Bostonské vraždy

• Česko Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Janet Tamaro

Predloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (viac)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

playboxguest

Hodnoceno po pěti dílech první série, kdy mi seriál začíná svým konceptem dost připomínat ten, který měla první polovina hry L.A. Noire a to, že se na konci každého dílu strašně rychle najde nečekaný důkaz, doznání atd., který najednou celý případ hrozně rychle osvětlí, ať už tomu předchozí události nasvědčovaly, nebo nikoli, hlavně aby byl případ uzavřen. Ale to je holt úskalí seriálových kriminálek. Co se ústřední dvojice týče, Isles je sice baba mého gusta, zato Rizzoli mi nijak zvlášť nesedla, ani jako postava (připomíná mi tu pipku Sam z Lip Service), ani jako herečka. Přirovnání postav k Sheldonovi z BBT a Leele z Futuramy (jak uvedla uživatelka Naki) je však víc než trefné. I přes celkem dobré hlášky mi seriál každopádně připadá na jedno brdo a momentálně se dost rozmýšlím, zda pokračovat, nebo to po první sérii utnout, spíš to vidím na ten druhý případ. 50% ()

KapitanKuraz

Neviem, ci viem spravne hodnotit tento serial, ale tie dve skatule sa mi ako dvojka pacia. Rizzoliovu by som ako zaklado-skolak tahal za cop celu druhu triedu a Maura je taka surova kurva, taka akoze Sheldon Cooper co vsak rada trtka a nema rada pyzamo. Ako serial nic nove, sedemnast sekund pred koncom najdu dokaz a vsetko poriesia, samozrej ak sa nejedna o dvojdiel. Je vsak citit ten sulinka humor a to sa pocita. ()

DadysGirl

Jak je možný, že ani jednu z nich neznám? Jak je možný, že nejsou uctívaný a nepíše se o nich? jak je možný, že nikdo neobsadil Angie jako sestru Sandry Bullock? Jak je možný, že mi tak dlouho seriál unikal? Jak je možný, že jsem nečetla předlohu? Jak je možný, že pořád nacházím něco dobrého? Jak je možný že jim to všem tak klape? Ach... Seriál má našlápnuto do mých nej... ()

cige

Hodnocení přenechám jiným, viděl jsem jen asi 15 minut a musel jsem odejít... Přesto jsem si z té části epizody odnesl toto: z Maury Isles, která je v románech inteligentní a okouzlující ženou, tvůrci vyrobili přechytračelou slepici, která se nedá vystát. To, že na místo činu leze v jehlách a upnutých šatičkách s nadupaným výstřihem to rozhodně nevytrhne... Jak už tu někteří zmínili, Angie Harmon hraje dost mizerně, což pozná i analfabet mého ražení. Coby fanoušek Tess Gerritsen jsem se na tuhle záležitost dost těšil, ale přišlo obrovské zklamání. Tohle je pro mě jen další z řady nemastných neslaných kriminálek nedávajících smysl a s předlohou to nemá nic moc společného. Nechávám tomu ale otevřená zadní vrátka, třeba jsem jen narazil na blbej díl... ()

chicab8

Velká inspirace v Bones, ovšem v úžasné feminizované alternaci. Sasha Alexander a Angie Harmon jako racionální vědkyně kontra empatické, horkokrevné drsňačce s detektivním odznakem. Klasický scénář až na fakt, že hlavními hrdiny jsou vlastně hrdinky a popravdě řečeno jim to šlape více než skvěle. Seriál je vtipný, zajímavý z vědeckého hlediska mnohdy i uvěřitelný, zkrátka radost pohledět. Těšení na další řadu zaručeno ;) ()

Galéria (1 639)

• Seriál se odehrává v prostředí Bostonu, který leží ve státě Massachusetts. Natáčení ale probíhalo v Paramounts pictures v Hollywoodu v Kalifornii, nejstarším americkém filmovém studiu, které bylo založeno v roce 1912. (noelcoward73)
  • Kniha americké spisovatelky Tess Gerritsen "Mlčící dívka", kterou čte v 10. epizodě 2. série sériový vrah Hoyt (Michael Massee), který i několikrát zranil detektiva Rizzoliovou (Angie Harmon) patří do série, které jsou knižní předlouhou pro seriál. (ČSFD)
  • Každá z hlavních postav včetně želvy má svůj účet na sociální síti Twitter. (Olík)