Na konci školního dne je škola až na pár studentů zcela opuštěná a právě v této chvíli, v temných chodbách a prázdných učebnách, čeká na studenty neznámé zlo, které se dere na povrch a přináší pouze smrt. Nyní nastává noc, která bude studenty děsit do konce jejich životů... (PetriK12)

Astaroth12

Pane Bože, tento film mohol byť brutálne premakaný, ale nebol a prečo? Je útočník a obeť, je tam v pohode svetlo, kamera tiež ok, ale útočníkovi nieje vobec vidieť tvar, ma kapucňu, ale v takom uhle je nemožné, aby mu nebola vidieť tvar, ledažeby to bol neviditeľný muž na úteku alebo na tvári mal kuklu, ale neboli mu vidieť ani oči a nebolo to ani vysvetlené, tak z mojej strany to je len dohad. Tento film mal pochybný scenár a je celkom bez logicky mysliacich postáv. Keby sa žiaci zabíjali medzi sebou, aspoň by to bolo uveriteľné, ale tí opičiaci s neviditeľnými tvárami určite uveriteľný neboli. Ma ale dve veci, ktoré mali úroveň a za každú dávam 1*. Masky zmrzačených ľudí sa podarili a atmosféra v niektorých scénach bola mimoriadne hustá. A ten koniec dal na známosť, že rátajú aj s dvojkou, ale či si ju po tomto zázraku pozriem je otázne. ()

maddy

Neskutočná nuda ... 70 minút, ktoré sa ťahajú ako 3 hodinový film. Nesympatické postavy, otrasná hudba, takmer žiadna krv (až na jednu jedinú gore scénu), počas celého filmu ma nezaujímalo kto vraždí a prečo, tým sa film nakoniec ani nezaoberal a skončil sa bez akéhokoľvek vysvetlenia. Jedine, čo bolo fajn je kamera s klasickými modro-zelenými filtrami. 1,5* ()

kobejn

Takhle si představuju dobrej horor - žádný zbytečný vysvětlování kdo a proč začal vraždit na škole, na co něco vysvětlovat? A za všechny vysvětlování mluví samotná akce: pár týpků v kapucích, jejichž ksichty nevidíme, protože nejsou důležitý, neni ani důležitý vědět, proč se vydali vraždit do školy - koho to zajímá? Boj o přežití je dostatečně silný téma, kerý nepotřebuje žádný další berličky, samo se drží na nohou a tendle film stojí na pevných nohou. Takže jak jednoduchý, režisér si tu vystačí s pár anonymníma zakuklencema a s pár studentama a učitelama, ochrankou, školníkem a dvěma policisty, a vydoluje z toho maximum, ani na konci se nevobtěžuje cokoliv vysvětlovat, hroznej nešvar všech ostatních filmů, vždycky snaha všechno vysvětlit, většinou to jen zkazí a zničí to kouzlo, kerý do tý doby ten film mohl mít. Tady se tomu naštěstí tvůrce vyvaroval cokoliv objasňovat. Takže nevíme ani proč ani kdo to byl a to je dobře. Ten konec je taky jinej než u většiny filmů, žádný potrestání viníků nebo nastolení pořádku, vůbec, prostě někdo přežil, někdo ne a víc netřeba. Skvělej film. ()

raimi

Nedívá se dobře, na tyhle britský "sociální" filmy, ve kterých nenajdete kladnou postavu. Jen přehlídku ubožáků, zbabělců, hajzlů a všemožných morálních kriplů v zajetí politické korektnosti. Jak jen by se pročistil vzduch, kdyby povětřím lítaly facky jedna za druhou, a někdo by si na ty malý britský sráče pořádně došlápl. Nemocná společnost. ()

topi odpad!

