Mladá žena, která trpí hraniční poruchou osobnosti, vyhraje v loterii. A k velkému zděšení svých rodičů, terapeuta, bývalého manžela homosexuála i místní televizní stanice investuje výhru do svého celoživotního snu stát se novou Oprah. Co se stane, když mladá žena trpící hraniční poruchou osobnosti vyhraje v loterii? Alice Kliegová (Kristen Wiig) kupříkladu přestane brát léky a koupí si vlastní televizní pořad. Po vzoru nesmrtelné Oprah Winfrey na veřejnosti pere špinavé prádlo a sdílí svůj osobitý názor na vše od výživy přes vztahy až po kastraci domácích mazlíčků. (HBO Europe)

Fancipal

Jízda začíná. Sheldon Cooper v sukních aneb jak to vypadá, když mluvíte, ale nikdo vlastně pořádně nechápe, o čem to vlastně celou dobu tlacháte. Kristen Wigg je tak trochu „mimo“ s několika milióny v kapse, kupou nesplněných snů a po svém boku s nikým, kdo by ji brzdil. Sheldon by si pravděpodobně s podobným množstvím peněz natočil pokračování Star Treku nebo Firefly. Kristen dostane nápad na vlastní talk-show ve stylu Oprah. Šílenost střídá šílenost, koneckonců, představivosti bláznů se meze nekladou. Finále je sice prvoplánová záležitost a zapadá do klasické šablony podobných komedií, ale ono to vůbec nevadí. Vitální Kristen totiž svým nezčeřeným a lidskými starostmi nezatíženým optimismem působí kouzelně. Jedna z nejmilejších good-feeling komedií tohoto roku (TIFF 2014). ()

KajusaK

Časem to sláblo a sláblo. Jak bylo již mnohokrát zmíněno, film měl velký potenciál, který byl nevyužit. Kristen hrála dobře ale byla až nesympatická. Hodně jsem se zasmála, takže zůstanu na slabých 4*. Ten konec byl bohužel katastrofální. ()

Hanys_

Psychicky narušená kráva vyhraje balík peněz a stane se z ní psychicky narušená kráva s balíkem peněz. Která si při neustálém sledování tv uvědomí, že by chtěla svou vlastní talk show, ve které bude jen a pouze vést své tklivé monology. Fakt nevím, co tímhle tvůrci chtěli říct. ()

Hepy13

Co to bylo? Neuveřitelná sračka...koho zajímá dívat se v televizi na nějakou narušenou krávu. Nejen že nesympatická postava, ale i hlavní herečka. Aby toho nebylo málo, tak přijde řeč i na nejbohatší ženu světa, tlustou, nesympatickou černošku. Vždy když slyšim její jméno, tak se mi hned udělá špatně. Nikdy nepochopim co na ní celá amerika vidí! ()

pilarius

Co se stane, když blázen dostane peníze a může tak zrealizovat svůj šílený sen. Komedie to je fakt jen okrajově, ale jako takové milé drama to funguje i díky parádně zahrané hlavní roli (nemluvě o těch dalších) vcelku dobře. ()

TommyDiamond odpad!

Ano, někteří lidé by vážně neměli vyhrávat v loterii. Jejich sny a přání jsou v kombinaci z jejich iq natolik hloupé, že nad nimi zůstává rozum stát. A je úplně jedno jestli jsou jakkoliv nemocní nebo ne. Pak vznikají filmy podobné těmto, u kterých mám pocit, že při jejich sledování mi něco zevnitř vyžírá mozek. Ale najdou se i labužníci, kteří dokážou přehloubavě hloubat nad hromadou kalifornských filmových výkalů, bravo... ()

maxcold

Z námětu filmu jsem byl doslova nadšen z Kristen také. Ta je i v této roli kouzelná a dává filmu šmrnc. To jsou klady. Zápor je určitě neúplnost příběhu respektive jeho části. Každý kdo si přečte obsah, bude mít svou představu o filmu a toho se samozřejmě nedočká. Ale určitě to bylo příjemné překvapení. ()

Eddemi

Nebudem hodnotit film, len sa mi nepaci, ze v obsahu sa pise o hranicnej poruche osobnosti a hlavna postava mala inu psychicku poruchu... Takze je to zavadzanie. ()

miskapejka

Film bych určitě nehodnotila jako totální katastrofu, byl to docela koukatelný a ucházející zážitek, avšak chabé uchopení námětu. Kdyby byl více dbán důraz i na jiné potřeby hlavní postavy, či hvězdné obsazení hlavní postavy, možná by film dostál svému očekávání a mohl se stát novodobým Než si pro nás přijde. Jako vrstevník Kristen v její nemoci musím říct, že ve chvíli, kdy se autor filmu podobného námětu rozhodne upřednostnit mentální zdraví jako jeden z hlavních faktorů filmu, neměl by potom onu nemoc misinterpretovat či mystifikovat. I když se zde objevuje nadměrný smutek, deprese, ale i nadměrné utrácení peněz, něco mi v Kristen stále chybí. Možná je to právě nehvězdné obsazení, (tedy špatná volba herečky), ale ve chvíli, kdy by pacientka vysadila své léky, objevilo by se mnohem více emocí v mnohem větším měřítku. Asi Kristen neni dostatečně borderline. ()

lukas.frydry

přišlo mi to jako naprosto klasickej příběh, zamotanej akorát do jiné krabičky, takovýhle filmy budou bavit lidi vždycky, mně se u toho dobře usínalo ... btw ohol toho bobra a už ve filmu neukazuj kozy ... ()

Beginek87

Koukám, že tomu dávám zatím nejhorší hodnocení ... ale to jen a jen proto, že to je fakt špatný film. Tu jednu hvězdu si to zasloužilo jenom za trailer, který vypadal vcelku vtipně. Ale opravdu, i scény, které v traileru vypadaly vtipně, ve filmu vtipné nebyly. Na film jsem se vcelku těšil a to nadšení mi vydrželo asi prvních 10 minut...pak mi došlo, že už to nebude lepší a k mému velkému překvapení to bylo jen a jen horší. Výkon herečky nejsem schopen relevantně ohodnotit, poněvadž film mi slévá všechny dojmy do jednoho negativního celku...a z toho mi vyplývá, že v tom filmu byli otřesní vlastně všichni....teda krom psů, ale ty stihl nejtěžší osud ze všech. Teď jak to píšu, mám chuť tomu i tu jednu hvězdu odebrat, tak toho radši nechám abych tenhle film nestrhal ještě víc než jsem měl původně v plánu. 25%, víc si nezaslouží. ()

Kejxx

Celý film mě doprovázely rozpačité pocity. Hlavní představitelka není dvakrát příjemná a řekla bych, že je jednoduše mimo. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)