Pohádka podle bratří Grimmů.
Jednotlivé díly:
1.-O čiperné Markétě
2.-O třech dubech
3.-O duchu v lahvi
4.-O starém komínu
5.-O doktorovi Vševědovi
6.-Dary skřítků
7.-Jak se stal muzikant králem (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Jezinka.Jezinka k tomuto seriálu (2)

Německé pohádky (1973)

Naprosto úžasné krátkometrážní verze méně brutálních pohádek bratří Grimmů. Čiperná Markéta a především její polodementní bratr jenom zlikvidují kuře. Reklama na KFC hadr, poučení z toho neplyne, ale sliny jak opratě člověk má. Duch v láhvi je evidentně dlouhým pobytem v láhvi zblblý, co teprve takový červ ve špiritusu, to musí být vší tuposti futrál. Pohádka o starém komínu je vzatá hodně hákem a zajímalo by mě, jak došlo k tomu, že se toulavá princezna zatoulala někam do lesa, kde byl odstaven komín, ve skutečnosti zakletý princ (protože přeci do čeho jiného zaklít prince, aby to nebylo nikomu divné, jako že do mluvícího komínu stojícího uprostřed lesa), a že toho prince nikde nikdo nepostrádal a jakživ o něm neslyšel. Díky inspirativnímu doktoru Vševědovi si asi hned zítra zaběhnu pro slabikář, rozhodně větší spoleh na to, že tu je pán a tu je lán, tady les a tady pes, než na to, že v lese potkám skřítky, kteří mi darují kus pokladu. A kdyby ani to neklaplo, třeba si aspoň zatančím při houslích s medvědem. Tady přišli na velmi elegantní řešení vyrovnání výškového rozdílu mezi princeznou a muzikantem. Co v Šíleně smutné princezně řešili korunou na hlavě princovského záprtka, tady vyřešili rafinovaně tak, že princezna jen tak mimochodem klečí na schodech a to o schod níž, než její budoucí manžel. Na tohle téma bych radila nezobecňovat a nedělat žádné závěry. ()

O doktorovi Vševědovi (1973) (E02)

Krásná černobílá miniatura, která vyčaruje divákům černý či bílý (dle stavu chrupu toho kterého diváka) úsměv. "Tojelán, co to je? Samý cizí slova tady." ()