Dobyvatelia stratenej pravdy

• Česko Dobyvatelé ztracené pravdy (viac)

Dobrodruh Josh Gates sa ničoho len tak ľahko nezľakne. Vyzbrojený svojou nebojácnosťou a sprevádzaný len malým štábom sa vydáva do rôznych kútov sveta, aby objavoval a prešetroval nevysvetliteľné príbehy. Zahĺbi sa do miestnych zvykov a rituálov a hľadá stopy vysvetľujúce existenciu zvláštnych stvorení, netvorov alebo nadprirodzených fenoménov. (TV Dajto)

da_silva odpad!

Naprosto retardovaná manipulativní sračka, která si od začátku do konce pouze vymýšlí pověry a příšery a vůbec nějaké rádoby nadpřirozené jevy.. Mrdka, kde skupina herců předstírá napětí a zděšení a dělá rozhovory s místními komparzisty (pardon, svědky a lovci duchů) a na konci vám řeknou, že nezjistili vůbec nic o ničem, ale něco cítili, tudíž ta hodina, kterou jste na to čuměli, nebyla úplně k hovnu. Mrdat! ()

Miyamoto

Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděl, zajásal jsem. Záhady mě vždy zajímaly a tak mi to přišlo jako parádní námět. Moje nadšení zchladlo hned po několika prvních dílech. Všechny díly totiž vypadaly následovně: někdo poslal Joshovi dopis -> Josh letí někam do háje dozvědět se o tom víc ->Josh se baví s místními, kteří působí dojmem, že vůbec neví o co jde nebo že z toho mají srandu -> celý tým jde v noci pátrat -> dramatické okamžiky (vyletí netopýr, zahoupe se větev) -> nic nenajdou, ale vždycky něco vidí/slyší/cítí a tak tam něco určitě bylo :D Celá show je pak provázena komentáři typu: "Něco těžkého tu chodí, to jde asi iguanodon po naší nastražené slepici" :D Takže celkově? Nebrat ;-) P.s.: Nejlepší okamžik je v prvním díle, kdy hledají dinosaura podobného iguanodonovi (přes 3 tuny) a Josh při pátrání prohlásí, že vidí něco takového na stromě :D ()

lukasd

Kryptozoologie mě zajímá, takže jsem se na tenhle pořad dost těšil. Bohužel celé je to natočené zcela bez nápadu, podle jednoho jediného mustru (příjezd na místo - výslech domorodců - jedna noc, při které se na kameru podaří zachytit něco nevysvětlitelného - návrat do USA, kde se zjistí, že žádný důkaz není průkazný). Bohužel je vidět, že snaha něco zjistit je pouze předstíraná, protože by byl naprostý nesmysl jet přes půl světa a pak strávit pozorováním pouze jednu noc. Škoda, promarněná šance. Přitom Gates je docela sympaťák a nechybí mu smysl pro humor. 50% ()

Woodstock odpad!

U seriálu AktaX jsem začal věřit na paranormální jevy, po Dobyvatelích mě to přešlo. FAKE, HOAX, PODVOD. Holt vydyndali od producentů prachy na mystično a tak si teď blbečci hrají na „Mámo, táto, v komoře je duch!“ a sem tam přes kapesník u huby zamumlají do mikrofonu nahrávacích zařízení, aby vykázali aspoň nějakou činnost a mohli tvrdit, že aspoň nějaký „důkaz“ zachytili. Proč ne, to všechno bych ještě bral, ale co neodpustím je nuda. Režijně a dramaturgicky odfláknutá, smrtelná nuda. Zlatá Květa Šteflová, naše kuchařka na pionýrském táboře u Lipna. V noci v tmavém lese, při lovu bobříka odvahy, na sebe ta boubelatá paní navlíkla prostěradlo, skučela za stromem a když na nás odtamtud divoce vyskočila, prostěradlo vzduté na hrudi jí poskakovalo půl metru nahoru, půl metru dolů... Tohle byla ta pravá paranormální hrůza a ne nějací zpovykaní američtí blairwitch amatéři s kamerami, noktovizory, předem napsaným scénářem „objevů“, ale přesto v noci s preventivním špuntem v zadnici. Rád jim napíšu scénář dalšího dílu: Děsivé noční natáčení v pustých chodbách Parlamentu České republiky, kde se prý zjevuje Paroubkův duch. Očití domorodí svědci tvrdí, že nejčastěji skučí v kantýně. ()

honajz

Některé díly jsou vyloženě hloupé, jiné alespoň něco skutečně objeví, ale celkově je to příjemně zábavné. Ta snaha dělat, že jako fakt chceme odrušit vše o duchách, ale přitom každý prd na záznamu děláme, že nejde vysvětlit, prostě je to legrace. Ta holčina, co je vždycky tak upřímně vyděšená, ta taky často pobaví. A na druhou stranu nutno říct, že v seriálu navštívíme zajímavá místa a lokace (Pompeje, Queen Mary, Keňu apod.) a dozvíme se nějaké urban legends, ale i hrstku historických zajímavostí. ()

• V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)