Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

HuanCraven

Je pravda, že herci spíše než hráli, koukali jako kdyby spadli z višně, ale toho jsem si všímal jen v první polovině, kdy se snaží tvůrci postavy jakýmkoli křečovitým a nastavovaným způsobem dostat na místo, kde je potřebují a tím je zapadlá Polská vesnička (která nejspíš částečně cestuje časem, protože tahle vypadala jako z padesátých let minulého století). Co mě docela potěšilo, že se z traktoru nevyřítil šílenec s obličejem cizího člověka přilepeným na hlavě, ani zmutovaní bratři, nebo maniak s hrbem a sekáčkem. Film míří úplně někam jinam a to spíš k mysterióznímu, okultistickému horroru - a to se mi líbí. Navíc od druhé poloviny se děj pořádně rozjede a člověk se konečně může přestat smát nablbému chování postav a trochu divné kameře a užívat si atmosféru a příběh. Když připočteme ještě dobré dějové zvraty a sympatické skoro-poláky, vychází mi z toho i trochu nadprůměrný film. ()

KOZEL84

No nevim jestli nově je 'MOFN' v Polsku,ale jet do nějaké polské prdele na dovču mě příjde už tak jako dojeb.Tak prej tam mají i horší věci než dabing a kdo je moc zvědavý,nebude nikdy starý.Tady bude spíš někdo brzo volat ratunka na pomoc.Žádná nuda nebyla,vždyt' to má hodinu a půl a já sem byl taky zvědavý,co se jako robí.A pěkněé a mile sem překvapený.O to víc,že sem spíš čekal nějaký trapný kHostel (se modlí nějak divně,ne?!).Mlha-to v ní-atmoška-zvrat-paráda!Takže mám chut',si spíš myslet něco o sympatické amatérské snaze,než o odfláknutém filmu.A čekal bych,že místní ketchup crew projeví víc nadšení.Víc peněz a točil bych plnou. ()

Hapretor

Úplně v pohodě. Čekal jsem další tuctovou blbost, ale bylo to vtipný, děsivý i zábavný. Z tý sochy šel fakt strach. V tu chvíli sem ani nedutal. Dobrý bylo, že se ze začátku všechno tváří jako vesnice plná fanatických bláznů, ale ke konci je to úplně jinak. Milé překvapení v záplavě "slasherů". ()

hororwatch

Plejáda otřesných neherců, skutečně děsivé kamery, spousty významných vážných pohledů či dialogů. začínám mít pocit, že scénáře už dnes píše i k horroru kdekdo. Poslední 2 roky mám pocit, že se vyhlásila soutěž ,,hledá se režísér'' nebo ,, natoč si svůj horror'' , protože se to lacinýma béčkama tyto roky jen hemží. Ještě nikdy jsem neměl pocit, že cělých 83 minut z celkové stopáže slouží jen k dobrání se závěrečných pár minut. Navíc se jedná o 83 pekelný nudy a sledovat tu bandu špatně sestříhaných neumětelů bylo fakt peklo, větší než v té mlze tam. Naopak ale musim uznat, že byť je to evidentně natočeno za mrzký peníz, tak samotný závěr se celkem vyvedl. Každopádně se to dalo udělat mnohem delší, s lepšími herci, promakanějším scénářem, vnéest do toho trochu thrilleru a ne se hned ubrat do polského vidlákova s obyvatelstvem( mmj ten pokus o polskej dialekt hrůza, bída), kde tak na 90% odhadnete zbytek filmu vyjma možná toho konce. Vše už bylo viděno, v mnohem lepším podání. Škoda. krapet lepší 2* ()

Rockerman

Poněkud amatérsky natočený horor má, přes tuto skutečnost, dobrou hororovou atmosféru. Tu a tam tu máme i působivé scény, jako například obětování prokletých. Je to ale spíše taková televizní záležitost, na kterou bych do kina rozhodně nešel. Je to tak na dvě a půl hvězdy. Na tři zvyšuji za krátkou stopáž, čímž to docela "odsejpá". ()

