Gakuen mokuširoku: High School of the Dead

• Japonsko 学園黙示録 HIGH SCHOOL OF THE DEAD (viac)

Stredoškolák Takashi Komuro jedného dňa pozoruje, ako sa do jeho školy dobíja čudná mužská postava. Tá následne pokúše člena učiteľského zboru a tým rozšíri nebezpečnú nákazu po celej škole. Pokúsaní ľudia sa postupne menia na zombie a pre Komura nastávajú ťažké okamihy, lebo sa musí za každú cenu dostať so svojimi priateľmi von zo školského areálu. Podarí sa im to za pomoci školskej zdravotnej sestry, ale veľmi rýchlo zistia, že táto smrtiaca nákaza je rozšírená po celom meste, možno dokonca aj po celom svete.. (Trip)

ReaperMan

Když budu parafrázovat Duke Nukema: "Babes, bullets and boobs. Damn I love this series." Konec už tak dobrý nebyl, ale jinak parádní akční oddechovka pro ty, kterým nevadí trocha toho ecchi. ()

blade23mc

Pohodové anime, které se ideálně hodí na zahnání pár hodinek nudy doma nebo v práci..Hlavní skupina, kolem které se vše točí je sympatická až na doktorku, která má své slabé chvilky občas, ale později už se ani tolik neobjevuje. 2 kluci a kolem pěkné vymalované slečínky, pěkně se na to koukalo, sem tam humorné, ničím extra nepřekvapující. 60% ()

Katakimiku

Zombie anime je už delší dobu nedostatek a tohle se tedy nabízí jako vhodná varianta, ne? No, akorát že vůbec. Zombie tématice a přežití v apokalypse se seriál věnuje jen prvních pár dílů (a taky to nebyla žádná sláva) a později už autorům šlo snad jenom o co největší počet ecchi scén a na pořádný děj se jaksi zapomnělo. Vzhledem k tomu, že mi žádná zdejší hrdinka nepřirostla k srdci (a ani jsem si nemohla nijak užít "onsen" epizodu) jsem se do konce série už jenom nudila. 4.4/10 ()

Priest

Jedním slovem...zajímavé :D samozřejmě v dobrém slova smyslu. Je až k nevíře, jak se mohou věci behem jednoho dne změnit, ale i jak se zmenám lidé dokážou přizpůsobit. Zachování lidskosti v situacích, které by byly vhodné pro apatii je velice krásná vlastnost jednoho hrdiny tohotzo seriálu :) ()

Woyczek

Jo, anime je Ecchi - ale s tím jste se na něj přece začali dívat ne? Celý anime má drive, je tam i pár dobrých hlášek a hlavní hrdinové, tím myslím oba kluky, jsou sympaťáci. A hlavně je celý High school of the Dead krátké, takže nevyčpí a na to že jeho hlavním účelem je pobavit, tak nezabere moc času. ()

Frosty_CZ

Kamarád/expert mi musel vysvětlit, co to je vůbec za ecchi a tak nějak všechno okolo toho, protože já v tom plavu. Neviděl jsem nikdy žádný ecchi, nebo anime, nebo mangu, zkrátka jen pár dílu Galactic Football. A i přesto se mi to, bohužel, líbí. Ikdyž by to chtělo o dost víc akce, a když už kecání, tak krátký. Shlédl jsem 9. díl a nemůžu se od toho odradit. Už se ze mě stává můj kamarád/expert. ()

Harroc

Čekal jsem od toho béčkový ecchi horor. Nakonec mně to mile překvapilo. Příběh trošku kolísal, ale o silné momenty nebylo nouze. Stále mi to lepší než takový Resident Evil. Klidně bych uvítal více těchto seriálů a ani nemusí být ecchi. ()

draxus

Žánr postapokalyptických zombie filmů a seriálů je v dnešní době dost rozšířený, takže ke každému takovému dílu přichází člověk s jistou skepsí. Premisa středoškoláků, kteří se na začátků jedné takové zombie apokalypsy nacházejí, také není nic tak úplně vybočujícího. Nicméně po shlédnutí musím konstatovat, že to funguje, šlape a nenudil jsem se ani chvíli. Celkově mi přišlo, že je zde dobře vybalancovaná vážnost s jistou nadsázkou. Je zde poměrně dost ecchi prvků, ale člověk si na ně dost rychle zvykne a některé jsou i poměrně geniálně zakomponované do dění (jako například záběr na zpomalený let kulky). Co mě trochu štvalo bylo chování zombíků, které mně osobně přišlo místy nekonzistentní. Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyři, nakonec dávám čtyři. ()