Absolutní debilita, Absolutní nelogičnost, Absolutní trapárna, Absolutní shit!!!! Otřesní herci, tu blondýnku bych nejradši zabil sám, zabijáci v kapucích, kteří pobíhají po trubkách u stropu, nebo po skříních, to se teda hned jen tak nevidí! A hlavně to chování postav je naprosto nepochopitelný!! Uf, já už jsem se modlil, at´ už je konec...a mimochodem ten konec??? Jedním slovem řečeno : Dementnost!!! Pfff, tohle už si nikdy nechci zopakovat!!! A nesmím zapomenout na tu otřesně nechutně trapnou hudbu!!! Tady je včechno špatně!! Proč radši tvůrci peníze, co měli tady na tu ubohost, radši nedali na charitu. ()

slunicko2

Pobyt ve škole po vyučování může škodit vašemu zdraví. 1) Příjemně vzrušující hrůzu ze střední části filmu vystřídala nepříjemná hrůza z konce, který rezignoval na všechno, co film činí filmem a dílo dílem. Očekávané čtyři hvězdičky se smrskly na zklamané dvě a já se rozhodl, že už napříště nebudu věřit prvnímu ani druhému dojmu, ale poctivě počkám s hodnocením až na konec. 2) Pokud lze o tomto slasheru říci, že je dobrý (až na ten zmíněný konec), je to tvrzení podobné, jako když řeknu, že film je dobrý, protože je barevný a pořád se tam něco hejbá. Ale možná prostě tvůrci po 79 minutách zjistili, že už nemají ani penci a tak pointu a vysvětlení prostě utípli. Rozhodně přijatelnější vysvětlení, než že to byl záměr. 3) 34letý scénárista a režisér Johannes Roberts nesporně umí psát i natáčet. Proč ale dílu chybí konec a tak nemá hlavu ani patu, netuším. 4) Spoiler. Neexistence konce dává prostor pro divákovu fantasii. A tak se nabízí spekulace, že vrahové existují jen v Robertových schizofrenních představách nebo že jde mimozemšťany či ne-lidi, což by, pravda, tomuto filmovému pseudožánru odpovídalo lépe. Taky by za všechny vraždy mohl být učiněn odpovědným Robert, přestože bude divákovi zřejmé, že tomu tak není - a to buď záměrně anebo by to tak prostě vyšlo. Taky za tím vším může být ten Kaččin kluk, který vysmátě sleduje, jak Roberta odvádějí do vězení (možná i osobně s Kate). Možností je spousta. Asi začnu psát náměty pro filmy, zdá se, že to není těžká práce... ()

Thomassi

Díval jsem se na to večer kolem desáté hodiny a když jsem se dodíval, nevěřil jsem, že to má jen 50%. V tu chvíli bych tomu dal nejmín 3 hvězdy. Komentář jsem ale napsal až další den a tak jsem měl čas nad tím ještě popřemýšlet. No a rozhodl jsem se, že i 3 hvězdy je málo, alespoň za mě. A to z několika důvodů. Tak zaprvé, má to hutnou atmosféru, která mě udržela v napětí po celou dobu. A tady se dostávám k délce filmu, která je sice něco přes hodinu, ale právě proto jsem to bral jedním dechem. Těch asi 70 minut je napěchovaných napětím a celkem dost lekavými momenty až k prasknutí. Příběh taktéž není úplně marný, konec pak šokuje takovým způsobem, který by nikdo nečekal a nenechá mě klidným, protože je cítit druhý díl. Nemůžu si pomoct, ale F je jedním z největších příjemných překvapení v oblasti hororu. ()

Sokka_

Fakt skvělej obsah k filmu -_-. Prostě zabít a vyhodit do povětří. Milý PETRIKU12, příště piš obsah k filmu o kterým aspoň něco víš. Čekal jsem úplně něco jiného, ale tak jako to je fuk.. Podle mě moc obyčejný film. ()

honajz2

Nebýt toho ultradebilního závěru, dám bez problémů 4*. Takhle bohužel musím dát jenom silné 3*. F je překvapivě dost dobrý a napínavý slasher. Začne jako drama o učiteli, se kterým se rozešla žena, vzala si dceru a on žije sám. Dcera chodí do školy, kde on dělá učitele a zrovna chodí do jeho třídy, jenže moc dobrý vztah mezi sebou nemají. No a jedné noci takhle, společně s ostatním personálem, jsou ve škole a ohrožují je čytři lidi v kapucích. A ono to fakt funguje dobře, postavám se dá fandit, fakt jediné, co to výrazně kazí, je ten stupidní závěr, SPOILER ze kterého se prostě nedozvíme, co byli ti šílenci zač a o osudu některých postav se nedozvíme - jak třeba dopadla matka Kate? A co ten zbabělý policista? KONEC SPOILERU. Jo, pak mě ještě vytáčela ta hudba, co tam hrála většinou, když se ti šílenci objevili a něco by tam bylo ještě třeba dotáhnout. Jinak to je celkem dobrý, ale mohlo to být o dost lepší. Silné 3* ()

