Tisíc rokov po tom, čo bolo ľudstvo v dôsledku nepredstaviteľnej katastrofy nútené opustiť planétu Zem, sa jeho novým domovom stala planéta Nova Prime. Keď sa žijúca legenda, generál Cypher Raige (Will Smith), po nekonečne dlhom čase vráti z náročnej expedície k rodine, ktorá sa mu medzičasom úplne odcudzila, zo všetkých síl sa snaží byť svojmu 13-ročnému synovi Kitaiovi (Jaden Smith) dobrým otcom. No keď zrážka s pásom asteroidov spôsobí na ich lodi obrovské škody, musia Cypher a Kitai núdzovo pristáť na nebezpečnom neznámom mieste – na Zemi! Kým jeho vážne zranený otec, ktorého život visí na vlásku, musí ostať na palube, Kitai sa vydáva na prieskum nepriateľského územia v nádeji, že nájde spôsob, ako sa spojiť so záchrannými jednotkami. Celý život sníval len o tom, že sa jedného dňa stane vojakom ako jeho otec... A toto je šanca, ako sa o to pokúsiť. (TV Markíza)

Gaaron odpad!

Shyamalan opravdu je fenoménem na dnešní kinematografické scéně. Člověk, který naprosto přišel o schopnost vyprávět příběhy a do značné míry již i o tu točit pohyblivé obrázky, a přesto mu poměrně zvučná jména cpou do chřtánu stále další a další energii a peníze. ()

Hobitek4U

Hodně těžký podprůměr plný klišé, nelogičnotí a marných pokusů o navození atmosféry. Shyamalan zvětral jako týden otevřené šampaňské... ()

MzK

Film má všechno, co má průměrný akční snímek. Napětí, akcí, efekty, odvahu, hrdinu a plno nebezpečí. Vymyšlený je to dobře, mnohokrát se tají dech. Lepší průměr. thx čsfd za projekci. ()

johanka.g

Schválně jsem sledovala jestli se hodnocení po projekci zvedne nebo klesne. A voalá z 41% na 46% :-) Myslím, že toto hodnocení naprosto odpovídá kvalitě filmu, i když já uděluji 55% a to hlavně kvůli překrásným záběrům natočených v Kalifornii a ve středoamerické Kostarice. ()

kusper

Je s podivem, jak může režisér stále točit horší a horší filmy. Už dříve jsem myslel, že horší to být nemůže. Mýlil jsem se. Může. (K) ()

Wormboy

O velky pan Shyamalan, nesklamal si nas a predostrel si dalsi z radu bezprizornych superpribehov o mnohovrstevnom putovani z bodu A do bodu B :) Treba povedat, ze v sucasnej generacii je len malo "kinoreziserov", ktori dokazu z herca nielenze vytazit minimum, ale dokonca ho viest tak, aby aj inak slusny herec, s ktorym divak nema obycajne problem, bol otravny a otrasny. A ano, tak ako sa to podarilo Shyamalanovi s Walhbergom a Zooey Deschanel v Happeningu, ci Devom Patelom v Poslednom vladcovi vetra, dari sa mu to aj tu so Smithovskym duom. Jedine, co moze Shyamalana v mojich ociach zachranit je obsadenie Dannyho McBridea do filozofickej dramy, snad nabuduce ;) ()

Juto

Film sa opakuje a nie je taký napínavý, ako sa pokúša. Často nádherné, niekedy fascinujúce, je nakoniec nepraktické a neprekvapujúce. 5/10 ()

PROCESOR

Spoilery! Willa Smithe mám opravdu rád, ale jak jsem zjistil, dopustil se v rodičovství malého přehmatu a to tímto filmem. Samozřejmě, že jako vážená holywoodská celebrita chcete tu cestičku svému synovi trochu umést, tady se to ale hodně nepovedlo, dokonce mě napadá přirovnání polibek smrti. Film sám o sobě mohl být celkem v pohodě, ale pořád ho ničí, to, jak moc se snaží svého synka protlačit. V podstatě nezahrál nic a kdejaký kluk by to zahrál minimálně stejně. Co mě ničilo bylo hodně přešlapů, třeba vesmírná loď disponuje technologii cestování červí dírou, ale vojáci mají k dispozici jenom něco, jako meč na dvanáct způsobů, loď se rozpadne při přistání a záď se oddělí a je vzdálená asi jenom 100. km, ale v centru to vše maká centrální počítač skenuje okolí, tygři se šplhají stovky metrů vysoko, aby ulovili mládě orla, což je asi jako kuře a nenasytí je, a závěrečné salutování otce synovi, je jenom hřebíček do rakvičky, kde musí v titulcích vlát americká vlajka, takže tahle těžká kalkulace mě připravila o filmový zážitek a tentokrát budu hodně přísný. ()

