Rubber

(festivalový názov)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiálny text distribútora)

MFZB

Rozhodovval som sa medzi tromi a štyrmi *, ale keďže som už dlho nevidel nič zaujímavé, tak som sa nakoniec rozhodol dať 4*. Prečo? No, v prvom rade kvôli originalite. Takýto film som teda ešte fakt nevidel, v dobrom, ale zdal sa mi dosť suchý. Nápad je fakt origínálny, ale bodlo by pridať trocha na brutalite a vydrbať stade humor, a bola by to perfektná podívaná, aj keď na niektorých vecičkách sa dalo celkom fajn pobaviť. Škoda, že hlavná hrdinka neukázala svoje prednosti, ale veľa nechýbalo.... ()

aannemer odpad!

Takovou debilitu snad ani nemá cenu komentovat. No, co člověk může chtít od Frantíků - za každou cenu se snaží být originální a většinou to dopadne takhle nebo ještě hůř. ()

Thomak

Jojo, celkem dobrý nápady, celkem vtipný scénky, ale proč to proboha trvalo hodinu dvacet? Kamarád mi Gumu doporučil jako film o ničem. Neni to film o ničem, jenom je tak dvakrát tak dlouhej než divák zvládne a čekání, než se něco konečně zase stane, neni vůbec zábavný, kousal sem se nudou. A jakože filosofování o No reasonu? Bla. ()

Ziriath

...No reason. Že záškodnická pneumatika rozjíždí věci, to beru- ovšem fakt, že na svojí cestě pouští nechává lidem vybuchovat hlavy, mi přijde poněkud přitažený za vlasy. Ovšem výborná kamera. ()

Mefistoss

Chvílemi jsem měl pocit, že jsem příliš hloupej, než abych to pochopil, chvílemi příliš inteligentní, než abych koukal na takovou ptákovinu. Z tohohle si asi každej může odnést co chce. Mám snad být JÁ členem příliš hloupého otravovaného publika právě nyní, nebo jím jsem při sledování hollywoodských braků? Nebo je vtip v tom, že u obojího? Nebo mě poselství úplně minulo? Byla to snad jedna z jiných rovin filmu, kterou jsem neprokoukl? Ta ekologická, nebo snad převtělení? Atmosféru film ale má. Zvolená krajina je působivá a obrazová stránka mě bavila, proto jsem u filmu vydržel až do konce. A právě to nepochopení ve mě možná vzbudilo potřebu kouknout se sem, sdílet moje zážitky z Rubberu a juknout, jestli mi někdo nedá směr... NO REASON ()

furie

JÉŽIŠI!! Co jsem to viděla? Film o zabijácké gumě. Nemá to ani žádný příběh. Ale je pravda, že měl režisér zajímavý nápad na horor. Sem tam to bylo i zajímavé (např. smrti), ale jinak to bylo strašně nudné a vleko se to. Za mě 2* a to ještě z odřenýma ušima, jak by to řekla naše paní učitelka. :) ()

Brainstorm

V prvních pěti minutách se dozvíte ne jenom to, proč asi film vznikl ale taky se dozvíte, jak absurdní film bude. Mě přemohla zvědavost, úvod mi řekl, jak ten film mám brát a co od toho čekat. ()

Lilith03 odpad!

Lidi a jinak jste v pohodě? Já jsem teda ten poslední člověk, který by kritizoval to co se komu líbí, ale po zhlédnutí jsem čekala, že tenhle film bude v kategorii těch nejhorších, třeba první stovka nejhorších filmů na čsfd. A tady to má 58%? Děláte si prdel :⁠-⁠D? Tak dobré filmy tady mají kolikrát o dost méně a doslova tahle sračka má 58? Nad čím to tady filozofujete? Ten film je doslova výsměch divákům, ten film se vám vyloženě směje do ksichtu a vám se to líbí a ještě tady dáváte 4 či 5 hvězd jak na běžícím páse... Nechápu absolutně komu se tento hnus může líbit, je to výsměch celé kinematografii! Pusťte si 30x po sobě reklamu na pervol a dostanete kvalitnější herecké výkony, kameru, příběh a i nějaké napětí zda ta skvrna zmizne, od tohoto filmu dostanete akorát kopu nudy, debility a špatných herců - nejlepší herec v tom filmu je ta pneumatika. ()

complex

alternatívny film, ktorý môže každý človek pochopiť inak... je to naozaj prepinák veľmi veľkého rádu a má to do seba naozaj veľa... výborný soundtrack a výsledny pocit z filmu.... ()

Bodega_Bay

Podivuhodná dobrodružství vraždící pneumatiky, která ráda očumuje mladé dívky a zabije vše, co má po cestě. Hodně povedené. Hvězda za samotný nápad, hvězda za zpracování dotažené ad absurdum, hvězda za dokonalý úvod a hvězda za...No reason :-) ()

RoyBatty444

Nezávislá scéna si zasa polepšila. Aj keď to nie je žiaden oslnivý výkon medzi tie lepšie výplody sa zaradí. Ak ničím iným tak zaujímavým nápadom, prevedením a celkom obstojným tempom. Na americkú produkciu mi chýbala pripomienka, že žiadnemu zvieraťu nebolo ublížené. Takže asi bolo. Najlepšie sa to dá popísať ako krátkometrážny s videoklipom. ()

shalash

Skvěle. Konečně povedená parodie na Xmeny, supermany, batmany, hellboye a všechny další superhrdiny. Ta krev a vraždení je vedlejší. jasně ukazuje jak se natáčí fantasy filmy to dokumentuje celkem přesně. ()

cipokomon

Pneumatika Robert? Jak na to kdo přišel, že se jmenuje Robert? Když pomineme fakt, že je to TA pneumatika, nikdo jí nikdy neosloví a ani jinak to není ve filmu zmíněno. Prvních cca 10 minut je koukatelných, pak je to ztráta času jako sviň. Škoda, že se nepřevtělila pneuška do různých věcí ala tříkolka daleko, daleko dříve. Ustřelit hlavu jako smrt 24 z 25, je fakt nuda. Neskutečně nevyužítý potenciál... Dávám ** za tříkolku a proslov na začátku. ()