dubinak

Jakoby tomuhle filmu chyběl začátek i konec. Napínavé to bylo,ale vlastně jsme se nedozvěděli ani důvod,ani kdo byl nakonec vrahem a pevně doufám,že to tak producenti nechtějí nechat a chystají se na druhý díl,protože jinak tomuto perverznímu snímku nezvýším hodnocení ani kdybych chtěla. Subžánry exploitation mám ráda,ale ,,F" mi přišlo nezáživné a po ,,Jezeru smrti" přišlo tedy velké zklamání. ()

nemik22

Podle mého názoru další podhodnocený film. Nechybí tady děsivá atmosféra, která je doprovázena skvělou hudbou a spoustou lekaček. Výborný David Schofield coby netečný učitel ve mě chvílemi vyvolává lítost a chvílemi bych ho nejradši něčim praštil. Nemůžu tvrdit, že by se mi vrah vysloveně zamlouval, ale přinejmenším se nedá upřít originalita. ()

lennyd

Pro profesora Andersona nezačíná školní rok nijak příjemně - nejdřív dostane "přes držku" od jednoho studentů, a vzápětí je za stejnou věc ještě potrestán ředitelkou školy - že studenta provokoval tím, že mu dal "F". Navíc jej jeho dcera, kterou také učí - dost nesnáší. Prostě všechno naprd. Ale konec konců to může být jedno, protože jedné noci všechno přestane mít smysl - po škole se potuluje podivná tlupa individuí, kteří vraždí vše co se hýbe. I co se nehýbe. Anderson musí nasadit všechny síly, aby se ze školy dostal on i jeho dcera dostali živí ... Mno, k filmu několik poznámek. 1) začátek by byl docela fajn na učitelskou komedii (= Vratné láhve), v hororu byl vcelku zbytečen. 2) V Anglii se asi chodí do školy v noci, nebo mi něco uniklo. 3) Doufal jsem, že se během filmu dozvíme něco jako proč to všechno, ale na to už ve stopáži (asi 70 minut) nezbyl čas. Jinak mne film nijak neurazil, docela jsem se pobavil - i když některé scény mi přišly dost přihlouplé (když se vyděšený profesor snažil přesvědčit ochranku, ať zavolá policii, páč po něm někdo mrskl milk shake, ale což). Celkově slušný průměr, a opět přesvědčení, že Britové takovéto levné horory docela uměj... ()

oveckaoa

Na tomhle filmu by se dal udělat krásně psychologický rozbor postav. Nevím jestli to byl účel režiséra, ale je to do očí bijící. Takže tu máme učitele,který nezvládá svou práci a není schopen se postarat ani o vlastní dceru. Není ani schopen si najít jinou práci jelikož kromě učení nic neumí (pane bože však má vystudovanou výšku a kdybych byl ve škole kde to nefunguje a kde mě nikdo nemá rád šel bych jinam) Pak ředitelku, která není schopna řešit problémy tak ze všeho viní učitele případně se to snaží zamést pod stůl (což mě připomnělo ten případ v České Republice kdy děcka šikanovaly učitelku a ta jejich ředitelka se těch děcek zastávala že oni za nic nemůžou). Policisty, kteří by neuhlídaly ani děti v babyboxu a při první akci se doslova a do písmene podělají (jeden z nich si nejspíše myslel, že práce ochranky obnáší listování si v časáku s nahýma chlapama) a na závěr žákyni, která si dělá co chce a má vše na háku (nejspíše z důvodu toho,že je jedináček ,že její fotík je učitel a její matka jí všechno dá). Tyhle všechny nahání ve škole jacýsi maníci, kteří je chtějí zabít. Bohužel zde chybí důvod proč to dělají (jsou to ti studenti co jsou po škole nebo nejsou to se nedozvíme) a i závěr a pointa. Kdyby zabili místo té ředitelky toho učitele co měl tu dceru dal bych 5 hvězd bohužel se nestalo. ()

