Queen Rock Montreal 1981

• Veľká Británia Queen Rock Montreal & Live Aid
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2007, 59 min

Kořeny hudební inspirace skupiny Queen vycházejí ze stylu Led Zeppelin, s níž mají společné preferování vokálů a sólové kytary při vytváření kompozice hutného soundu. Postupně se Queeni propracovali k osobitému hudebnímu projevu, když s potřebným vkusem spojili hardrockové tiffy s komerčními melodiemi, nad nimiž dominoval velký hlas Freddie Mercuryho.
Záznam, v němž kromě Mercuryho vyniká svými sóly elektrický kytarista Brian May. (oficiálny text distribútora)

alonsanfan

Přesně takhle by měl živák vypadat. Skvělá kapela, jejíž jednotliví členové jsou virtuozové na své nástroje. Hrají si se skladbami, vyšperkovávají je tak, že znění ještě lépe než na studiové nahrávce a k tomu skvělý kontakt s publikem. Spousta dnešní "skupin" by se mohla učit a pánové, pokud to neumíte takhle tak jděte do prdele a nezabírejte místo ve vysílacím prostoru! ()

pornohavo

Jedinečné koncerty, navyše koncent v Montreali je v DTS HD, je tam výborný zvuk a kvalitný obraz. Ako bonbonik je v bonusoch koncert Queen na festivale Live Aid z ktorého výťažok išiel na charitatívne účely pre Afriku. Tiež na BD nájdete exkluzívne interview s kapelou pred koncertom. Odporúčam pre fajnšmejkrov. 99% ()

wilczo2

Koncert z doby, keď Queen ešte neboli považovaní za majstrov živých vystúpení ... obrovská chyba... oni ními bolo vždy (chcem napísať, že sú, ale bavíme sa o pôvodnej zostave) a tento koncert je len ďalším dôkazom. Z vystúpenia sála obrovská energia, dokonca i Elvisov Jailhouse Rock znie, akoby bol napísaný pre nich... Škoda len toho Montrealského publika - ale kdesi som čítal, že pôsobiť odmerane je súčasť tamojšej kultúry - takže Montreal - buď ti odpustené, že na Crazy Little Thing Called Love alebo Jailhouse Rock len sedíte a na Love of My Life sa spievať nechytá skoro nik... ()

blackrain

V programu byl drobným písmem napsán podtitulek: Freddie Mercury v nejlepší formě. Mě nezbývá nic jiného než s tímto sloganem souhlasit, protože z Fredieho sálala taková ohromná energie, která musela zákonitě rozpálit všechny okolo. Freddie vběhl na pódium v kožené bundě za zpěvu písničky We Will Rock You a z pódia zmizel jen, když se šel převléknout nebo vlastně svléknout. Došlo i na jeho legendární bílé vypasované kraťasy. Když zpíval jen u klavíru a nepochodoval po pódiu, mrazilo mě v zádech a oči se mi začinaly zalévat slzami. Koncert jsem si užila a zavzpomínala na skvělého zpěváka s nezaměnitelných hlasem, který se na nás dívá odněkud z nebe. ()

Rozjimatel

Skvelé vystúpenie! Či už ide o výber piesní, hudobný prevedenie, kameru, strih, svetelné efekty. Hlavne tá kamera a svetelné efekty boli pre mňa príjemným prekvapením. Obyčajne ma tieto veci pri takýchto koncertoch rušia, ale tentokrát musím uznať, s akým citom to bolo nasnímané a nasvietené. Kapela v najlepšej forme. Poznámka: Oproti plnej verzii koncertu je vystrihnutych 7 skladieb: 8 Get Down Make Love, 10 Now I'm Here, 11 Dragon Attack, 12 Now I'm Here (reprise), 16 Drum & Timpani Solo, 17 Guitar Solo, 23 Sheer Heart Attack. Snáď okrem Now I'm Here ide o trochu slabšie kúsky ako zvyšok, čím záznam získava väčšiu hutnosť a údernosť, napriek tomu skrátenie záznamu neschvaľujem. Veď kúsky ako napr. Brianovo sólo ku koncertu Queen jednoducho patria. ()

• Oproti plnej verzii koncertu je vystrihnutych 7 skladieb: "8 Get Down Make Love," "10 Now I'm Here," "11 Dragon Attack," "12 Now I'm Here (reprise)," "16 Drum & Timpani Solo," "17 Guitar Solo," "23 Sheer Heart Attack." (Rozjimatel)
  • Záznam koncertu je sestaven ze dvou vystoupení z 24. a 25. listopadu 1981 v Montreal Foru tak, aby vypadal jako jeden koncert. (ČSFD)