RoyBatty444

Zázrak sa síce konal len v tom ako to ecchi bolo dobré a k tomu som sa aj zabavil. A musím priznať, že na tento žáner bolo ecchi ako spasenie. Nejedná sa ani o horor ani o thriller, ale o akčňák s romantikou (školáckou), humorom (hlavne nadmerne vyvinutá, pravá blondínka, školská sestrička Marikawa Shizuka) a občasným filozofovaním s dostatkom zombie splatteru a akčnými nehoráznosťami ala posledné diely Rýchlo a Zbesilo. Postavy boli sympatické a príbeh príjemne jednoduchý. ()

gamer228

Tento seriál si určitě zaslouží dobré hodnocení. Bylo to velmi zábavné a hlavně tam byli prsaté studentky s katanou,M14kou s bajonetem,kopím atd atd. Zkrátka vše co má mít "pořádný" seriál se zombiema mít. ()

arctican

Okey takže - High School of the Dead dopozerané. Áno je to ecchi a čo ?! prežil som yaoi (neúmyselne) takže toto by malo byť oproti tomu fajn :D. Ale k veci. Začalo to fakt brutálne, dokonca ta animácia a grafika sa podobala na tú ako v Shingeki, no potom zrazu nevediac prečo padla ta kvalitu nižšiu no čo už. Čo sa týka deja tak to bola klasická zombie apokalypsa kde sa našlo pár "hrdinov" (v tomto prípade študentov), ktorý sa rozhodli, že prežijú. Celkovo dej nič moc ale proste som sa pri tom bavil, netušil som že ecchi bude až tak vtipné ... Ten koniec neviem, či sa mi má páčiť alebo nie skončilo to "otvorene" takže nikto nevie čo sa ďalej dialo :D každopádne bola to fajn oddychovka a dávam tomu 4/5* (ten opening sa mi páčil čím ďalej tým viac) PS: zajtra si pozriem ešte OVA, ktoré je na to spravené možno am bude ukázaný niejaký koniec :D ()

Bassko

Zombie žáner zbožňujem, tak ako zbožňujem anime a ako náhle sa tieto dve veci spojili, tak som bol plný očakávaní, čo z toho bude. Seriál sa mi veľmi páčil, skvelá animácia a svižné, dynamické boje (až na tie počítačové zábery chodiaci mŕtvych, to bolo veľmi nemotorné) Málo častí nám zaručili mnoho akcie a menej citových výlevov. Neváhal by som s plným hodnotením, no zabránili mi v tom dve veci. Po prvé, toľko úchylných záberov som jakživ nevidel, pchali to snáď do každej scény, aj tam kde sa to nehodilo (vlastne nehodí sa to takmer nikde, ale tvorcovia si asi povedali, že keď robia krvavý seriál pre dospelých, tak to môžu prehnať ako len budú chcieť) Dokonca som sa dopočul, že niektoré celé epizódy nájdete na akýchsi porno stránkach, čo značí svoje, no nie? A po druhé je slabé gradovanie finále. Prvé časti boli napínavé, akčné a svižné. Siedma časť bola skutočne napínavá, aj ôsma bola ešte dobrá. Ale posledné dve časti? Prosím vás, to malo znamenať čo? Absolútne žiadne tempo a jeden malý a krátky finálny a "epický" boj. Opakujem, keby tam nebolo toľko vyskakujúcich pŕs, nohavičiek a všetkých ostatných hentai vecí (Japonci sú veľmi úchylný národ, čiže si na to asi budem musieť zvyknúť :(...) a nebyť slabého finále, 5 hviezd je jasných, takto to budú len štyri so zatvorenými očami (možno aj s vypichnutými) ()

Curlyen

Viděno po 3. Stále jedno z nejlepších anime, co jsem viděl. Stále čekám a věřím, že se pokračování dočkám. Post-apokalyptická atmosféra se zombie, spousta akce, ecchi, vtipu, drama. Bylo to také jedno z mých prvních anime. ()