Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Přepis úspěšné divadelní hry nás zavádí do realitní kanceláře, jejíž čtyři zaměstnanci jsou nuceni zúčastnit se podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát... (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Vynikajúce herecké obsadenie sa nestalo zárukou výborného filmu. Je to divadelná hra a tam to malo asi aj ostať. Vo filme pár ukecaných mužov dokola hovoriacich o nejakých realitných záležitostiach, to môže chytiť asi len realiťáka. Je to taká dialógová nuda, kde sa páni v oblekoch naťahujú, kto je ako dobrý v získavaní zákazníkov a podpisovaní zmlúv. To má veľmi blízko k finačníkom a k tomu mám prirodzený odpor. ()

Padme_Anakin

Těžko je mi hodnotit, protože herecký ansámbl byl úžasný, Al Pacino-Jack Lemmon-Ed Harris-Kevin Spacey se mi moc líbili a jim není co vytknout.. Bohužel snímek až tak zajímavý není, spíš jsem měla dojem, že sleduji přehlídku ukňučených a ubrečených polomužů.. Ono asi takhle, pokud se někdo domnívá, že být prodejcem či obchodním zástupcem může být každý, tak se holt mýlí, být jím nemůže.. ()

P1tr

Klasický případ filmu, který "udělali" herci. Scénář je jen hřištěm, na kterém se herci naplno vyřádí jako děti za klidného dozoru režiséra. Častou může být divadelní předloha vadou na kráse filmu, ovšem tentokrát je to přesně to, co je potřeba. FIlm se drží divadelní struktury, což vyúsťuje v dlouhé scény, které ač ne vždy jsou pro příběh důležité, mají díky famózním hercům pokaždé nádech osudovosti. Zkrátka radost pohledět na dost možná nejlepší herecký koncert, co jsem zatím měl možnost vidět. ()

Ivoshek

Tak nevím. Herci jsou skvělí, všechno je prima a vlastně se mi na to i docela hezky koukalo, ale bylo to strašně statický. Asi to je tím, že to původně byla divadelní hra... A rozhodně mi to nepřišlo jako komedie (což, jak jsem pak zjistil, ani být nemá). Starého Lemmonova makléře mi bylo fakt líto. Kevin Spacey tu byl ultra svině. ()

Roman.Ticka

Crazy komedie, žádné drama, Kev (Lester) za to nemůže. :-) Že šlo o zfilmování divadelní hry, pak je O.K. chybějící vizualizace a podobné filmové shity. Tihle pánové si v pohodě vystačí i v garáži. Chvílema jsem se cítila jak u Tarantinů (dialogy Mosse a Georga), navíc 9 z 10 slov bylo fuck. Vůbec to dějově nerušilo, spíš naopak. Kdo by nechtěl aspoň jednou zažít takové srovnání šéfa, jak to mistrovsky a k potrhání udělal Roma, to by byla úleva! Ale všichni ti mistři slova, manipulátoři a tlučhubové byli výborní, nejvíc prostoru měl jistě právem rozený vypravěč Sekáč. Rick Roma když vlítnul na plac, stálo to za to.(původní znění) Konec takový nanicovatý, Kiss my ass. ()

• David Mamet napsal původní divadelní hru a následně scénář pro film na základě svých vlastních zkušeností. V době, kdy se ještě nemohl naplno prosadit jako autor, pracoval v realitní kanceláři jako manažer – měl tedy stejnou funkci, jako má ve filmu postava Kevina Spaceyho. (DavePave)
  • Herec Jack Lemmon řekl, že při natáčení Konkurentů zažil ten nejlepší herecký kolektiv, v jakém se kdy ocitl. (becki_tu)
  • Alec Baldwin se kromě postavy Blakea, která byla napsaná speciálně pro filmovou verzi, připravoval i na možnost, že by nakonec hrál Rickyho Romu. Hrozilo totiž, že Al Pacino na natáčení nebude dostupný. O tuto roli se zajímal i Joe Mantegna, který ztvárnil Rickyho Romu jako první – v roce 1984 v divadelní hře na Broadwayi. (DavePave)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin