Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

miligretchen

Je dobře, že se vůbec najde režisér, který pracuje s tématem transgeneze, sexuality a genderové diferenciality,...tentokrát mě však Almodovár zklamal. Po celou dobu čekáte, že to vyvrcholí, že se dozvíte více - co vlastně postihuje jeho dceru, kdo že je ve skutečnosti ta žena s umělou kůží,...? Místo toho se však leda dovíte informaci o jednom "nemocném" chlápkovi v tygří kůži. Je škoda, že za deset milionů eur nedokázal vytvořit příběh celistvější.. Jediné, za co dávám své hvězdy, je barevnost, se kterou tradičně Almodovár pracuje po svém a dobře a také ojedinělá kamera. ()

mauinka

Vizualně dokonalé,děj nepředvídatelný .Film plný napětí a tajemna se skvělou atmosférou.Pro mě jsou filmy P.Almodóvara čím dál lepší. ()

Pharlap

Velmi psychologicky a thrillerově, chvílemi až horrově nastavený snímek, který postupně, a v příjemně časově prolínajícím se sledu, ozřejmuje události, okolnosti rodiny kolem dr.Ledgarda. Přiznám se, že do tří čtvrtin, jsem byl jak na jehlách. A stále jsem se nevyznal v ději, který byl nakonec odhalen po první plastické operaci. Pak jsem jen zíral, nad prošpikovanou dokonalostí a precizností hlavního hrdiny vůči jeho oběti. A finálnímu spravedlivému rozzuzlení. ()

iz67

Pakliže uděláte z chlapa proti jeho vůii ženskou, tak ji něvěřte!! Pedro, proboha, ty jsi udělal "Vše o mé matce." ???? ()

Pitryx odpad!

Ztráta času, tedy pro mne. Po půlhodině jsem nastartoval rychloposun a jel a jel až do konce. Asi jsem o nic nepřišel. Statický snímek bez akce a vzruchu. 2012083111246/11927 ()

kubilov

TOP 3 Pedra Almodóvara! Kůže, kterou nosím je ten nejtemnější a jistým způsobem i nejbizarnější snímek z celé filmografie tohoto španělského režiséra, jenž je zcela po právu evropským filmovým klenotem. Zajímavé je, že takto svérázný a radikální film si ale pro své diváky připravil v relativně vysokém věku (62), přesto ho ale zvládl režisérsky ukočírovat na jedničku. Místy docela děsivá záležitost, která má už díky tématu tendence sklouzávat k hororovým prvkům, kterým se ale naštěstí vyhne docela velikým obloukem a zabrání tak lacinosti, jenž je pro mě u většiny hororů příznačná. Dalším důležitým aspektem celého filmu je pak velkolepý návrat ztraceného "syna", Antonia Banderase, kterého právě Almodóvar pro velký film objevil, a jejichž filmové setkání se uskutečňuje po dlouhých jednadvaceti letech. Nutno však na závěr ještě podotknout, že spolu s uhrančivou Elenou Anaya a režisérovou oblíbenkyní Marisou Paredes je to velmi povedeně složený ansámbl, který se pro své role skvěle hodí. ()

pekas

Tak jsme se ke konci konečně postupnými retrospektivami dostali k poznání, jak že to moc byla úchylná postava Banderase. Pěkně natočené, Elena Anaya je exkluzivní kočka, přesto mě film úplně nepohltil. Taková slabší čtyřka. 65% ()

Brano

Približne polovica filmu sú len divné ústrižky, ktoré len postupom času do seba zapadajú a ja som to už po pár minútach mal chuť vypnúť. Neskoršie dianie bolo vcelku zaujímavé, originálne, okorenené dobrými hereckými výkonmi. Miestami síce dosť úchylné, ale to mi ani tak nevadilo, ako pomalé až nudné tempo, ktoré sa tiahlo celým filmom. "Horor" by som zo žánru vynechal. ()

estik97

Asi jeden z mých nejoblíbenějších španělských filmů. Almodóvar je láska, jehož styl mě nejspíš nikdy nepřestane bavit. Antonio Banderas se mi tam perfektně hodil, i ostatní odvedli skvělou práci. Pořád se k tomuto budu vracet. Viděno v originále s cz titulky. ()