Yoshimitsu

Kdybych byl někdy učitel ve škole a známkoval testy žákům, tak nejhorší známku bych dal 4- ať si proti sobě nepoštvu skoro celou školu. Ty parkouristy s kapucemi na hlavách měli pořádně nakopat do prdele. Dávám 55% ()

Šakalík

Docela milé překvapení. Já jsem čekal jen další studentský slasher, ale nakonec se z toho vyklubalo poměrně zajímavé drámo, kde sice jde opět a zase jen o ty mordy, ale tak nějak to člověka dokáže zaujmout. Navíc film kromě těch násilností obsahuje i prvky sociálního dramatu, takže nějakou tu racionální zápletku to má (na rozdíl od mnoha jiných vyvražďovaček). Hlavní záporáky zastává čtveřice kapucemi zakuklených individuí, čímž film svým způsobem trošku připomíná francouzské Ils, a protože nikdo z nich neřekne jediné slovo, může divák o motivu jejich řádění nerušeně spekulovat. Samotné killing scény jsou ale pohříchu velmi ošizené, pač vždycky, když se má někomu něco nehezkého stát, následuje střih a divák má z toho prd. Tu a tam se někde sice objeví nějaké to zmasakrované tělo (třeba té fešné učitelce vylepšili fasádu náramně :-)), ale to je jen slabá náplast na na naše nevybouřené násilnické choutky. Jinak docela mě překvapil i ten konec-nekonec, aneb domysli si sám. I když vlastně proč ne. ()

Soweek

Velmi nízkorozpočtový snímek, který by se dal udělat doslova za pár šušní dává příklad pro ty, kteří by chtěli točit podobné hororovo thrillerové snímky z prostředí střední školy v noci :-))) ()

Forsberg11

"My father hits me." Tak už aj Briti sa naučili točiť typické dementné slashere. Chvalabohu! "F", mimochodom asi film s najdlhším názvom aký som v živote videl, sa odohráva na nejakej miestnej college, ktorá je ako inokedy neskoro večer plná ľudí. A tak sa hon za čerstvým mäskom môže začať. Ako v typickom slasheri sa všetko začína nevinne. Nahliadneme do rozpadávajúceho sa vzťahu otca, profesora školy s jeho dcérou, študentkou, ktorá je tak trochu ako iné britské "young ladies" rozmaznané dospievajúce deculo a najskôr by si zaslúžila prevýchovu u strýčka Otisa. Keď je však potrestaná a musí ostať po škole, začína sa to na čo sme všetci od začiatku filmu čakali. Najskôr sa len sem tam niečo nenápadne myhne, ale netrvá dlho a máme tu prvú vraždu. Bohužiaľ však hneď táto, ako jediná, vo mne vyvolala pocity, ktoré mám pri horore rád. Ďalej nasleduje už len bezduché behanie po chodbách školy, skrývanie sa pod stolom, debilné správanie sa hlavných aktérov, jedna dobrá gore scéna... ale v podstate nič, o čom by malo zmysel sa bližšie rozpisovať. Pôvodne som chcel "efku" nadeliť do batôžka sladké dve hviezdičky. Ale to bolo ešte pred záverom, aký ja proste vo filme môžem. Aj keď vie poriadne nasrať... ()

MareT.

Po pravdě řečeno, celý film jsem byl naprosto napjatý a místama v šoku, na co se to dívám. Pořád jsem měl na mysli, že to jsou jenom puberťáci, kteří chcou na sebe upozornit a nudí se, ale už první vraždou mi dokázali, že to myslí vážně. Useknutý konec, nevyjasněný motiv, neodhaleni identity vrahů a jednoduchy děj mi brání dát tomuto slasheru další hvězdičku, i když jako fanda takových filmů jsem naprosto spokojený. Druhý díl nebude, možná jim na konci došly peníze. PS: Někdy si říkám, v jak nebezpečné zemi já to žiju....:) ()