Rathalos

The Shrine sa odohrava v zapadnutej polskej dedine,ktora skryva urcite tajomstvo a partia mladych ludi z Ameriky sa tam vyberie,no to este netusia,co ich caka a neminie,v tomto horore nechybaju lakacky,napatie,gore,fajn masky demonov a atmosfera,ktora nevesti nic dobre,zaver je samozrejme najlepsi,takze suma sumarov davam styri velmi silne hviezdicky...:-) ()

foundation

Paňe Moj, i Bože Moj. Fantastické štyri hviezdy pretože v momente keď už som ani nedúfal že sa niečo môže stať, film sa nepozorovane prehupol do svojej druhej polovice ktorá vyzerá doslova akokeby ju točil niekto úplne iný. Je skrátka vidno že Jon Knautz nemá s celovečerákmi absolútne žiadne skúsenosti ( krátkometrážna prvotina Still Life je výborná ) a tak kým sa dostal k tomu čo vlastne chcel povedať, varil riedučkú podpriemernú stokrát zohriatu šablónovitú kašičku ktorú vygúglil niekde pod heslom ,,shoot your own horror movie,,. Takže ja to vidím takto. Prvých 30 minút absolútne ignorujem a Knautzov druhý ,,krátkometrážný,, snímok The Shrine je znova parádny. Nenáročný ale parádny. ()

helraiser

Tak jsem se dočkal přijemného překvapení tam kde jsem to vůbec nečekal. Takže amíci si vyrazili na novinářský výlet do Polska, samozřejmě, že to neměli dělat, kdyby zůstali za oceánem doma udělali by líp, ale to bych se pak tak strašně moc nebavil. The Shrine má celkem dobrý a originální příběh, slušnou porci brutality a povedené masky a tím pádem pro mě je o zábavu postaráno a jsem ochotný odpustit trochu nezajímavou a pro mnohé jistě nudnou první půlhodinku, kterou ovšem zbytek filmu jednoduše přebíjí, především nehorázně nářezová závěrečná čtvrthodinka, která mi opravdu dala pořádně zabrat, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. The Shrine je vlastně takovej mix my z buranova a exorcismu což já opravdu mužu- závěrečnou exorcisticko krvavou čtvrthodinku jsem si pořádně užil,jen mi tam na konci prostě chyběla ta nějaká děsivá a znepokojující tečka. Nebudu daleko od pravdy když budu tvrdit, že to je tenhle rok jeden z nejlepších hororů co jsem zatím viděl. Rozhodně nebudu váhat a pustím si ho určitě zas někdy znovu. Tohle se prostě povedlo. ()

Johny M.

Nenápadnej, přesto skvělej počin. Málo kdy se sejdou (zvlášť v hororu) poměrně sympatičtí herci, postavy, který hrajou, příběh, kamera, hudba, masky... prakticky vše. Rozhodně mi to nepřišlo jako nějaká amatéřina, jak tady někteří odborníci (a znalci polštiny) tvrdí. Určitě jeden z top exorcistickejch snímků po r. 2000. 90% ()

vlado90

Pre mna to bolo perfektne. Malo to dobre prostredie, napinavy dej, bolo to krvave, dobre masky a aj koniec sa my pacil urcite doporucujem. ()

TomStrom

Když jsem si film pustil, tak jsem ani nevěděl, o čem že vlastně bude. Neměl jsem žádná přehnaná očekávání a tipoval jsem, že to bude klasická vidlácká vyvražďovačka typu Texaského masakru motorovou pilou. Ale světe div se, on se z toho nakonec vyklubal horror se satanskou tematikou, a to je zrovna můj oblíbený subžánr. Já jsem více než spokojen. ()

filipes.lu

No, že by to byl hororovej orgasmus, to se nedá říct ani zdaleka. Ale nebyl to takovej průser, jakej jsem původně čekal. Všudyvšeho se jedná o klasické béčko, na kterém je však znát, že nepochází z "jůesej" krajin. Nelogičností je tu habakuko, takže prozíravější jedinci budou bouchat hlavou o večeři co každý dva záběry, ale když vypnete všechny mozkový spoje (až na ty, co vám udržujou tělesný funkce) dá se to vydržet. Hlavní herečka není z těch úplně nejsympatičtějších a jejím přítelíkovi už raději ani nemluvit. Jedinej, kdo mě bavil byla ta druhá ženština, která pravděpodobně právě dochodila roční kroužek dramaťáku, kdesi v kanadské vesničce a uvěřitelnost jejích grimas se dá přirovnat k výrokům Goťáka, že to tenhle rok opravdu nečekal. Ale dost už bublání. Film má i svoje pozitiva, jinak bych nedal tohle průměrný hodnocení. Za prvý je to atmosféra polského prostředí (i když bůh ví, kde se to zasejc natáčelo), který díky různě barevným polím v okolí (asi řepka, vlčí máky a burgán) a obyvatelům vesničky zaváněl domovem. (Sice trochu, ale zaváněl.) Hlavní "boss" je takovým způsobem k smíchu, že se do něj zamilujete a finální vymítačka už měla (alespoň pro mě) grády. Ne velký, ale měla. Takže pokud jste unavení z práce, chybí vám občas ušišlaná polština, protože kolega ještěrkář dlouho marodí, tak si film užijete. Ne moc, ale užijete. ()

