Skupina vedcov musí vyriešiť problém ľadovej hmly, ktorá ničí pozemskú atmosféru a zabíja ľudí. Katastrofa sa však šíri desivou rýchlosťou.  Pri zatmení Slnka zasiahne Zem obrovský výbuch superchladného vzduchu, ktorý zapríčinilo globálne otepľovanie, čo vyvolá katastrofálny reťazec udalostí a hrozí, že našu planétu ovládne svet ľadu a nastane nová doba ľadová. Vedci pod vedením Jacka Tatea sa pokúšajú zachrániť planétu skôr, kým na nej úplne nezamrzne všetok život... (oficiálny text distribútora)

Phorbo odpad!

Jeden z nejhorších katastrofických filmů. Scénář je neskutečně stupidní, postavy s idiotskými plky, kamera stojí za psí štěk a mlha mrazící auto se zvukem praskajícího ledu je hodně solidní výsměch Dnu Poté. Kdo ale mohl čekat, že to bude fakt takhle špatný... Hodně mě dostal zamrzající týpek na lodi jak ho zahlcuje digitální chlad a on se snaží rukama ubránit... Těchdle momentů je tam několik. Holka diabetička a nemá inzulínové pero? Na začátku je dlouhá scéna se zatměním měsíce v úplňku a pak prolítající vrtulník kde v pozadí je polovina měsíce... solidní fail... A opravdu? Letadlo letící do mrznoucí mlhy aniž by jim o tom řekli? a ten výbuch potom? A potom je najednou ten mráz slabší když ti lidi dokonce můžou škrábat led na prosklené výloze? Tráva zůstává pěkne pohyblivá i když projde mráz který zmražuje lidi? A hned v druhým záběru jedný ženský mráz vybije světlík? jak je todle možný? Těch zhovadilých a ostudných scén pro filmový průmysl je hrozně ale hrozně moc. Zlatej Uwe Boll, kterej kurví filmy aspon slušným způsobem. Todle je průser největšího kalibru... Todle si ani jednu * nezaslouží ()

Movie Gourmet

Tenhle film je hodně slabý! Mrazivá mlha, která se šíří po naší planetě a během sekund vše zahubí, to je fakt slabý scénář, který postrádá veškerou inteligenci. To, že zde hraje i Michael Shanks, známý především ze seriálu Hvězdná brána (Stargate SG-1), nijak kvalitu filmu nezlepšuje. Jsou ale i horší a mnohem horší filmy, takže verdikt: 2* a 20-40 % je optimální. ()

char_t

"Co to tu plácáte, vždyť to nedává vůbec smysl!" - Jeden z hlavních hrdinů po deseti minutách filmu a zároveň já o pět minut později. ()

MickeyStuma

Další ponurý a hlavně levný katastrofický snímek, na který se vcelku překvapivě docela dobře dívá, ale musí se u toho vypnout mozek a nepřemýšlet. Jinak je to ztracené. Vědci opět bijí na poplach. Na obloze se udělá díra a dolů k zemi se žene mrazivý opar, kterému nikdo neunikne a koho se jen dotkne, do vteřiny umrzne. -70°C není žádná legrace. A tak máme celý snímek možnost vidět jak lidé různě pobíhají a umrzají a do toho neustále hraje dramatická hudba. Jednodušší děj snad být ani nemohl. Jednoduché je i vyřešení problému a myslím, že pokud tohle viděl nějaký vědec, musel okamžitě dostat kopřivku. Ale jak se říká, ve filmu je možné všechno. ()

Dubron odpad!