RickDeckard

Dodnes nedovedu pochopit, kam se z Shyamalana vytratil ten kdysi originální vypravěč a nápaditý filmař. Jeho strmý pád do béčkových vod nicméně pokračuje i Po zániku Země. Špatně je v podstatě všechno. Příběh je naprosto primitivní a za celý film vás ničím nepřekvapí, ani se o žádný zvrat vlastně nepokusí. Po ztroskotání zkrátka řekne otec synovi, co musí udělat a s čím se bude přitom potýkat a divák už jen následně sleduje, jak to syn plní a naráží na vyjmenované překážky. Těch je naneštěstí taky pomálu a tak vyplňují stopáž proslovy o odvaze, strachu a traumatech z minulosti, které jsou tak stupidní, až jsou vyloženě k smíchu. Postavy obou Smithů na mě navíc působily dost nesympaticky (otec panovačná vojenská guma, synek nevychovaný fracek), takže jsem jim ani nedokázal příliš fandit. Nejhorší ze všeho je ale neskutečné vršení vyložených nesmyslů. Na začátku se dozvíme, že Země je zakázaná neobyvatelná planeta, kterou lidstvo opustilo poté, co si ji zničilo svým průmyslem, chemií a urbanizací (což je nám i ukázáno), ale po tisíci letech planeta vypadá jako džungle v tropickém ráji a fauně i flóře se daří evidentně dobře. Až na to, že se - za pouhých tisíc let - vyvinuly spousty nových druhů nebo aspoň zvířata narostla do obřích rozměrů. Přistání na Zemi se považuje kvůli nebezpečí za zločin, ale pobyt na nové domovské planetě, o kterou je třeba bojovat se smrtícími mimozemšťany, je úplně OK. Návrat na Zemi, kde dovede přežít v pohodě i kluk, nikoho nenapadne. Ti mimozemští tvorové nemají oči a člověka loví jen podle jeho feromonů, které vylučuje při strachu, ale v terénu se přitom orientují bez nejmenších potíží. A takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. K dokonání zkázy je i kvalita triků hodně rozkolísaná a třeba závěrečná nestvůra je odporně digitální až hanba. Zrežírované je to celé snad v polospánku a já se většinu filmu regulérně nudil. Jediné kladné body má u mě za tradičně povedenou hudbu James Newton Howard. Ale Will Smith ať už prosím nikdy nevymýšlí námět svého filmu! 20% ()

Icefist

V první řadě chci zdůraznit, že 44 % fakt ne (v současnosti teda "už" 48 %). Viděl jsem SPOUSTU horších snímků co měly vyšší hodnocení. Nebudu ale zase tvrdit, že jde o nějakou perlu, když nejde. Příběh je naprosto elementární- dojít z bodu A do bodu B po trase X a překonat přitom Y překážek. Za to ale přece nemůžu kritizovat, když po většinu stopáže sledujeme jediného herce. Tam se už z logiky věci nedá vymýšlet přehršel zápletek, spletitých vztahů a příběhových veletočů. U post-apo s minimem postav dokonce vyžaduji jednoduchou příběhovou linku. Herci, hudba, vizuální stránka, efekty- všechno průměr co neurazí. A tak největším zádrhelem, který určuje hodnocení, jsou dialogy. A v nich je kámen úrazu, protože jsou nezřídka dětinské, naivní, primitivní a ve výsledku směšné. Kino se opravdu nejednou smálo a otázkou zůstává, jestli to tak bylo autory zamýšleno. U scény se sfoukáváním svíček tvrdím, že jednoznačně ano. Jenže v drtivé většině bych řekl, že nikoliv, a proto je zde hodnoceno tolik nízko. Vzhledem k tomu, že mimo toho nemám zásadnější výhrady, tak dám 60 %. Oblíbená část - Willův proslov o tom, jak se začal vytrácet ()

c.tucker

Nepřišlo mi to zase tak pekelné, jak tady všichni píší. Jo, je pravdou, že to nemá žádné podklady a žádné konzistentní podhoubí, takže v podstatě nevíme, co, proč a jak. Ale jelikož je tam stále docela dost atrakcí (sic dost provázaných s klišé, takže není tolik napětí a stále se čeká na tu proměnu do nebojsy), tak jsem na to dá celkem koukat a člověku se stále nepromítá před očima, musím z toho kina vypadnout. ()

