Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (viac)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Filmárik

Nič nové a hlavne úplne zbytočné. Cohen a mladá Maria Bakalova síce tvoria parádne duo ale to nestačí v tomto prípade. Šok-efekt sa už proste nezopakuje. ()

m4xp4yn3

Srovnejme tohle s původním Boratem. Když mi v roce ’06 spolužáci vyprávěli co ve filmu je, nevěřil jsem že něco takového může být v kinech. Bylo to edgy af. Dneska vychází subsekventní potomek, který se sice snaží, ale na pozdvižení zásadnějšího množství obočí už nemá sílu. Všechny nášlapné miny současných společenských témat byly zmapovány. Některá tabu padla, jiná se upevnila. A Cohen si za to může do značné míry sám, vždyť to on posunul hranice toho, kam humor může zajít. Na devadesáti minutách se tu odehrává klasický reality-Cohen, film poslepovaný kolem několika klíčových scén, které se štábu povedlo ukořistit na úkor netušícího publika. Zbytek se pořád snaží tvářit autenticky, ale těch kteří mu to budou žrát už mnoho nebude. Tonálně je film roztříštěný a esteticky úplně tristní. Jakž-takž ho drží pohromadě nová tvář Marie Bakalovy, které se podařilo dodat celku nějaké heart’n’soul®. Sice jsem se víceméně bavil, ale musel jsem jít filmu hodně naproti a radši nic neočekávat. ()

Maximilianus

Obstojné pokračovanie s viacerými šokujúco zábavnými momentami alá Sacha Baron Cohen, avšak prišlo mi, že hlavnou postavou (a že má aj viac, teda takmer všetky vtipné, momentov) je Boratova dcéra. Maria Bakalova sa zhostila úlohy bravúrne. Sacha nikdy nesklame, ale prišiel mi tu iba ako podporná postava dodávajúca slávu značky. 6,8/10. ()

Axarus

Po dvouměsíční pauze se vracím (?) na čsfd a poeticky to vyšlo zrovna na dvojku Borata. Podle traileru jsem moc nečekal, ale jako masivní fanoušek Borata jsem to zkouknul. Dopadlo to tak nějak jalově, pár scén je vtipných, většina cringe, fertility dance byl trochu moc i na mě a celkově mi to přišlo dost na sílu. Na druhou stranu šití do republikánu až do posrání se jen tak neomrzí a ending je taky docela good. Sečteno podtrženo slabý 3*. Jdu si pustit jednicku. Páček slimáček. ()

kukkik

Oproti jedničce hodně znatelný úpadek ale je to dané, jak tu někteří už poznamenali, dnešní dobou. Dnes je všude moc absurdna, všelijakých nesmyslů a kauz a je jich tolik, že už o ně prakticky nikdo ani nejeví zájem. Borat, který nám v prvním díle prezentoval nešvary společnosti ad-absurdum a jeho humor spočíval v konfrontaci jeho doslovných výkladů s celkem rozumnou realitou, tak ten je teď chudák, který přichází s dobrým materiálem ale ve špatnou dobu, kdy jsou události natolik absurdní a názorově ohraničené skupiny v USA tak extrémistické, že jeho oplzlé a ironické vtipy a poznámky zůstávají daleko za těmi skutečně prezentovanými v médiích a na internetu.. Několik scén mě slušně rozesmálo a film jsem si víceméně užil (ačkoli nejsem úplně objektivní, jelikož jsem se na něj taky dost dlouho těšil), takže v rámci žánru lehce silnější průměr ale na čtyři hvězdy to po prvním zhlédnutí nevidím. Ale pro vděčné diváky prvního dílu určitě stojí za nakoukání, jelikož Cohen kontra ameryckaja kultůra ani v tomhle pokračování nepropadl. 3/5 ()

Demonic189

Žial, o dva triedy horšie než GENIALNA jednotka. Vytratila sa ľahkosť, autenticita, hravosť, originalita a sviežosť. Už to nie je hra na skrytú kameru, kedže v každej scene vystupuje profesionálny kameraman a neverím, že niektoré scény neboli predom dohodnuté - najmä toho Trumpovho poskoka neverím. Hoci mam rad tvrdý a nechutný humor, tu to už išlo neraz za hranu, napr scéna s menzesom. Posledných 20min som už úprimne trpel... PS: tie 3 hviezdičky si ale u mna film zaslúži, občas som sa veru zasmial dopopuku. ()

Likan7

První Borat byl šokující, vtipný, bláznivý film se skvělým tempem. Nic z toho druhý Borat nemá. Cohen se snaží jít trochu jinou cestou a není to dobrý. Po půl hodině jsem si přál, aby už byl konec. Skrytá kamera, která dělá v prvním díle největší kus práce, tady snad už vůbec není. Celý je to víc trapný než vtipný, nemá to šmrnc. Scénář a příběh kolem dcery je blbý, fádně natočený a nebýt skvělý Marii Bakalové, dal bych asi dokonce 1*. ()