Bžetkový film, ve kterém ani jedna scéna nestojí za to. Vyhnout se velkým obloukem. Navíc tu pobíhá asi 6 typově stejných blondýnek, takže s mojí pamětí na obličeje to byl zkraje docela hokej na zamrzlé Austrálii. ()

Jack333

Nejsem fyzik, takže netuším, co způsobí to a jindy zase tohle...ale můžu říct, že tenhle film mě udržel ve stálém napětí...a to ne každý film umí...přežijí a nebo ne? Hledání východiska občas vypadá jak honba kočky na myš...ale i tak bych mu dal šanci...tady uvidíte, že ty co mají moc něco udělat, čekají na důkazy, a nedělají zatím nic...pak už ale bývá pozdě... ()

dkas

Když lidi zamrznou ve stoje při mínus sedmdesáti... Škoda mluvit. Jedna hvězda za blížící se studenou frontu na moři :-) ()

MrBrightside

Pri pozeraní mi napadli dve veci: 1) Je to blbosť. 2) Prečo v tej blbosti hrá môj obľúbenec Shanks?! (Skúsim na to zabudnúť a bezpečne ho uchovám vo svojej škatuľke s označením "Daniel Jackson"). ()

Lenii

Hvězdičku si tento film zaslouží jen z několika málo důvodů: 1. Příběh má sice hlavu a patu, ale je takový umělý, splácaný a počítačové triky jsou až moc viditelné. 2. Hlavního hrdinu hraje sice oblíbený herec z SG-1, který tu nad ostatními vyniká, ale to je asi tak vše. No, a pak už bych musela vypisovat jen samou kritiku a neúspěchy. Takže hvězdička za to, že se to dalo sledovat, i když se zaťatými zuby. 20% ()

Renie42

Příběh dobrý, ale zmrznout při nějakých -90°C, tak tomu moc nevěřím. Kdyby tam tu stovku přidali, možná by to mělo lepší efekt. Mám ráda filmy s apokalyptickým tématem, zničení Země atd., ale myslím, že jsou i lepší. Je to takový průměr. ()

andysek88 odpad!

ehm?! To jako bylo myšleno vážně? Laciné efekty jsou na tomto filmu asi to nejlepší, nad scénářem by člověk nejraději brečel a nad celým filmem jako celkem zvracel.. To si raději useknu hlavu a použiji ji jako mísu na ovoce, než abych viděla byť jedinou vteřinu ještě jednou.. ()

LukeKiller

Okrem zatmenia slnka som pri výbere tohoto filmu musel mať asi aj zamtnenie mysli. Ako jasné, katastrofické filmy sú skoro zo zásady naprd. Ale že sú naprd takto veľmi tak to je nové aj pre mňa. Na tomto filme nedávalo nič zmysel, najlepšie boli záverečné titulky. ()

MIchael90

Velmi mě překvapil tento film, o to více nechápu zdejší velmi nízké hodnocení filmu.. Jakoby Hollywood nenatočil stokrát větší kraviny, jen zabaleny do modernější grafiky a bombastičtější produkce. V tomto filmu alespoň hrají příjemní herci, dialogy nejsou uhozené na hlavu a scénář má jasnou hlavu a patu. Grafika sice není v mnoha záběrech kdovíjak špičková, ale to se dá v pohodě přejít. Vše ve filmu má rychlý spád, hlavně posledních 20-30 minut filmu letí jako ony rakety. Film nabídne napětí, akci a vyzdvihnout musím také perfektní herecký výkon Michaela Shankse v hlavní roli. Mě osobně tenhle film připravil velmi milé překvapení a ani na chvíli jsem se u něj nenudil. Proto jasných 5/5! ()

Safa Daniel odpad!

Katastrofický film a to doslova! Tragické efekty a to hlavně mrazivé mlhy. Většina lidí do doby co jí nevidí na vlastní oči, div si nejdou zaplavat do bazénu. A hrdinský čin "dojedu ti pro inzulín, venku je jen -45ºC" nechám čekat celý svět a vše svěřím mezi tím ufňukané 16tileté puberťačky", byla poslední tečka, před vypnutím filmu. ()

furrec

tak zase až tak zlé to vrámci možností zase nebolo, netreba čakať filmové zázraky,ale aspoň to bolo niečo menej vídané, než lietajúce meteority a spol, a mŕtvymi sa veru tiež nešetrilo... ()