Rodina na úteku

• Česko Tranzit (viac)
všetky plagáty

Krátku spoločnú dovolenku manželia Nate (James Caviezel) a Robyn (Elisabeth Röhm) Sidellovco a ich dvaja synovia Shane (Sterling Knight) a Kenny (Jake Cherry) potrebujú ako soľ, pretože po tom, čo sa Nate po osemnástich mesiacoch za mrežami za spreneveru vrátil domov z väzenia, si k sebe opäť musia nájsť cestu a vybudovať si vzájomnú dôveru. Nanešťastie ani len netušia, že práve ich si vyhliadli bezcharakterní gangstri, ktorí ukradnuté štyri milióny z brutálnej lúpeže ukryli práve do Nateovho auta, aby ich tak bez problémov dostali za hranice bez ohrozenia vlastnej bezpečnosti. Ich plán vyjde - a z nič netušiacej rodiny sa tak razom stane vzácna korisť, ktorá sa však svojim prenasledovateľom rozhodne nevzdá bez boja! (TV Markíza)

TommyDiamond

Tak k tomuto filmu mám hodně Výhrad. Některé scény doslova mlátily do očí. 1) Scéna kdy naši hrdinové ujížděli před zlosyny a zastavili policistu. Policista stál a najednou ho nabere auto ze zlosyny. A v tom se spustí šílený rachot auta. Pětilitrový motor je slyšet snad na kilometr daleko! Trochu divný, že nic neslyšeli ne? Hodně laciný trik. 2) Hned na to navazuje scéna, kdy ti hodní ujíždějí od policisty a ti špatní zastavují a jeden nasedne do policejního vozu. Strhne se šílená honička a náš zlosyn v policejním voze nezvládne udržet vůz na silnici. Nějaký nájezd ho katapultuje snad 10 metrů do výšky a tak 30 metrů do dálky a s nesčetně kotrmelci přistane na střeše. Říkám si, dobrý tak zbývají jen tři. Jenže co mě nemá. Borec i když byl nepřipoutaný, tak vyleze z vozu. Je živý a zdravý. Má jen trochu krve (barvy) na tváři. Po těchto dvou scénách se mi udělalo hodně nevolno. 3) Příběh pokročil a naše rodinka se dostane ze spárů zločinců. A jedou vozem přímo proti nim. Zlosynové mají auto na štorc silnice a tři z nich jsou před vozem a jeden zrovna nasedá. Proč do nich nevrazil? Všichni čtyři by byli mrtvý. To byla jejich největší šance. A oni je ještě objeli. Nevěřím jsem svým očím! 4) Film jde do finále a tři z našich hrdinů jsou v chajdě i s penězi. O které tu celou dobu šlo. Zlosyni vystřílejí do chajdičky snad milion nábojů. Všechno lítá vzduchem a našim bojácným hrdinům stačí na ukryt pouze malý překlopený dřevěný stolek......... Ve filmu mi vadili ještě nějaké jiné věci. Ale nebudu je zde všechny líčit. Vím, že filmy nemusejí odpovídat realitě. Ale u filmu mám rád originalitu a nápaditost. Co odsuzuji je kýčovitost a nelogičnost některých scén. Jako tomu bylo zde. Ze slušnosti a s přivřenýma očima dávám dvě hvězdy...... ()

DavidWebb

OBSAHUJE SPOILERY! Začiatok bol hodne slušný. Fakt. Je škoda, že scénarista z toho napokon urobil jednu časť nejakého debilného krimi seriálu. Príbeh sa odohráva v atraktívnom prostredí málo frekventovanej cesty umiestnenej niekde v bažinách plných krokodílov. Námet síce nie je originálny ale vcelku zaujímavý a funguje to dobre. Do momentu, keď sa zločinci, dosť chytrí nato, aby vykradli obrnený transportér s peniazmi a zdrhli, pokúsia (aká to blbosť!) vytlačiť auto našej rodinky z cesty. Odvtedy všetko fičí systémom "účel svätí prostriedky" (pre scénaristu) a jedna kravina strieda druhú. Všetky tie nelogické chyby čo robia zločinci, Caviezel... Ani nemám silu to tu všetko rozpisovať, nie už dosť. Nehovoriac o takých veciach ako... Kto z vás sa ešte nepichol, neporezal nožom, klincom, na skle a hlboko? DOPYTCHE viete ako to bolí?!? Hlavne, že niekto strelený do kľúčnej kosti alebo do nohy funguje/bojuje veselo akoby sa nechuchmelililo, druhý dostane dávku! (niekoľko nábojov) do hrude a vyzerá ako keby dostal facku a znova fičí ďalej, čééče!. To je chujovina na zvratky! Iba jedna z vecí, ktorá film zráža niekde na úroveň "všetci diváci sú takí sprostí ako ja ďaleko vidím" úroveň. Tretiu hviezdu dám iba za réžiu, kameru a herecké obsadenie. ()

Mara12

Slušný příběh se slušnými naháněčkami, násilnými scénami a ucházejícím finále a to i přesto, že jde vzhledem k námětu o jedno velké klišé. Zbytek stojí za prd - k smrti nudící začátek, hrozná kamera a především Jim Caviezel, jehož hlavní hrdina Nate byl skutečně na zabití. ()

Veniss

Ach jo. I ten Caviezel, kterého mám jinak ráda, mi tady lez na nervy a ani ušmiknutý prstíček mě neobměkčí. Omyl večera. ()