Hashirama

Šlomo Baron se ukázal, když je národu nejhůř, a nastavil mu zrcadlo. Hrůzný obraz (pod)průměrného Američana, který popírá vše od globálního oteplování po holokaust, a druhým dechem za všechny tyto problémy dává vinu demokratům. Nic, co by člověk se zdravým rozumem a bazálním společenským rozhledem nevěděl. Nicméně pořádat tenhle sociologický exkurz v převleku Borata chtě nechtě působí vykalkulovaně, přeživší témata z prvního filmu už jsou poněkud outdated, a instalovat k tak absurdní postavě morální a feministické ideály, kterých už je dnešní společnost absolutně přecpaná, skrz postavu dcery, už zákonitě čpí prosakujícím “meh” dojmem. Konspirační závěr je naprostá bomba, sem tam scénář samovolně vykouzlí nějaký parádní gag (ozubená vagína) a Cohen pořád střílí do satirického terče zatraceně přesně...jen ty cíle už jsou prostřílené ažaž. ()

TomasRichtr

Jako kritika společnosti celkem dobrý, ale kromě pár dobrých pasáží to nemělo moc vtip, ani spád. A některé situace mi připadaly vybudované hodně na sílu, jen aby tam byla kontroverze. A vtípky na ženskou rovnoprávnost se taky po chvíli omrzí. ()

Saintcrux

Tragikomický pohľad do dnešného sveta konšpirácií, sociálnych sietí, plastických operácií a pod. Rovnako primitívny humor ako v 1 ale už to nemá taký punc originality. ()

Sweat55

Druhý Borat sází víc na příběh, než na random humor, což za sebe oceňuji a musím říct, že jsem byl na konci docela dojat. Nejspíš je to herectvím které předvedla Maria Bakalova, jelikož jsem jí tu buranskou rybu ve vodě věřil od začátku do konce. A pokud se vrátim k humoru, tak je to víc hit než miss a to finále s Giulianim je fakt šílený. Celkově mě ale Sašův předchozí projekt "This is America" dokázal pobavit mnohem víc. ()

Kingjiri

Kouzlo Borata se vytrácí, Cohen se totiž ani za Borata nevydává, protože už ho lidi znaj. Tentokrát se teda nejde cestou improvizace / mystifikace v podobě osoby kazašskýho reportéra, ale spíš cestou nekorektní filmový komedie s pár improvizovanýma scénama. Nejvíc mě bavilo Boratovo hledání cesty k dceři při konfrontaci se svéráznýma výchovnýma metodama pro ženský. Z příručky pro výchovu ženskejch se podařilo vytěžit maximum možnýho, dobrej nápad bylo i faxování do Kazachstánu a improvizovaný scény s Pencem a Giulianim. Naopak scény z obydlí ortodoxních republikánů nebo povidání s židovkama mě moc nebavily. Někomu možná bude vadit menší politická agitka a jednostrannost (o demokratech nic špatnýho neuslyšíte), což dokážu pochopit, ale já s tim velkej problém neměl. Třetí hvězda za závěrečnou pointu reagující na aktuální pandemii a několik fakt hodně dobrejch gagů. ()

gemi

"Jak še maš?" "Dženkuji." "You want to see the hair?" "I would like to see her hair, yes." ... "No mam! Not that here!" :-D Tuna hlášek, u kterých jsem se řádně zachechtal. Jistě, to originální kouzlo jedničky je pryč, má to slabá místa, není tam tolik chechtózních momentů, ale zase to ukazuje republikány v pravém světle. Jako datadisk k jedničce u mě dobrý. ()

Hellierer

To překvapení a šok, který doprovázel první díl, je logicky pryč, ale Cohen našel poměrně dobrý způsob, jak navázat. Bál jsem se, že přidání jeho dcery jako druhé hlavní postavy bude trochu zbytečné, ale nakonec tam vůbec nevadí a samozřejmě je tato postava i strůjcem několika povedených gagů. Jejich kvalita je pak dost proměnlivá, ale těch povedených je asi více. Taktéž je to více politické, než jak to bylo u prvního dílu, kdy tady dost zamrzí fakt, že se zde naváží v podstatě jen do jedné strany, což je možná trochu škoda. No a samozřejmě výsledná pointa docela pobaví. Takže kult, jaký se stal z původního snímku, tady úplně nehrozí, ale jako poměrně nekorektní (mohlo se jít daleko více na dřeň) zábava to funguje. ()

balcazar

Tie vtipy, ktoré mali potenciál byť vtipné, sme presne videli v jednotke, ďalšie, ktoré boli vulgárno-nechutné, nemali taký šmrnc a efekt ako v predošlej časti, ktorej porovnaniu sa dvojka nevyhne. Kým jednotku som ocenil za to, že na pozadí drzej komédie vyzliekla Ameriku a Američanov (aj ich kultúru a náturu) donaha, v dvojke mi presne táto rovina chýbala. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (viac)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby