Reklama

Reklama

Desaťročné čínske dievčatko Mei (Catherine Chan) je matematický génius. Jedného dňa je násilne odvedená do New Yorku, kde má pri vydieračských kšeftoch slúžiť ako počítadlo. Luke Wright (Jason Statham), zápasník z New Jersey, pokazí zmanipulovaný zápas a na výstrahu mu ruská mafia zabije ženu a každého priateľa, ktorého má. Luke sa len tak potuluje ulicami, keď mu skríži cestu vydesená Mei. A on sa musí rozhodnúť, či bude pokračovať vo svojej ceste vedúcej do záhuby sám, alebo malej Číňanke pomôže a bude znovu bojovať... (TV Markíza)

(viac)

Videá (24)

Trailer 1

Recenzie (410)

honajz 

všetky recenzie používateľa

Jak napsal verbal - chodící čínská kalkulačka, která má ale charisma zmraženého filé. Jak zachránila život drsoně Luka, mi zůstává jednou ze záhad vesmíru. Navíc z holčičky by byl drsný gangster - před jejíma očima vražděj Číňany jak na běžícím pásu, a s ní to ani nehne. Ale potřebuje ochranu, tedy přítele, kterému by mohla věřit, A tu je zde Luke - kombinace kurýra, Cranka a Mercury Rising. Hodně akcí je příjemně natočeno na jeden záběr, muselo dát makačku je zkomponovat, ale časem někdo objevil střih a různé úhly kamery, a akce je zas nepřehledná. Avšak střílí se tu hodně, to jo. Dokonce to časem přestaně dávat smysl a logické díry jsou tak velké, že by se i Van Damme se Seagalem divili. Pár akcí je tedy slušných, i když přetočte rovnou na 28. minutu, do té doby se nic moc nestane, avšak celkově to nemá kupodivu koule a spíš mě ten film štve. ()

teutates 

všetky recenzie používateľa

Když zrovna není nálada na pseudointelektuální sranec, Safe je boží volba mytí mozku. Nenáročná, svižná akce, kdy Statham jako obyčejně natrhne pár ruských prdeli a vymyje několik šikmookých bezvěrců. Proč? Chrání zákon (ehm) a taky chodící encyklopedii... příjemné, ničím nerušené akční (až mi zaběhlo) Bečko. 5/10 ()

Reklama

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Promiň Jasone ale již nemohu déle mlčet. Tenhle film je totiž TBK (Totálně blbá kravina). Režisér je amatér nehrubšího zrna a scénaristu (pokud se ten člověk dá takhle nazvat) bych nejraději nakopal do prd..e. Co se vlastně stalo s Rusáky? Jak se do děje dostaly některé postavy? Ta holka se chovala jako by jí bylo zhruba 20, otázka pak zní jestli hlavní postavě nemělo být přesně tolik a jenom vinou castingu se nepodařilo sehnat dospělejší Čiňanku. No prostě peklo. Začínám se obávat že nám Jason začíná trošku dýchat na záda rumunským veleborcům Stevenovi, Nicholasovi a Jean-Claudeovi. U nich jsme ovšem na podobnou kvalitu zvyklí. ()

cukorek 

všetky recenzie používateľa

Stathamova nezlomná, dobre fungujúca bitkárska povesť sa stala dobrým a tvrdím "orieškom", ktorý akoby spadol medzi dva mlynské kamene v podobe čínskej a ruskej mafie. Jednoducho a s prehľadom narušil ich plány, čím sa spustila očakávaná akčná diskusia. V porovnaní s kuriérom sa tu divák dočkal lepšieho spracovania, keď niektoré zábery kamery pôsobili výstižnejšie a aj dejove zauzlenie sa viac skomplikovalo. Škoda, že tvorcovia nepriniesli viac kreativity v toľko opakovanej tematike skorumpovaných policajtov a ich vzťahom s mafiou a tiež škoda príliš rýchleho tempa pri akčných momentoch. Prejavilo sa to napríklad pri tom ako Luke rýchlo "vyčistil" bar plný rusov, či rýchlym a nezáživným spôsobom ukončenia súboja medzi Lukom a Alexom. Z toho všetkého mám pocit, že tvorcovia si mysleli, že Stathamova prítomnosť ľudom postačí a že si nevšimnú chyby, ktorých sa dopustili. Určite lepší priemer, takže 70%. ()

Carol Pifková 

všetky recenzie používateľa

No úprimne ani neviem za čo dávam vôbec tie dve hviezdičky... Proste priemerný film so Stathamom, nabitý akciou... Samozrejme nechýbala ani pomsta. A tá Mei bola zlatá, celkom šikovná mladá herečka ale raz keď bol na ňu záber, konkrétne na jej tvár, už to bolo na konci, tak vyzerala ako čínsky 100 kilový chlapec s výrazom zabrzdenca. No to je proste jedno, videla som určite horšie akčné filmy, tak teda sa dohodneme, že je to medzi dvomi a tromi *... ale radšej kliknem na tie dve. ()

Galéria (70)

Zaujímavosti (7)

  • Okrem mesta New York sa film natáčal aj vo Philadelphii a na ďalších miestach v štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)
  • Mŕtvy chlap v útulku pre bezdomovcov, ktorému Luke (Jason Statham) daroval tenisky, stále dýcha. (lepo)

Reklama

Reklama