Irena Dousková (např. próza "Hrdý Budžes") napsala scénář k pohádce podle klasických pohádkových schémat. Princeznu (Marika Šoposká) má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák). Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk), třesoucí se na královský titul. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr (Libuše Šafránková), která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci. Vždycky se ale drží jasného pravidla, musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci. (oficiálny text distribútora)

Desmi

Myslel jsem, že se mi něco zdá, když najednou příběh skočil do současné Prahy, bohužel nezdálo... Měl jsem chuť to ihned vypnout, takhle dosrat průměrnou pohádku... Nakonec jsem pohádku sledoval dál, ale to vytažení zpět do reality tvůrcům neodpustím. ()

Lilith03

Moderní svět v pohádce? To není pro mě. Libušku taky zas tak nežeru, ale koho zase ano, tak to Mariku, Dyka a Dejdara. Romantická linka uvěřitelná, chvílemi ovšem kostrbatá. Malej klučina byl dobrej a vtipnej, ale je to jedna z těch slabších pohádek. ()

montel

Princezna Karolína (Marika Šoposká) má být obětová tříhlavému drakovi, který ohrožuje zdejší hrad. Před jistou smrtí jí zachrání život loutkář Vítek (Ondřej Novák), který princeznu už dlouho miluje. Porazit draka mu ovšem pomůže hodná čarodějnice Micimutr (Libuše Šafránková), která draka promění v loutku. Vítek ovšem o záchraně princezny musí mlčet, protože kdyby se prozradil, drak by opět ožil a princeznu sežral. Zásluhy za záchranu krásné princezny si nenechá ujít princ Vladimír (Vojtěch Dyk), který proto na královský slib dostane princeznu za ženu. Ta jej ovšem nechce a z královského hradu uprche. Hledá jí proto celé království včetně hodného Vítka...Velké překvapení si na Štědrý den přichystala ČT. Kdo se má pořád dívat na Popelku. Je třeba udělat také změnu a Micimutr byla správná volba. Dobrý scénář,sympatické postavy a krásně zlý drak, který by se klidně hodil do předražených hollywoodských fantasy filmů. 60% ()

michalkop

Totální propadák. První půl hodina pohádky jakž takž dobrá pohádka, ale co přichází potom. To je moc. Nehorázné překombinování. Střih na Malou Stranu. Kluka s nemocným psem. Taková vyšroubovaná hra na city. Hra na city, která ale vůbec nefunguje a působí trapně. A naprosto nejhorší část je ten závěr. Škoda slov. Nejhorší scéna je odlet na moto-saňo-koštěti s počítačovou animací. Možná Vítek jako popelář. Teď si nejsem jistý. Pohádku to totálně pohřbilo. Po sestříhání na 45-60 minut by to mohla být průměrná a trochou úpravy scénáře pohádka, ale takto je to děs. Po dlouhé době pohádka, u které jsem se koukal na hodiny, kdy už konečně skončí. ()

tulen

Nebylo by to až tak špatné, kdyby scénář nebyl tak slabý a splácaný ... Jaký smysl mělo prolínání pohádky se současnou realitou ? Navíc jsem měl stále pocit, že tam L.Šafránková tam se svoji rolí i se svým projevem prostě nepatří. Ta směs klasické pohádky a moderní civilnosti dost skřípala ... Klasická část byla o dost lepší - princezna byla sympatická a půvabná, princ Vladimír docela povedený záporák ... Bartoška jako král taky fajn, Dejdarův kuchař už o poznání slabší, klaďas loutkář Vítek nemastný-neslaný .. ()

chaosteory

Dříve české pohádky vládly a vždycky bych je upřednostnil nad západní produkcí. Bohužel posledních pár let jsou pohádky tak nepohádkové, že i Shrek časem bude působit lépe. Micimutr jsem dal přednost před klasikou v podobě Tří ořechů, které mimochodem už taky dvakrát nemusím, a tvrdě jsem za to zaplatil. Úvod byl v celku přijatelný, ale ve chvíli kdy se pohádka začala potácet mezi realitou a fikcí, a paní Šafránková začala hrdě konkurovat Saxaně, šly moje iluze do kopru. Pohádka, při které se modlíte, aby vám raději zaskočila kapří kost, než aby jste ji dokoukali je na nic. ()

karel63

Hezká princezna, hezký skoroprinc, námět nedotažený do konce, ale na naše poměry příjemná, nevyřvaná pohádka. Spojení dvou dějových linií byl dobrý nápad. ()

njuska

Kdo dělal tuhle pohádku? Nějací amatéři, studenti? Takovejch chyb se jen tak nevidí... Navigační znaky počítačové animace při úvodním letu draka, plastové kelímky válející se vedle pohádkové jeskyně na Americe, nechutné sliny v koutku hradního trubače... Ale vrchol nevkusu bylo použití videopásky, místo filmu, resp. nějakého vhodného filtru evokujícího klasický film... Celou pohádku to dehonestovalo na úroveň nějakého ultralevného, umělého studiového videofilmu, vhodného tak akorát na nedělní odpoledne na ČT2. Škoda! ()

