Prázdninové dobrodružstvá družiny ČIERNE STOPY v tábore harcerov. (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Vynikající polský film ze života mladých harcerů, který nepostrádá nic z atmosféry osmdesátých let a mohl by se klidně odehrát i u nás zrovna jako v Polsku. Výborné výkony všech představitelů, atmosféra upřímného přátelství, stále se posunující děj, takže se člověk ani na chvíli nenudí a pořád je na co koukat.Už dlouho jsem nebyl tak spokojen s filmem, který by beze zbytku splnil zadání žánru v kterém byl umístěn. Dávám plný počet bodů a doporučuji všem dnešním mládežnickým skupinám ke zhlédnutí, může v mnohém inspirovat! ()

majo25

Dobrodružstvá malých chlapcov v skautskom tábore po polsky. Malých dobrodružstiev je dosť, filmu však chýba ucelený dej. ()

anderson

F1 = 12.8.1991, réžia českého znenia (ČST Brno) = JIŘÍ KUBÍK - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V ČST uvedené ako 3-dielny TV film (35+31+33 minút) (30.3.2012) ()

Willy Kufalt

Nejsem znalec v dané oblasti a také jsem nezažil dětský tábor, takže ani netuším, jaký je případný rozdíl mezi hercery a „tradičními“ skauty. Bohužel to, co jsem dostal, mi připadalo jako čistě průměrný film v rámci žánru pro děti a mládež, s často dost mdlou atmosférou, a celkově jako značně slabší polská obdoba Scout toujours..., které však tvůrci úplně vzali veškerý humor. Takže po případné komedie není ani stopy a jako dobrodružný film Černé stopy zase oplývaly málo epickým příběhem, spíše je tu děj rozdrobený do různých drobných příhod. Samotné prostředí lesní přírody a pár poutavých scén zvláště v poslední třetině (např. ta s letadlem a nalezeným pilotem... nebo s řekou a psí smečkou) můj dojem částečně zachránily, divoký apačský rituál mě však na oplátku dokonale minul. [55%] ()