maoc

Starej prasák Pedro zabalil svoje úchylnůstky do pěkného kabátu, ale pořád je hrne do diváků pod tlakem. Velmi uhlazený film o nehezkých věcech a lidech. Chladný, přesto žhnoucí, nenechávající chladným ani tak otrlého diváka, jakým jsem já. Např. ujetost dialogu párečku v zahradě na svatbě, to je soda. Líbila se mi i nedořečenost a pompézní melodramatičnost, prostě tento film mi sedl. Doporučuji podobnou cronenbergovštinu Příliš dokonalá podoba. To je ještě větší maso. ()

boombang

Elena Anaya má sice krásnou figuru, ale film už v dnešní době nemá moc čím šokovat, neboť, pane Pedro, úchylnost se častěji převádí z myšlenek do reality a stává se spíše normou. Kupte si žvejku a točte radši sofistikovanější filmy. ()

Nathaniell

Takže především: Oficiální text distributora může být VELICE zavádějící. Další slabinou tohodle filmu je hlavní postava, kterou ztvárnil Antonio Banderas. Její pohnutky totiž nejsou dost dobře pochopitelné a jediné vysvětlení které se nabízí, je to, že máme tu "čest" s geniálně totálním magorem. Jo a taky díky absenci českých titulků, či vysvětlivek jsme se s přítelkyní v příběhu několikrát ztratili. Ale to není chyba filmu. No a teď plusy: Film se nedrží vyšlapaných klišé. NIJAK. Je zvláštnější než zvláštní. Navzdory své zvrácenosti je umělecky zpracován (v extrémní podobě by to bylo jako když by hráli Vivaldiho v lidské stonožce). Zápletka je to opravdu neotřelá. Děj je většinu filmu absolutně nepředvídatelný. I když jak to skončí, už jsem celkem čekal. Jo a SPOILER: "Heslo: "Vzal jsi mi dceru, vrátíš mi ženu." Je něco, co nikdo jinej už nikdy nesmí zpracovávat. Sh..t. 4* ()

Ukrizku

Precizní umělecké dílo s neotřelou obrazovou kulisou, chladnokrevným motivem a zralým talentem Antonia Banderase. Dramatické, zvrácené a fantaskní zároveň. Jen opět chybí určité souvislosti. Tak třeba nevlastní bratr tygr je úplně mimo, naprostá zbytečnost, nefunkční atrapa. Ale po Špatné výchově už mě u A.M. tolik nepřekvapuje. ()

adamix

Zvláštny typ romantiky, ktorá má vlastne úplne zvrátenú pointu. Film občas strieda štýly, z komédie (pán v tigrom kostýme), cez erotickú romantiku (polovina scén s Anayou) až po psychologickú drámu s menším nádychom hororu, pričom Almodóvar si nepotrpí na zobrazovaní vecí, z ktorých by niekomu nadvihovalo žalúdok. Ide na to inak, skrz divácke pocity snažiace sa chápať jej komplexné postavy. A takéto niečo vidieť raz začas. Banderas konečne využil svoju vážnu tvár, mierne približujúcej sa k Hopkinsovmu Lecterovi a pri tom sa nenechal zosmiešniť, ale pôsobil vážne a autenticky. Plus pochvala za pekné kamerové zábery a dizajn interiéru rodinnej vily. ()

ni.na29

Almodóvar se mi opět hluboce vryl pod kůži i se svým psychologicko-sexuálně úchylným námětem a ve své fantazii ujiždím na myšlence, co když si i mě jednou někdo...ušije na míru? ()

DonBraso

Fantastico.Můj snad první film od Almodóvara a hnedka takový smeč.Tohle mě bavilo neskutečně,jakmile jsem si říkal,že se najednou nic neděje,hnedka se to posunulo dál a stopáž, že byla lechce pod dvě hodiny vůbec nevadila.Vynikající námět a scenář a k tomu parádní herecký výkony včele s Banderasem.Film,který uměl používat flashbacky a stavěl na nich kvůli odkrytí scenáři tady byly taky parádní.Jenom Spoiler! Jak Banderes věděl ,kdo jí znásilnil mi je doteď záhadou,když ho viděl jenom na motorce a ikdyby koukal na něj předtim v tom sídle,tak jak věděl kde pracuje?Stačil lepší záběr a byl jsem spokojen:) ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)