Chlo0opek

Zajímavý námět i dobré propojení pohádkového a reálného světa. I drak byl dobře udělaný. Jinak pohádka nebyla špatná, ale možná chce trochu zažít pro lepší hodnocení.. ()

ajlonka

Jsem člověk, co české pohádky zbožňuje, ale Micimutr mě vážně zklamala. Nápad tématu zajímavý, ale provedení zdlouhavé, nudné...peprný začátek vystřídal téměř nic neříkající děj neděj... Dvě hvězdičky za herecké obsazení Mariky Šoposké jako princezny, Jiřího Bartošky jako krále a Vojty Dyka jako záporňáka (bylo na něm vidět, jak si tu roli užívá) a ta druhá hvězda za výborné efekty (vážně povedené)...Libuška Šafránková bohužel v této pohádce zanikla, ačkoliv měla být hlavním tahounem.... Fakt hodně zklamaná, čekala jsem víc... ()

dmk

Touto pohádkou jsem hodně zklamaný. Ačkoliv nemají pohádky, co běží na jedničce o Vánocích, šanci překonat staré klasické, bývají velmi povedené. Ovšem jak říká staré příslový-vyjímka potvrzuje pravidlo a touto vyjímkou je toto-Micimutr. Ceou dobu jsem se nudil. Jediným s větlím bodem byl ten drak(on získal tu hvězdičku), jenže co, jednou se prolít, chvíli s ním "bojoval" loutkař a to je všechno. Doufal jsem, že se na konci objeví, ono nic. Ještě k tomu tam dají to s tím klukem a jeho psem, jako by to nemohl být kdokoli z jejich světa. Nuda a ještě vás to deptá. Nicméně já mohu být celkem spokojený, viděl jsem i mnohem horší(ty však nikdo nedal na Vánoce). Nicméně lituji ty co byli na tom v kině, protože platit za tohle, ještě když to dali po měsíci do televize, to musí naštvat. ()

rakosabasta

Nápad spojit klasiku s dny dnešními tu byl už mnohokrát za čs kinematografii je toho (původní seriál) Arabela příkladem za všechny. A obvykle je tento exkurs velmi zajímavý. Mám jen takový podivný plíživý pocit, že tady to tak úplně dobře nefunguje. V pohádce je mnoho pěkných nápadů, ale žádný pořádně rozpracovaný či dokončený. Herecky a "obrázkově" má pohádka určitě navíc. Jojo... ale kde zůstal scénář? ()

Madeira

Nudné, bez spádu. Něco mezi Bajajou a fantasy. Na jeden zátah nesledovatelné. Většina postav příšerná, dialogy bez šťávy. 1 hvězdu dávám za závěrečné potrestání líného prince v podání Vojty Dyka. ()

Charif odpad!

Nejhorší "pohádka" všech dob!!! Největší hnus a odpad na druhou!! Dejdar se hodí jenom do tohodle... Vkus opravdu výbornej.. Jen tak dál.. Splácanej a vyplácanej humus!!!!!!!!! ()

dogrose

No jo, česká pohádka bez logického graduovaného děje s pořádnou zápletkou a bez kvalitních dialogů prostě nefunguje. Můžeme se to snažit ošulit natáčením v super reáliích, se super výpravou či super herci, ale nefunguje to. Přesto budu shovívavá - v tom pohádkovém marasmu posledních let to řadím k těm lepším počinům. Pan režisér nechť nevěší hlavu nad špatným hodnocením a zkusí to jinak a lépe - konkurence je nutná. A jak se ukazuje - chybějí kvalitní scénáře. Jinak: stále půvabná Libuška, škoda, že nedostala víc prostoru. Dyk si to užil, snad mu to nezůstane. Herecké výkony příjemné. Hudba príma. Bartoška mne zklamal - neměl brýle ani cigaretu :-) Děj postupně ztrácel na dynamice, do finiše jsme se tak nějak prokodrcali... Dávám tři hvězdičky v očekávání budoucího lepšího. ()