Vykuk

No.. sympatický mi tu byl snad jen hlavní záporák (Frain), zbytek nezáživný. Film docela zkazilo pár nesmyslných momentů, jako přejetí šerifa, který na přehledné silnici jaksi přehlédl blížící se auto (nemluvě o silném motoru té káry). Nebo ten lovec krokodýlů, který našel tašku plnou peněz, schoval si ji na chatě a šel zpátky rybařit nebo co (asi to nacházel každý den). Taky bych chtěl vidět, jak borka jen tak máchnutím ruky rozbije zadní sklo auta, asi to viděla v Terminátorovi (to že se nereálně vysype neřeším, klasické filmařské cukrové sklo), ale co je moc... no a dalo by se pokračovat. Ale takových blbůstek je ve spoustě jiných filmů taky hafec, jen tady mi to nějak víc vadilo. Jinak to bylo napínavé, nápad dobrý a nemůžu říct, že bych se nudil, celkem mě i zajímalo jak to dopadne (ne že by to nebylo předvídatelné), prostě vidět jak se záporák odporoučí. Původně jsem chtěl dát dvě, ale co, průměr tomu sluší. ()

J.Cobra

Už dlouho se mi nestalo, že bych film nedokoukal. Asi 20 minut před koncem přetekl můj bazén trpělivosti a překlikal jsem film nakonec, abych zjistil, že to skončilo, jako všechny podobný blbosti. Žili šťastně a nelogicky až do smrti. Nechápu, kdo tohle mohl vymyslet. I mé sny dávají větší logiku. ()

Romeroo

Taková poloviční žánrovka co zůstane asi věčně ve stínu těch co nemají handicap....ve všech ohledech průměr, když už to vypadá, že se děj zvedne o patro výš srazí ho následující minuty....za pár lepších momentů a vhodně zvolenou stopáž dávám slabší průměr. ()

Pitryx

Já nevím, že se musí do všeho nas… rodina v rozkolu. To pak hrozí hádkami, vykecáváním, řešením svých problémů a tím pádem zdržováním v ději a nudě. Tady to je pravda jen chvilkami, takže to nebylo tak strašné, ale toho spratka bych řezal jak žito. Takže to má dobrý spád, napětí, ale i dost krmiček. Pokud se chcete na devadesát minut jen tak odreagovat, tak na to je tento snímek tak akorát. 201402207922/0 ()

M1R3K

Určitě bych tento film nehodnotil jako odpad, ač jsem vzhledem k hereckému obsazení čekal více. Úvodní myšlenka schovat peníze do cizího automobilu není špatná. Bohužel následné chování některých postav už je horší. ()

Crybaby

Radova akcna sracka, v ktorej sa nahanaju zlocinci za rodinou, ktora za nic nemoze...Kolko krat som to uz niekde videl?! Scenar deravy ako emental, obsadenie horsie byt uz ani nemohlo, kulturny prinos ziaden. Film ktory z tych odpadovych vod taha dobra kamera, a par svetlych akcnych momentov. Negret no more please! ()

Kuker_Benny

Každým dalším filmem, který v poslední době vidím, si říkám, proč se přestalo s natáčením dobrých filmů. V penězích to jistě nebude... Rodinka na dovolené, kterou stíhají týpci. I toto klišé se dá jistě nějak natočit. A tady se to, zase zdůrazňuji podle mého soudu, vůbec nepovedlo. Takové nějaké rozbředlé, dialogy jedna hrůza za druhou (české titulky co jsem si k tomu pustil, to bylo jediné co mě bavilo, těch chyb a nesmyslů, panečku), ty dvě poručické hvězdy jsem se uvolil dát za to přece jen za trochu nezvyklé prostředí pro honičku (já vím, v Šerifech ho bylo taky dost). Ubrečený projev Caviezela mi nějak do této pohádky nezapadl, až jsem měl chvílemi pocit, že se v těžkých chvílích střídá s Erikem Robertsem. Ostatní herecké obsazení velká nuda. Vlastně není ani víc co napsat, prostě VELKÁ NUDA... :( ()

PamelaJJK

Ty vogy, nemůžu jinak. To je akční krimi thriller jak ze staré školy přesně podle mého gusta. Dnes už se podobné filmy musí hledat mikroskopem. Tempo vražedně odsýpá, divák se nenudí. Asi to není "velké umění", ale není přednější, aby film diváka oslovil? Určitě jo. A tohle mě oslovilo. Od začátku do konce. Není tam jediné hluché místo. Takže závěrečný verdikt? Film je zde notně podhodnocen! ()

Mikecat

Nedokončené, nedomyslené, nedotiahnuté, nelogické, stupidné!Postavy jednajú skratovo, bez rozmyslu, stačilo trocha viac premyslieť príbeh a trocha sa pohrať s kamerou a napätím a dosť dobrý film to mohol byť.... ()

zuzulatomas

Pomerne dost slabe, schovat peniaze do auta jednej rodiny ... A potom sa dej odohrava na opustenej ceste a rieke ... Miestami nuda ale aspon na konci bola trocha zabava 2* aj ked by som povedal skor 1,5* ()

Lukinek.cz

Průměrný thriller ,který je na jedno shlédnutí .... Atmosféra ve filmu byla celkem dobrá, chvílemi jsem se i bavil. Ale herci ve filmu museli bejt na slunci snad 3 dny v kuse , protože všichni byli spocení. 48 % :) ()

CrazymanM

Nebylo to špatné,slušný thriller,nic extra nového,ale nevadí.Příjemná hoďka a půl,herci v pohodě,nemám s tímhle filmem výraznější problém! ()