V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

herr_carter

Převelice chytrý kousek, šitý Meťjůovi přímo na míru a byť je to celé dost předvídatelné, nebrání to faktu, označit tento krimi-thriller za dosti nadprůměrný...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Maynard.

Další kousek s velikánem jménem, který se hrozně blbě pamatuje - Metyjů Mekkonagů :o). Je to frajer, kterej je schopnej zahrát uplně každýho. Tady to byl právem namistrovaný a neskutečně sebejistý a zpočátku i sobecký obhájce, kterj se sakra vyzná. Filmů z právnickýho prostředí je celkem dost, až se tomu jako divím. A většinou mě to teda moc nebere, páč sou to jen samý kecy a intriky, prostě něco jako v poslanecký sněmovně. No, ale tenhle případ se povedl. Hlavnímu hrdinovy skvěle separujou kolegové, který to s ním maj prostě těžký. Von to všecko bere na sebe. ()

Mistickzz

Veľké prekvapenie v dobrom. McConaughey bol ako namyslený a sebavedomý obhajca vynikajúci. Film si drží diváka až do konca a ponúka právnicky trihller skvost. Skvelý scenár bez nejakých suchšich miest a zvraty robia tento film nadpriemerným. 82% ()

Spike23

Filmy z právnického prostředí nikdy nebyly nic pro mě, většinou se v nich jenom kecá a zajímavý začne být možná tak konec, ke kterému se kvůli veškeré nudě někdy ani nedostanu. Lincoln Lawyer mě dost nečekaně překvapil, do knižní předlohy bych se nikdy nepustil, naštěstí ale ten dvouhodinový film byl pro mě přesně to pravé. Tempo mi vyhovovalo a všechny mé obavy se postupně ztrácely s rozvíjejícím se příběhem, který vygradoval, jak bych si to v právnickém filmu nikdy nedokázal představit. abych nemusel zaokrouhlovat nahoru, tak 4,49* :-). ()

jondoe

Po dlhsej dobe film, ktory ma fakt chytil a nenudil ma az do sameh0 zaveru. Filmy z pravnickeho prostredia mam celkom rad a velmi dlho som na ziadny nevidel tkaze som sa na tento obzvlast tesil. A nesklamal. Dobre herecke obsadenie vedeny scopnym reziserom a inteligentnym scenarom odviedli slusnu pracu. Ku piatim hviezdickam mi malicko chyba, nic to nemeni na tom, ze Obhajca z Lincolnu ma bavil a skvele som si ho uzil. Nesmiem zabudnut na Ryana Phillippeho. Keby si vyberal ulohy zodpovede (tak ako v tomto pripade ), patril by k hereckej elite. Dufam ho ze ho v podobnej polohe a tak dobrom filme este niekedy uvidim. A malinka uloha a herecke prevednie Michaela penu ma dostala. Odporucam milovnikom inteligentnych fimov. ()

Koři

Dobrej film, podle vynikající knižní předlohy!! Doporučuji si ji přečíst, je tam pár detailů, které filmaři opoměli, a díky nimž je kniha více znepokojující a záporák ještě větší svině! ()

Chipsonator

Svižně natočený thiller/drama z oblasti soudu. To jsem přesně potřeboval. Dívá se na to skvěle. Poslouchá se to skvěle (klaním se před mistrem Cliffem Martinezem). A ani na sekundu to nenudí a těžko se od toho odvrací zrak. Jenom škoda že se na takové filmy nedělá pokračování. /83% PS: Taky vás během filmu napadlo že by role Matthew McConaughey skvěle sedla Bradleymu Cooperovy? Mě to totiž napadlo. ()

Seti

Po shlídnutí jsem přemejšlel, jestli se v Hallerovi vážně hnulo svědomí, nebo byl jen nasranej, že se ho snažili přechcat. Jednoznačně se klonim ke druhý variantě :-) Jinak soudní drama je muj oblíbenej žánr a Mick Haller výtečná postava. Zamlouvala se mi jak jeho etická odolnost, tak jeho styl a jsem rád, že se konečně objevil film, který se snaží zprostředkovat alespoň částečnou perspektivu te "špatné" strany soudního sporu. ()

Rudinsky

Film na mňa pôsobil ako volanie po divákovi "Pozri sa, čo sme vymysleli!" Mladý Furman je veľký talent a nadšenec, ale chýba mu vyrovnanosť a chuť pohrať sa s divákom. Namiesto toho si iba masíruje ego a nadšene, ako zadýchaný 5 ročný chlapec ktorý vidí chevrolet camaro opisuje scenár a podáva ho šťavnatou, ale príliš priehľadnou formou. Mek Konagy tradične cool, aj keď tie jeho opuchnuté uplakané oči som mu moc neveril a z Phillippa mi bolo fatk zle. Clayton stále vládne ! ()

Nassau

Líbilo. A dost. Sice poměrně klasický příběh právníka/parchanta, u kterého se hne svědomí, ale díky dobrému McConaugheyovi a především dobré práci Furmana, je tento přerod velice stravitelný. (8/10) ()

Tom:)

Slovy klasika "If you try to fuck with me than I shall fuck you too" :) Slušný film o tom, že právníci to mají těžké a jaký jsou to více méně svině :D ()

Kuny27

Do této doby jsem McConaugheyho neznal. Zde mě fasconoval. Zápletka mi sice byla již od začátku jasná, ale přesto jsem to žral. NTGUILTY... ()

Luciášek

Totální komerčácká nuda, kde je všechno tak klišovité, že to není únosné. KLASICKEJ namachrovanej právnickej blbeček, KLASICKEJ blbeček ze znuděný zlatý mládeže, KLASICKÁ zápletka typu Tak byl to on, nebo je nevinnen, ikdyž bohatý??? Děkuji, nechci. ()

MARTIN*I

Ten typ filmu, kdy z "dobráků" se vyklubají padouši a z křiváků chlápci se svědomím. Napínavé od začátku do konce, ale přece jenom bych čekal tu gradaci napětí trochu větší, třeba (MOŽNÝ SPOILER! to pohrávání si svědka s obhájcem nebo tu situaci kolem zbraně, kterou jsem nepochopil, byl to jeho šach-mat) -- KONEC SPOILERU). Nicméně pěkná podívaná u kvalitního snímku. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011