Polnoch

Maximálne priemerný horor. Neľutujem, že som ho videl ale na druhej strane by mi ani nevadilo keby som ho nevidel. Slabšiu prvú polovicu vyrovnáva silnejšia druhá. Jediná vec ktorá naozaj stojí zato je úplné finále, inak je dej dosť priamočiary bez nejakej myšlienky alebo zápletky. Navyše je to ďalší z filmov ktoré dokazujú, že Američania nemajú absolútne žiadny prehlad o živote a životnej úrovni v strednej Európe. ()

Jepator

Hodně slušný horor, hlavně poslední třetina, kde by se dala atmosféra krájet. A nakonec i Ti polští vidláci nebyli tak špatní, ale tu masku bych od nich dostat nechtěl. ()

.killer.

Zajímavá myšlenka, ale to je asi všechno. Špatné herecké výkony, špatná kamera, v některých ohledech i špatné efekty... Amatérské horory mi nijak zvlášť nevadí, tedy pokud nejsou úplnou blbostí, nebo se na ně dá alespoň dívat. Tady jsem se opravdu od začátku do konce smál. ()

Shredder odpad!

Aby bola hlavna predstavitelka este hlupejsia ako Bella z Twilightu, to sa len tak nevidi. Vdaka zato samozrejme patri Jonovi Knautzovi, reziserovi a scenaristovi tohto braku. The Shrine prekonava vsetky zle horory z poslednej doby. Netusim ako pisal scenar, ale moj odhad je, ze par krat pleskol penisom po klavesnici. Vykradanie tych najprimitivnejsich klise v spojeni s nizkym rozpoctom len tazko mozu dat dokopy dobry film. Ako Americania zhovadili v Hosteli Slovensko, rovnako teraz Kanadania robia hlupych sedliakov z Poliakov. Samozrejme nazov polskej dedinky je Alvania, pricom pismeno v sa v polskom slovniku ani nenachadza. !!!SPOILER ALERT!!! : Polku filmu hlavna predstavitelka narieka ze musi mat dobry clanok a preto musi ist na miesto kde bol niekto pravdepodobne zavrazdeny, aj ked jej priatel vravi ze to nie je dobry napad. Miestny obyvatelia sa jej vyhrazaju so zbranami aby odisla, no ona musi mat dobry clanok a vracia sa. Obyvatelia sa ich pokusia zabit a ona place priatelovi na rameno ze bola sobecka..... Nasleduje trochu explicitneho nasilia a vykradacka exorcistickych filmov. Priznavam, ze v zavere boli asi 3 minuty, kedy to naozaj vyzeralo ako horor, ale aj tak nic ine ako odpad v tomto pripade dat nemozem. ()

Knor

Parádní kousek o boji s démony a ďábly. Tentokrát se do průseru dostane novinářská parta v polským zapadákově. Pravda je, že to chce trochu trpělivosti, ale celkovej dojem je nakonec víc než dobrej. ()

petrik11

A bolo to dobré. Spočiatku som mal obavy, že Američania budú Poľsko objavovať ako posledných domorodcov na Novej Guiney. Ale film sem neskĺzol. Je, že dynamika rástla postupne, ale malo to hlavu i pätu. Záverčnú štvrťhodinku ma tvorcovia prekvapili (príjemne). ()

Maw

První polovina filmu je těžce nudná, myslel jsem si že usnu, ale potom co holky navštíví mlhu, začíná film nabírat na obrátkách a z polské vesničky se stává kvalitní prostředí pro závěr tohoto hororu s velmi zajímavou myšlenkou a dobrým koncem... ()

Soubi

Solidní nízkorozpočtový (tak očividně gumové masky jsem již dlouho ve filmu neviděl) horůrek s dobrým nápadem, leč většinu filmu chybí to, čeho si na podobných počinech cením nejvíc - atmosféra. A závěrečné (ne)vysvětlení ve dvaceti vteřinách je vážně lol. To ho tam raději vůbec neměli dávat. ()