Šimpy

Tak nevím, povídala moje. Říká se v jednom českém povzdechu. A já nevím též. Je to tak 50 procent tenhle film, nápad není špatný, ale to scénaristické zpracování hodně vázne. Vztah otec-syn není tak propracovaný a je přecpaný sentimentem, děj je překombinovaný a některé zápletky prostoduché a stejně tak i chování hlavních postav. Nápad, který stojí za to (i když je poměrně béčkový) jsou ty potvory co vidí strach a hrdinové, kteří strach necítí a tudíž proti nim mohou bojovat. To by byl námět nosný pro krásné hrdinské béčko ve stylu Pacifc Rim. Ale takhle jen nevyužitý potenciál... ()

Iwus.ka

Po zániku Země to sice je, ale jak v průběhu filmu zjistíme, nejde o hrůzostrašné místo plné ohořelých trosek. Uvidíte nádhernou přírodu s poměrně známými tvory, jenž jsou za tu dobu pozměněni, vlivem nových podmínek pro přežití. Abych to tedy nějak zhodnotila... Příběh je jednoduchý, zábavný a nenudí ani občasné klidnější pasáže, zase ale nic převratného. Šajmalan odvedl práci dobře, Will v pohodě a že protlačil do filmu synátora, je mi vážně u prdele. Mě zajímá celkový dojem a malý Smith se vážně snaží. Třeba blbne s opicemi tak, že máte pocit, jako by s němi vyrůstal, taky lítá nebo tvoří jeskyní malby. No, je to kluk šikovná, ušatá. Dávám lepší tři *, ale vidět to v kině, možná bych dala i čtyři. ()

WinnJets odpad!

Neskutečně povrchní, naivní sračka, postrádající i sebemenší špetku logiky. Nejlepší scéna filmu je po návratu otce při rodinné večeři, když chtěl synek jít do svého pokoje a bylo mu to zatrhnuto. Ta měla alespoň špetku napětí a uvěřitelnou atmosféru. To je však na slušný film trochu slabý čajíček. No a snad jen to, že jsou v hlavních rolích obsazeni dva černoušci (s nostalgií vzpomínám jak skvělý byl Will v Já Legenda) by mohlo v dnešní době znamenat - jistou povinost hodnotit pozitivně, ale má odpověd bohužel nemůže znít jinak než - ODPAD. viz. Velmi výstižný komentář uživatele - Xeelee, pod který bych se klidně podepsal. Zde přikládám výtažek z jeho komentáře: K ději: Cypher letí se synem lodí a pozná blížící roj meteoroidů (neříkali jim meteority?) podle jejího chvění. A samozřejmě, že se stane podle přístrojů (první) naprosto nepravděpodobná situace. Meteoroidy, mimo nějakou sluneční soustavu? Následuje cesta k Zemi červí dírou (i s pár meteoroidy) a roztrhnutí lodi vejpůl při pokusu o přistání. Přežili jen dva lidé. Připoutanej synáček a nepřipoutanej Nebojsa. Velmi pravděpodobné, že? Nebojsa to ale pořádně schytal a zlomil si obě nohy. Nějakej přístroj mu poradí jen to, že je potřeba přemostit jednu žílu nějakou umělou trubičkou o průměru cca půl centimetru. WTF? Udělá to s pomocí nějakýho skalpelu. WTF? Hadička se v průběhu filmu porouchá. WTF? Ono všechno je nějaký poruchový. Nouzovej vysílač v pevný schránce se taky rozbil. Jediná šance na záchranu havarovanejch lidí a nic nevydrží. Seems legit. Asi proto maj dva a ten v utržený zřícený části lodě vydržel. Aha. Synek potřebuje k pohybu k druhý části lodi jakejsi gel, kterej mu usnadní dýchání. Není vysvětleno proč. Dva se rozbijou. V pevnym pouzdře a ještě chráněný pořádným krytem. Hm… Všechna zvířata na Zemi chtěj člověka zabít. Tisíc let po tom, co tam nevkročila lidská noha. No, dost zvířat se tak rozhodně netváří. Nejnebezpečnější je Ursa, kterou si přivezli a která utekla, i když bylo velmi pravděpodobný, že při pádu odtržený části lodi zemřela nebo je těžce zraněná. Ale co by to pak bylo za závěr? Jasně, že se synek nakonec zbaví strachu a pro Ursu neviditelnej zabije tu hnusnou digitální příšeru. A když je celej film o rodinnejch hodnotách, tak nesmím zapomenout zmínit přerostlýho orla, kterej synka plachtícího z útesu unese do svýho hnízda k líhnoucím se potomkům. Tam se ubrání šelmám, ale všechna ptáčata umřou. Vidíme, jak je orlice smutná. No a nepadadlo ji nic lepšího, než sledovat synka, aby ho mohla v noci za cenu svýho života zachránit před umrznutím (poněkud drsnější verze Zlatovlásky). Já vám to neřek? V noci na Zemi teplota vždy klesne hluboko pod nulu a synek by umrznul, kdyby se včas nedostal na teplý místo. Ta sou po planetě zdá se pravidelně rozmístěná a bůhví čím je ten mráz a teplá místa vysvětlitelný. To už si říká o double WTF. No a ten závěr… Nouzový vysílátko, který v okamžiku vyšle signál ke vzdáleným hvězdám, ruší nějakej jev v atmosféře? Synek musí vylézt na sopku(!) a očividně mu není horko, když šplhá nahoru a přeskakuje z kamene na kámen mezi lávou. Ruce si nespálí, podrážky se neroztečou a dýchá v pohodě. A v tý sopce je podzemní jezero s přijatelnou teplotou! Tatík tomu říká podzemní voda (poněkud nadzemní), když uvězněnej v křesle pomocí sond skenuje vnitřek sopky. Sorry, ale to už je vážně moc. ● Možná mě označíte za hnidopicha, ale tyhle nesmysly slouží k budování děje. Pouze tyhle nesmysly. A co kdyby lidstvo znovu kolonizovalo po tisíci letech ozdravenou Zemi a podmanilo si zdejší faunu místo toho aby bojovalo s mnohem nebezpečnějšími Ursy, který na ně kdosi poslal? Shyamalan by pak tuhle slátaninu nenatočil. Asi proto je vstup na Zemi kvůli velkýmu nebezpečí zločinem. () (menej) (viac)

