Somrák s brokárnou

• Kanada Hobo with a Shotgun (viac)

Ďalší projekt založený na Grindhouse traileri s rovnakým názvom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde zákon so spravodlivosťou podliehajú zločinu a násiliu. Proti skorumpovanému policajnému štátu sa postaví jeden bezdomovec s brokovnicou, ktorý na ceste za spravodlivosťou postrieľa zopár skorumpovaných policajtov, pedofilného Santa Clausa a mnoho iných chrapúňov. (ČSFD)

Morholt

Pokud by byl pod Hobem podepsaný Rodriguez či Tarantino, okamžitě by se začalo mluvit u kultovní záležitosti. A právem. Eisner totiž strčil jejich společný grindhouse projekt hravě do kapsy a přidal ještě něco navíc, co muselo všechny hnidopichy a moralisty totálně vykolejit. A dvojice zabijáků zvaná "Mor"? Moji noví hrdinové. Pokračuj Eisnere, pokračuj. 90% ()

Hrabka

Chápu obě strany, ty kterým se to líbí i ty kteří to výslovně odsuzují. Je to dost rozporuplný film. Můj názor na tuhle "šílenost" je asi někde mezi. Určitě z toho nejsem nějak vyplesknutý, ale ani to úplně neodsuzuju, protože některý momenty se povedly. V celkovým pohledu je to docela sračka, ale najdou se tam místa, která stojí za to a dokážou velmi zaujmout. 55% ()

Chrustyn

I v dnešní době je občas s podivem co v širší filmové distribuci dokáže vzniknout. "Somrák s brokárnou" vznikl jen díky experimentu, který před časem zkusili Tarantino s Rodriguezem (pro nezasvěnce se jedná o projekt Grindhouse, ve kterém Rodriguez nedávno pokračoval Mačetou) a jedná se o ten typ filmu, který divákovi už na začátku ukáže co od něj může očekávat. Je to ten typ filmu, kde se prakticky nevyskytuje jediná kladná nebo alespoň duševně normální postava, celé se to tváří jako ze 70. let a po chvíli divákovi nepřijde divné ani to, že někdo vypálí plný školní autobus. Je zde povoleno opravdu vše a občas to je i docela (ale značně zvráceně) zábavné. Divák musí přistoupit na hru, kterou po něm tvůrci chtějí a pokud očekává umění, nevyléčí ho z tohoto zážitku ani všechna Tarkovského díla po sobě. Problém nakonec není v tom, že je film odporný a debilní ale že není dostatečně, zábavně debilní po celou stopáž. Na šaškárny, které se zde odehrávají je prostě 90 minut až moc a divák se těch ustřelených a utržených hlav, rozpáraných těl a ustřelených ptáků (ne těch lítacích) brzy přejí. ()

Gary

HOBO WITH A SHOTGUN se pohybuje někde mezi dvaceti a osmdesáti procenty! Rutger Hauer ale tak absolutně válí, že mu přidávám na hodnocení, protože tenhle týpek pořád umí a od dob Stopaře nepolevil, ba naopak brutálně přidává na drajvu! HOBO je velká směs trapnosti, dokonalosti, hnusu, blbosti, strašných záběrů i úžasných hlášek. Je tak neuvěřitelně mimo veškerý vkus, že jsem vlastně nic takového ještě neviděl. K dokonalosti mu však chybí více nadsázkového humoru, který tak pěkně uměl Rodriguez v Planetě Terror. " I'm gonna sleep in your bloody carcasses tonight!" ()

Wacoslav1

Zajimavej ulet film zhruba splnil co jsem od nej cekal poradnou davku silenosti absurdniho humoru a krvavyho nasili je to zjevna pocta podobnym hardcorum ktery se delali v 80 letech i ta hudba a atmosfera na to odkazuje par masakru je fakt nekompromisnich (upaleni skolniho autobusu plnyho parchantu jednoznacne vede) zaporaci jsou spravne ujety akorat ten zacatek neni nic moc pak uz se to rozjede a i kdyz jsem videl i vic hardcore filmy tak sem spokojenej moje zvracena dusicka se opet trochu radovala a PS HAUER JE BOREC!!!!! ()

• Film byl natočen v kanadské provincii Nové Skotsko, kde žije velmi početná francouzská komunita. Ve scéně se školním autobusem je tak možné na zadním okně autobusu vidět nápis "sortie de secours", což je francouzský výraz pro únikový východ. (Zdroj: ČSFD)
  • Brokovnice, kterou bezdomovec (Rutger Hauer) ve filmu používá, je Remington 870. (Zdroj: ČSFD)