John Watson sa vrátil z bojov v Afganistane, kde slúžil ako vojenský lekár. Z misie si priviezol zranenie, s ktorého následkami sa potýka doteraz. Na radu terapeutky, aby si zapisoval všetko, čo sa mu prihodí, odvetí, že jemu sa nikdy nič neprihodí. To sa má však čoskoro zmeniť. Vďaka náhodnému stretnutiu s priateľom zo štúdií sa zoznamuje s charizmatickým géniom, ktorý rovnako ako on hľadá spolubývajúceho. John Watson a Sherlock Holmes sa prvýkrát stretávajú. A sotva si stihnú pozrieť byt v Baker Street 221B, sú vtiahnutí do prvého spoločného dobrodružstva. V opustenom dome leží mŕtva žena v ružovom. Je to už štvrtá obeť série záhadných samovrážd, ktoré desia Londýn. Detektív inšpektor Lestrade patrí k najlepším mužom Scotland Yardu, tentoraz ale vie, že existuje iba jeden človek, ktorý môže pomôcť. (TV Markíza)

LadyRainier

Konečně jsem dostála kamarádčiným pobídkám a pustila to...a už to jede😁 Perfektní, rychlé až šílené, vtipné, nenechá vás to vydechnout. Herecky naprosto excelentní. Nikdy bych nevěřila, že se mi bude líbit britské krimi až tak moc. ()

Tumbik

Nejlepší úvodní díl do seriálu co jsem kdy měl možnost vidět. Představitel Sherlocka, Benedict Cumberbatch hraje svou roli naprosto dokonale. Ta genialita a promyšlenost celé epizody je až neuveřitelná! Naprosto skvělý díl, pokud takhle skvěle budou pokračovat i další díly, tak budu absolutně šťastný. Tak dlouho mě nic nebavilo ani zdaleka tolik, jako tato epizoda. Neskutečný nářez :-). ()

zuzrik

To nejlepší na začátek? I po těch letech ještě nebyl díl, který by tohle překonal. Závěr druhé řady se sice hodně přiblížil ale Studie v Růžové je prostě pořád jasná jednička. Neotřele napsané, chytré a rozhodně i sexy. I těch pět hvězd je pro tenhle díl málo. ()

ketie

"Andersone, nemluvte nahlas, snižujete tak IQ celé čtvrti." Toť jedna z mnoha skvělých hlášek v díle podobající se jak jinak než typickému britskému humoru (i když pro někoho až přehnaně sarkastickému), který bezvýhradně miluju (pro mě je tedy sarkasmus rozhodně lepší než nějaký ten přímočarý (a někdy i dost trapný) americký humor, který si zakládá na lidské hlouposti a převážně trapných situacích...ale každému se líbí něco jiného, že?). Ale zpět k Sherlocku... BACHA SPOILER!!! Navíc chci vystihnout skvělou bezchybně natočenou honičku za taxíkem, díky které si tento díl ode mne zaslouží těch 5***** i přes trochu (pro mě) předvídatelný konec (už uprostřed děje se dalo vytušit, jak asi vrah své oběti přinutil k sebevraždě - tedy pomocí pistole (Holmes sám očekával nějakou převratnou metodu a myslel si, bůhví, co je to za inteligenta, že dokáže lidi přemluvit k sebevraždě a ejhle - je to zase ta stará, známá pistol...) - ale na tuto skutečnost dokonce v jedné scéně sám reagoval - a to slovem "Nuda", takže to neberu jako něco trestuhodného, co by ubíralo na promyšlenosti a kvalitě příběhu. ;-) Přesto byl konec vcelku napínavý a bylo vidět, že si na celé zápletce dali autoři dost záležet. PS: MOJE DALŠÍ OBLÍBENÉ HLÁŠKY Z DÍLU: 1. (Anderson řekne Holmesovi, že je psychopat.) Sherlock: "Nejsem psychopat! Jsem vysoce funkční sociopat. Vygoogli si to." 2. Sherlock: "Co zas? Já jsem v šoku. Hele, mám deku." 3. Sherlock: "Ticho!" Lestrade: "Nic jsem neřekl." Sherlock: "Přemýšlel jste, a to ruší." ()

Foltest

Studie v růžové funguje jako vynikající úvod seriálu, kdy jsou představeny všechny hlavní postavy a zároveň jsou nastíněny základní mechanismy fungování Sherlockových příběhů. 1. případ byl vybrán dobře; je svižný, Sherlock v něm plně může předvést své schopnosti a divák zároveň až do poslední chvíle visí na obrazovce, kdo bude oním záhadným vrahem. Zároveň bych chtěl pochválit výpravu v současném Londýně, který skýtá zajímavé dějiště Sherlockových případů. Rád bych vypíchl velmi vtipně a přitažlivě napsanou postavu Mycroftovy asistentky; doufám, že ji v dalších dílech ještě uvidíme. Jakožto začátek seriálu tak můžu Studii v růžové jedině doporučit. ()