panMartin

Nudný klišé, které vás nemá absolutně čím překvapit. Jak se takovéhle slátanině mohl Smith propůjčit, to opravdu nechápu. Na tenhle film jsem se opravdu těšil a tak nějak jsem si říkal, že to mizerné hodnocení, je až příliš tvrdé. Ale opak je pravdou. Z tohodle se dalo vytřískat mnohem víc. Will mi připadal až moc chladný, Jaden nebyl špatnej ale k tátovi má ještě daleko zatím není takový sympaťák ale to třeba ukáže čas. Hlavně 80% filmů hrajou pouze dva herci taky zajímavý.Docela by mě zajímalo kam šly všechny peníze z rozpočtu?? Asi nejhorší Willa film. ()

bk81

Pres ta vsechna slaba hodnoceni a recenze jsem nic od tohoto kousku meho drive hodne oblibeneho tvurce, ktery vsak ztratil hodne ze sveho kouzla,necekal. A prave i mozna diky tomu se mi to celkem dost libilo. Slusna sci-fi pohadka. ()

URBAN

Nebylo to až tak špatné jak jsem očekával sice to nebylo tak úplně dobré spíš v rámci možností , ale nechápu proč zrovna do tohodle filmu nacpali Willa Smithe vždyt ten film tomu není hoden . Tento koncept bych si spíše představoval jako minifilmeček a ne celovečerák . ( 5.10.13/MAC ) ()

Nivenx

Shyamalan je režisér, který má nejspíš všechny své megahity za sebou. Jede pořád svůj styl, ale ne každému to musí sedět. Když se věnoval mysteriozním filmům, tak byl třída, ale když zkouší něco, jako to co předvádí poslední dobu, tak s tím nemůže efektivně uspět, jelikož konkurence je zkrátka lepší. After Earth mě docela zklamal, jelikož jsem na tento film čekal a doufal jsem, že půjde o parádní podívanou. Bohužel téma filmu je prázdné a bez pořádného nápadu. Režijně je tedy film zvládnutý a herecky také, ale příběh je vážně hodně slabý. Já to hodnotím za 50%. ()

