprial bezplatnú a neželanú lobotómiu. No reason to watch this. ()