André Leoni je obvinený zo znásilnenia a vraždy sedemnásťročného dievčaťa, z bohatej a vplyvnej rodiny, Annie Chartierovej. Tento prípad zverili, ako posledný pred odchodom do dôchodku, predsedovi súdu Legeinovi. Matka André Leoniho je presvedčená o synovej nevine, a tak sa všemožnými silami snaží ovplyvniť priebeh súdu. Využíva staré známosti z podsvetia, kde mal pred niekoľkými rokmi dôležité postavenie aj jej zosnulý manžel. Unesie Legeinovu manželku, aby zabezpečila hladké vedenie súdu, ktoré bude smerovať k výroku poroty o oslobodení syna. No veci sa jej vymknú spod kontroly a všetko sa zvráti iným smerom. (wewerička)

Siegmund

Tento vynikající film jsem měl možnost zhlédnout poprve v době jeho vzniku. Děj filmu na mě velice zapůsobil a navždy se mi vryl do paměti. Tehdy poprve jsem pochopil, že se skutečně dá kličkovat mezi paragrafy, a že se na jednu skutečnost lze dívat různýma očima, z různých úhlů a vždy s jiným výsledkem. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že od té doby, co jsem viděl tento film, jsem přestal věřit ve světskou spravedlnost. Kromě Zajímavého děje je nutno podtrhnout i přesvědčivé herecké výkony a velmi pěkný český dabing. ()

kaylin

Silný snímek, který má v hlavní roli dva skvělé herce, respektive jednoho herce a jednu herečku. Jean Gabin je tu klasicky odtažitý, nepřístupný, Sophia Loren má také postavu, která není příliš přístupná, ale přitom je mnohem více emotivní. K tomu ještě silný příběh, který má velmi povedené finále, které bere naději. ()

rt12

Skvělý film po všech stránkách víc se k tomu snad nedá ani nic napsat, prostě to musíte vidět. Já si po mnoha letech oprášila vzpomínky a opět mě celá atmosféra a vynikající herecké výkony uchvátily. Film léty rozhodně nezešedl a neztratil nic na své atraktivitě. Pro mne jako vyznavače Sophie Loren a Jeana Gabina, bylo sledovaní filmu za odměnu a jsem ráda, že jsem na něj opět narazila. ()

Rosalinda

Tenhle snímek je hodně silná káva. Naprosto strhující film, krásná práce. Dokonale propracované nahlédnutí do zákulisí soudní síně a do charakterů hlavních postav. Obávám se, že podobné praktiky se dějí ještě častěji, než si troufneme představit, a je mi z toho mírně řečeno na nic. Duo Gabin - Loren je excelentní a tak věrohodné, že z toho mi bylo na nic totálně (postavení soudce Legeina je tak zoufale nezáviděníhodné). Konec mě pak dočista smáznul. Ano, strhující film. ()

FilmFan24

Ponuré kriminální drama s vynikajícími hereckými výkony, které odvádí Sophia Loren v roli zoufalé matky a Jean Gabin jako soudce. Poctivá psychologická kriminálka z doby, kdy kralovaly našim kinům velice kvalitní filmy převážně francouzské provenience. ()

1frida2

Ach, ty matky! Klasická detektivka let sedmdesátých. Síla atmosféry, síla hereckých elit, není co ztratit. Challenge rour 2015. ()

C0r0ner

Herecky skvělé, dokonce i námětem zajímavé, ale nemůžu si pomoct - prostě mě to moc nebavilo. Nevím, čím to je, ale nedokázal jsem se vžít do děje, který byl sice dobře nastavený a rozjetý, ale myšlenky mi ubíhaly jinam, a prostě jsem se nezvládl donutit držet pozornost. 60% ()

vesper001

Drásavý příběh o starém soudci, který se pro záchranu milované manželky rozhodne obětovat profesionální čest a zmanipulovat už tak dost krátkozrakou spravedlnost. Žádný kompromis ohledně rozdělení sympatií se u mě tentokrát nekonal. Matka obžalovaného mizery, fanaticky věřící v nevinu svého hošánka, mi připadala jako psychopatka, a její strnulý výraz (který se mimochodem dobře hodí ke Gabinově úsporné mimice) mi naháněl hrůzu. Od začátku jsem proto neochvějně držela se soudcem a doufala v lepší zítřky. Jenže na světě a ve francouzských dramatech to tak zpravidla nechodí… ()

filmmovier

Francouzské drama. Ze 70. let. S Jeanem Gabinem. Se Sophií Loren. A jestli vám to nestačí... no, nenutím vás, ale jestli chcete, tak klidně čtěte dál. Klasická zápletka s hutnou atmosférou a neskutečně sugestivními hereckými výkony všech zůčastněných, ale zejména hlavní dvojice. Zručně natočeno, s dobrou hudbou a koncem, který, i když byl slabší než zbytek filmu (a očekávatelný) dokázal i přesto překvapit. Prostě klasická Francie a další z řady filmů, které vtáhnou, ohromí a vyplivnou tak nějak... jiné než na začátku. Skvost a kvalita ze soudní síně (jestli toto používá TV Barrandov k některému ze svých pořadů tak se omlouvám, nevím o tom), která si zaslouží větší pozornost našich televizí (ČT2), jelikož je to skutečně velkolepé řemeslo. 85%. ()

Forsberg11

Kvalitná francúzska klasika s legendárnymi hercami v hlavných úlohách. Samotná zápletká je veľmi zaujímavá a v danej dobe ešte aj pomerne neokukaná. Z nej samotnej sa však dalo vyťažiť podľa mňa ďaleko viac, čím by film získal na drsnosti a dramatickosti. Z toho som trochu sklamaný pretože som sa nevyhol dlhým nudným pasážam, pri ktorých som takmer zaspal. Stopáž je však vďakbohu veľmi prívetivá a samotný záver má požadovaný spád a akciu, ktorá chýbala väčšej časti filmu. 60 %!! ()

MaxForValue

Dve herecké legendy bok po boku v strhujúcej dráme zo súdneho prostredia. Na tomto filme je vidieť, že Gabin herecky dozrieval so svojimi rolami, čím bol starší, tým presvedčivejší bol. Záverečný "verdikt" pred koncom bol presne tým grandióznym vyvrcholením, ktorý si film zaslúžil mať. ()

JurajKa

Neuveriteľne dobre zahraný dej vďaka krásnym hercom. Neviem čo k tomu viac povedať. Snáď len jeden citát z domény wikipedia.org: Psychopatia je nevyvážená, neharmonická osobnosť, u ktorej niektoré črty sú príliš zdôraznené a iné potlačené; mimoriadne pestrá škála prejavov od povahových odchyliek neškodného čudáctva až po násilné antisociálne správanie. Termín "psychopatia" sa v odborných kruhoch už nepoužíva, nahradil ho termín "porucha osobnosti", ktorý je menej sprofanovaný. ()