Prometheus69

M. Night Shyamalan .... k tomu netřeba nic dodávat. Příběh syna a otce... mimochodem dost přechytračeného a despotického otce. Kde jaký Kiborg by mu mohl závidět.... Příběh kdy sám velký vesmír je musel dát dohromady v podobě dost nepříjemné rodinné dovolené na planetě divů a zázraků. Kde se v podstatě nic neděje. :D Tedy až na pár paviánů, jedna pijavice, pavouk další kočkovitá směska ze zálibou šplhu po stromech,jeden divnej had a myška a pořádně velký Kondor.... Aby si zde opět našli k sobě cestu, ale především... NAŠLI SAMI SEBE! Bohužel, tohle je očista jen pro zvané... takže všichni ostatní zkola ven! ... no možná nezbyli prachy. Při rozpočtu 180Mil se tomu snad není ani co divit... O_o Jo! ještě abych nezapomně! JEDEN Opakuji Jeden záporák.... z celé planety která jimi byla doslova přemnožená a to vše zabalené neskutečně nudném ději o epické cestě za zádí, či spíš běhu o život... a to si borec udělá bebíčko hnedle na začátku. Opět jeden z projektů kde si M.N.S.jen plní svoje pošahaný sny za cizí peníze.... už se ani nedivim. Proč mi to přišlo tak strašně povědomí.... že jsem to už někde viděl? Zhruba v každém jeho filmu? Nulová absence děje, minimální akce.... kdy se ve finále nejspíš teprve probudil... Ono to tak nějak i k tomu vyghoustění celí vedlo, takže kdo byl překvapenej.... musel bezpochyby u toho usnout. Jako že i já měl celkem nahnuto. Dále Post vize budoucnosti země v tom nejkřečovitějiším podání. Kdy nakonec i dravci pomohly..... skoro jsem čekal že se objeví mravenečci. a odnesou ho do bezpečí. K tomu ta stopáž.... originalita se opravdu nezapře, naprosto nevyužitelnej batoh... na kapsy se v budoucnosti nehraje, opět... totálně nepoužitelná kamufláž.... která zde měla funkci spíš detektoru emocí stavu, počasí a podobně.... při tom základní funkce kamufláže prostě nevyužitá. Jako co tak asi dělá kamufláž? K tomu přerostlému Švýcarskému vercajku v tubě se ani... vyjadřovat nechci.... 64 modifikací? To by mě zajímalo co dělalo těch 46? Žeby třeba plazmová puška? B) Mimo jiné těch naprosto otřesných digitálních triků... ale někde holt ušetřit museli. Dobře tak jo, chtěli udělat takovou duchovní cestu syna a otce.... dobře. Ale proč proboha nevyužili třeba ty flashbacky? Jako že vzpomínky.... na hezký rodinný časy... na ty se jim vážně někdo vy-sere. proč tam třeba nedali, vzpomínky na první kolonizaci, delší souboje z krtky... víc bitek víc akce... materiálu by bylo celkem dost, jenže to by se muselo chtít že jo!?! Copak bych chtěl tak moc? ! asi jo M.N.S.... si prostě točí filmy po svém.... takže na nějaké - tohle se mi nelíbí, to je nuda, proboha dejte tam aspoň nějaký KOZY ať neusnu.... neslyší. Problém je, že točí né zrovna za svoje..... takže by se trochu, aspoň trochu, přání diváka řídit mohli.... K tomuhle se snad nedá napsat ani závěrečná myšlenka. Mno ano, to sektorová změna počasí byla trošku úlet... ale M.N.S. děcké mysli.... se tohle prostě vyčítat nedá. Tak aspoň že má chlapec fantazii.... teď ještě začít trochu využívat mozek. Vždyť to v jádru není tak uplně špatný člověk.... akorát je holt trochu víc osvícený a zahleděný sám do sebe než kde kdo z nás.... tohle prostě "normální divák nemůže chápat" :) Takže snad nějaká pochvala nakonci? ale jo.... pochválíme aspoň chlapce. Dobrý výběr postav.... bohužel vzhldem k situaci... jen plýtvání dobrým hereckým talentem. akorát Smith starší.... trochu menšího despotu pro příště ok? :) "Teda doufám že řádné příště už nebude, vždyť šli makat pro mámu... B) 1 hvězda za film +jedna za soundtrack Howard... taktéž umí, jen mu prostě občas něco nesedne... ale i tak, dobré to bylo. () (menej) (viac)

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (viac)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (viac)