Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiálny text distribútora)

tatanapope

Tenhle film je můj nejoblíbenější z řady natočených podle knižních předloh Johna Grishama . Možná to nemá úplně ten nejzajímavější děj na světě , ale takové už Grishamovky prostě jsou . Za to to má ale velmi hlubokou myšlenku , kdy člověk ať chce nebo ne na konec soucítí s člověkem s kukluxklanu a uvědomíte si , jak hrozně zaslepeni lidi dokážou být , když se do takového či jiného klanu dostanou . Umřít pro ostatní a proč vlastně . Pro mě velmi zajímavý a pěkný film , který si vždycky ráda pustím znovu. ()

Pejpr

Solidní nápad, na kterém kdyby se trochu zapracovalo, tak by mohl vyzdvihnout Celu smrti na více jak 3*. Hackman zvládá roli vězně odsouzeného na smrt výborně, s O'Donnellem je to už horší. Konec filmu mě mile překvapil, ale jinak chybí ve filmu podstatnější dějové zvraty, překvapení. Pořád ale jsem toho názoru, že vězeňská témata by měl točit jenom Darabont ;) ()

kingik

Film svým námětem vypadal na další americké drama z rodu těch plačtivých a vypjatých. Od obojího něco má, ale zavání rutinou a nezkušenou režií, která si neumí vyhrát s filmem natolik, aby se k němu dalo v budoucnu vrátit. Gene Hackman jako někdejší člen Ku-klux-klanu čekající v cele smrti na vykonání rozsudku je ve své roli celkem fádní a mladý právník a současně jeho vnuk v podání kdysi nadějného Chrise O´Donnella zase sám na všechno nestačí, zvláště když je ve filmu častěji než Hackman. Právník je tedy do případu angažován po rodinné linii a nenechá přece svého dědečka zhebnout v plynové komoře, ale na druhé straně vysekat ho z toho nebude nic jednoduchého. Co filmu pomohlo je, že postavy to nehrají na nějaké velké citové vydírání diváka a není dopředu příliš jisté, jak to celé dopadne. Film tak v podstatě splnil, co bylo na něj kladeno, i když nesklidil nijak velký ohlas u diváků ani u kritiky, lze ho zhlédnout bez toho, aniž by bylo čeho po jeho skončení litovat. 60% ()

PetrPan

Při vší očekávané černobílosti a schématičnosti, díky níž se mi kdysi John Grisham přejedl, si bohužel tahle adaptace ani nedokázala vybudovat pořádné napětí, ke kterému téma cely smrti přímo vybízelo. Přistihl jsem se, že popravu Sama Cayhalla vyhlížím se stejným nadšením jako odpůrci Ku-klux-klanu, ne snad proto, že bych si až tak přál jeho konec, ale už jsem chtěl mít tuhle po většinu doby nudící procházku s otřesným Chrisem O´Donellem světem Grishamových představ o spravedlnosti za sebou. Jasným světlem v šedivém přítmí klišovitého a nanicovatého příběhu byl jen a jen Gene Hackman, který si roli rasistického vola se svědomím vychutnával s grácií sobě vlastní. A za něj nakonec po střízlivé úvaze dvě hvězdy nasolím. Seznamte se s... John Grisham ()

Astaroth12

Veľmi dobrý, ponurý psycho thriller, o mladom advokátovi čo chcel zvrátiť trest smrti, ktorý neodkladne hrozil jeho dedovi a tým sa sám vystavoval riziku, lebo nejaké skutočnosti z minulosti majú byť už navždy mŕtve a práve tento mladík ich začal odkrývať. Film je popretkávaný rasizmom, politikov a špinavosťami v nej, má v sebe aj detektívny príbeh, ale je aj o nenávisti všetkému v živote. Film šliapal bez vážnejších nedostatkov, ale jeden zádrhel tam aj tak bol, že toho napätia tu nebolo až tak veľa, ako by si príbeh zaslúžil. A ten koncový príhovor guvernéra bol nielenže predvídateľný, ale aj hrozne trápny. ()

• Film měl původně režírovat Ron Howard, herec, režisér a producent, držitel několika Oskarů. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Grishama, známého jako autora právnických thrillerů. (Terva)