Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Simex_

Skvělý film, který je velmi příjemně "dynamický". Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) se po 36 letech vrací zpět, stále jako kapitán, ale to neznamená, že se to nemůže změnit. Nejlepší část celého filmu je průběh celé mise. Každopádně jsem se u tohoto filmu velmi bavil, proto tento film hodnotím 10/10. Je to prostě skvělá akční jízda... ()

sammikk_

Jak já jsem si to užil, ten zvuk ten vizuál ty postavy. Celý průběh filmu jsem se usmíval a říkal si jak moc to Tomovi přeju ten boom co tenhle film měl je neskutečnej! Postavy fungujou dramata dávají smysl a chápete obě dvě strany každého konfliktu. Samotné scény ze stíhaček jsou přehledný a pěkný. Jediné mínus tohohle filmu je samotná mise která by mohla být lépe zpracována z druhé strany vidět jejich emoce, konečna mise mi spíš přišla jako simulace protože protivníci vypadali bez emocí a bez ničeho. Ale ve výsledku to ničemu neubralo kvalitu a i tak si to moc užijete krásných 90% ()

Little_Sawy

Oommhh! OOmmhh!! Tohle nemělo nějmenší chybičku! Tak perfektný zahranej film s Tomem jsem dlouhou neviděla! Nějradši bych se štěstím rozletěla na milión kousků a vzlétla do galaxie! ()

dlouheBidlo

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Triky a letecké scény moc hezké. Botoxový dědek v hlavní roli. Stupidní scénář. Špičkoví piloti se i po letech chovají jako úplní IDIOTI. Scénky z baru jsou tak infantilní, až se mi ani nechce věřit, že to někdo natočil. Ano budeme se čutat tágem do koulí, a tím porazíme tu strašnou mužskou maskulinitu. No kokotina na kvadrát. Ale letadýlka hezké.  V kinech, která jsem měl v dosahu, to dávali JEN v češtině. Takže jsem promítal doma na kompu - škoda. Přemýšlím, jak by vypadal Basic Instinct, kdyby tam dělala roznožku šedesátiletá švihule. ()

Dupac

Původní Top Gun jsem nikdy nepovažoval za nějak zvlášť chytrý film, ale pro Cruise (a s velkou pravděpodobností i pro Tonyho Scotta) to musela být srdcovka, když to po letech uchopil takhle seriózně a se vší spektakulárností, která tomu patří. U Cruise v posledních letech vidím velký odstup od ostatních tím, jaká herecká a (hlavně) producentská persona to je a jaký respekt musí mít na place. Projevuje se to tím, že je ve svých posledních rolích naprostý solitér a těžko pohledat nějakou uvěřitelnou chemii s někým dalším. Tady tím trpí hlavně milostná linka s důstojně stárnoucí Jennifer Connely, která je tam trochu z povinnosti. Proto mě ze všeho nejvíc překvapila společná scéna s nemocným Valem Kilmerem, tam mi to oboustranný dojetí přijde naprosto nepředstíraný. O leteckých scénách se toho už napsalo hodně, přepokládám, že to ony tomuhle filmu vydělaly miliardy. Maverick je dokonalý produkt, kde je všechno naprosto správně, story, nostalgie po jedničce, řemeslo, triky, ... I míra scénáristické doslovnosti ("Máme za sebou první zázrak"...) odpovídá cílové skupině blockbusteru pro všechny. K dokonalosti tomu chybí jen jednorázový návrat Jima Abrahamse z režisérského důchodu, aby natočil Trojku. ()

Spike86

Precizně natočené. Po technické stránce brilantní. Jen bych si představoval trochu zajímavější příběh. Kdybych to viděl v kině, tak by ten zážitek byl asi větší a možná bych nedostatky v příběhu i přehlédl a třeba by to bylo i za pět. Takhle ale 80%. ()

Dodagrad

Film byl sice předvídatelný, ale pokud člověk přepl do Amerikánského myšlení - just action. Film si dokázal náramně užít. Takže... vlastně tomuto filmu žánrově nemám co vytknout. Skvělá volba na akční oddech :) ()

Maxtrix

Top Gun: Maverick je koláží z 80. let, na které se podepsal Cruise svým klasickým hereckým stylem - odříká svý repliky a spíš se snaží uchvást akcí. A funguje to, jen ne pro mě. Nemůžu ani kritizovat předpovídatelný konec, protože nebýt jeho, nebavíme se zde o filmu se starou duší a novým obrazem. Za co dokážu objektivně shodit body dolů, je nesmyslná a bezvýznamná vedlejší linka s Jennifer a přebytečné hlášky, které z jednoduchých postav dělaly otravné. Každopádně tomu, kdo tohle nevnímá, přeju dobrou zábavu a dobře se držte! ()

zanovka

Toto je řemeslně zpracovaný film. Celou dobu baví a jste do něj ponořeni. Je tam všeho tak akorát. Akce, přátelství, lidství, láska. Člověk přilne k postavám a drží jim palce. ()

kodwin

Jak to může jednoduché ... Osvědčené postupy tentokrát fungují na 100 %. O TC si můžeme myslet, co chceme, ale takhle vyšvihnout hlavní roli v šedesáti je fantastické. ()

Rascal_

Páni, třicet šest let od Top Gunu a Maverick takřka nezestárnul. Stále je to ten švihák pilot, dobrý pilot. Za mě je všechno povedené. Combat scény perfektně natočené a prostor mezi nimi je logicky vyplněn příběhovou návazností. No a soundtrack s herci do všeho krásně zapadá jako poslední dílek skládačky. Samozřejmě to má šablonu prvního dílu, ale to se dalo čekat. Jako celek je to ale hrozně fajn, příjemné a Tom nám dává jasně najevo, že na rozdíl od jiných šedesátníků, on rozhodně nepatří do starého železa. ()

GrooteLulu

Pusu za Bowieho Lets Dance... na rozdíl od Bonda, se nenechá rozstřílet raketama (jako zhrzený otec), ale trošku okoření zábavnou scénou "alá Bond", která na závěr určitě pobaví, po tom elitním "drillu" na akci ... co oceňuji, je vyjádřený povahový charakter kapitána Mavericka, v jeho "pozdně středních" letech, kdy už jen vzpomíná na minulost a nechá se fackovat svým drzým okolím, jako panák na pouti.. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí