Irena Dousková (např. próza "Hrdý Budžes") napsala scénář k pohádce podle klasických pohádkových schémat. Princeznu (Marika Šoposká) má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák). Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk), třesoucí se na královský titul. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr (Libuše Šafránková), která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci. Vždycky se ale drží jasného pravidla, musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci. (oficiálny text distribútora)

Fr

UDĚLEJ NĚCO. ASPOŇ JEDEN KROK. A PAK ZAS NĚCO UDĚLÁM JÁ....... /// Když drak dostane chuť na princeznu, musí do Čech. Inu tak, každej musí bejt z něčeho živ.... rejža, Dejdar, Bartoška.... Takže vyvěste černý sukno, česká pohádka je na vyhynutí! A nezachrání to ani hezky (fakt, jako by sem nepatřil...) udělanej drak ani Margareta Kocourková. A že je to pro děti (celejm rodinám to asi nedoporučuju...)? Dětský vtípky, dětinský dialogy, jednoduchej děj ... navíc přídavek v podobě nehereckýho dětskýho hrdiny (soráč kluku). Milej Ježíšku, já už na to nemám... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Princ fešák a chuďas hrdina – to je moje rodina. 2.) Master of Puppets – v jakýkoliv podobě. 3.) Musím se šetřit – už mi není 500. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Tosim

Ta současná dějová linka tam byla jako proč? A z jakého důvodu hrála Libuše Šafránková spíše do počtu, když na ní propagace přímo stavěla? Obrázky dobrý, ale jinak dost velké zklamání a nuda. ()

Enšpígl

To prolnutí se současnotí je teda těžkej ulet, kterej naprosto zbytečně ubíjel pohádkovost příběhu. Vykreslení nespravedlnosti bylo dobrý, ale z mého pohledu se nepovedlo obsazení. Výtka se samozřejmě netýká Jirky Bartošky, týká se především Vojty Dyka, já prostě tyhle obejdy z holešovický tržnice nemusím. Vojta Dyk se hodí spíš jako štamgast do kadeřnictví než jako herec do filmu, ještě ke všemu do role prince co bojuje o přízeň princezny, vždyť co by si chudák holka s takovým buchťákem počala. Co se týká Mariky Šoposké, tak to je krásná holka a dobrá herečka, ale až na princezny, ona působí hrozně silně a charismaticky, ale totálně jí tady chyběla křehkost, zranitelnost a nevinnost, třeba právě v porovnání s naší dlouholetou princezní jedničkou Libuškou Šafránkovou, ale jinak mám Mariku hodně rád ať už jako herečku nebo jako hezkou holku, to zase aby si nemyslela, až to bude číst. ()

Malarkey

Pohádka samotná by byla v pohodě, ale v kombinaci se současností to trošku přehnala. Stejně tak samotná princezna Marika Šoposká mi v porovnání s takovou Terezkou Voříškovou vůbec nesedí. To je ale se zápory vše. Jinak se jedná o milou a fajnovou pohádku s překvapivě dobrými efekty, především draka. I když, znova si ji už asi nepustím. A to si myslím, že je u pohádky to nejdůležitější. I když...bůhví. ()

Radek99

Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic... ()

igi B.

Bajaja? Banene!!! Vývary z odvarů a šmytec a šáteček... Komentář? Proč? Už mě to při všech těch nedávných tušašských srajdách pomalu přestává bavit. Ztráta času - a zadarmo vší té sebrance už radit nebudu! . . . Leda tak lejno jedno... Dvojka (myšleno po-kra-čo-vá-ní - milé stádečko, byť nikdy nebude - a celá ta veřejnosrádní si z vás dělá akorát prdel, protože >parta< pochopila včas, že v kinech by prodělali i ty z draka pokaděný trenky) by se mohla jmenovat "Pičifotr" a mohl by to bejt ještě větší (k)akčňák na chechtáky... Se špetkou toho >rodinného< incestu, že... A proč ne? Vysype to zasouložilým údmělcům třeba ještě větší love - a po nás kočkování, ne?... %-/.. . . . A proč si z toho zase dělám >anál< ? Tak dívali jsme se snad všichni, ne? Nenene... ...D/úd/láájdáááá... - - - P.S. Jsem teda netušil, že Barťák potřebuje takový trapný pračky na ty svoje >vejvary< ? %-(.. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno málem s kostí v krku na jéžiškoffským dýchánku 24.12.2011 u maminky /ta moje mutr teda ale jinak fak za nic nemohla/ na >cicilotří jebničce< , hodnocení 733., s pardonem ústnatý pičimentář zde naprosto lhostejný a s oprávněným otrávením a ranním úšklebkem čili odstupem jako dvaaosmdesátý - 24.12.2011) ()

Gilmour93

Princ Bajaja udeřen do koulí dieselovým koštětem na Famfrpál aneb modernou vstříc horším zítřkům české pohádky. I když, spíše než pohádka špatné historické drama prolínající současnost, nebo fantasy, kterému záhy došly peníze i nápady. A v něm Libuška jako senilní jamajská domovnice, Bartoška s profilem pana Drtikola a Dejdar Ridi, co rád dávat do jídlo glukoza. Se ctí z toho všeho vyšel jen narcis-poeta Dick a ostrá tříhlavá saň, proti které je drak Mrak aspirant na Nobelovu cenu míru.. ()

Jezinka.Jezinka

Princové půjčení z Bajaji nebo z Byl jednou jeden král. V ději zůstane statečný princ na komoni, co udělal to jenom pro ni .... který se nemůže zcela rozhodnout, jestli je jen tupý nebo zlý a tupý, a jeho vtíravá písnička, která člověku při druhém opakování nejpozději začne lézt na nervy. Královna, kvůli které má král od dvaceti dřevěnou hnátu, za tu dřevěnou hnátu opravdu nestojí. Čarodějka žije většinou civilním životem na Malé Straně a pomáhá jen tam, kde je člověk ochoten pomoci si sám. Paráda, chybělo málo a princeznu by bez mrknutí nechala sežrat. Princezna je nejkrásnější princezna současných pohádek (a ne poprvé, možná je skoro smutné, že aby byla v pohádce hezká princezna, musí to být pořád ta samá). Jen to finální prolnutí reálného světa a pohádky už je bolestivě přitažené za vlasy. Po té, co jsem se trošku oklepala z vánočního rozněžnění, jdu o hvězdu dolů, ale jen proto, že ta lidská část byla navíc, kdyby to zůstalo jen v pohádkové rovině a toho spratka od jezevčíka tam nemotali, bylo by to o hvězdu víc. ()

D.Moore

Koukatelná pohádková podívaná se tak trochu veze na popularitě v současnosti velmi oblíbeného fantasy žánru a díky ne úplně fádnímu scénáři, hercům, výpravě (svěží režie, obstojné triky --> nesměšný drak, Brouskova velice povedená hudba) a faktu, že je "jiná", si zaslouží pozornost. Vadila mi vlastně jen otravná a zbytečná postava chlapce ze současnosti (docela dost), občasné Dejdarovo přehrávání a nuda, která zavládla zhruba v polovině filmu. Moc se mi líbila hippie čarodějka Libuše Šafránkové, sympatická dvojice princezna+loutkář a rád bych pochválil i vtipné glosy, které pronáší (jak jinak) charismatický Jiří Bartoška. Tři a kousek. ()

freddy

Spojení já a štědrovečerní pohádky, to nejde příliš dohromady, už mnoho let dávám na Štědrý večer přednost jinému programu. Ani nevím, jak se to stalo, že jsem letos přepnul na ČT1, ale stalo se a já jsem zjistill, že novodobé české pohádky na tom nejsou zase tak špatně. Micimutr je pohádkou, která mě dokázala zaujmout od samého začátku a se zaujetím jsem jí vydržel sledovat až do konce, za což může souhra několika faktorů. Především je zde vynikající námět, i když to prolínání současného lidského světa a světa pohádkového mi tam příliš nepasovalo a působilo spíše rušivě, ale naštěstí většina příběhu se odehrávala v pohádkovém světě, takže to zase až tak nevadilo. I herci jsou vynikající, především tedy Vojtěch Dyk jako jakýsi "princ Krasoň", který jako by vypadl z animovaných příběhů o Shrekovi, ale samozřejmě i Libuše Šafránková, u níž mi přišlo, že tu postavu ani nemusí příliš hrát, ve své roli totiž působila úžasně přirozeně. A mladí herci se snažili, takže ani jim nemám co vytknout. Takže když to shrnu, tak jsem rád, že jsem se letos na štědrovečení pohádku podíval, protože rozhodně patří mezi ty kvalitnější pohádky. Uděluji čtyři hvězdy. ()

Spooner

To už se u nás vážně nedá natočit klasická česká pohádka s dobrým humorem a bez moderních cukrkandel (současná linka je velký wtf)? No alespoň, že ten Dejdar s Dykem si to celkem užívají, jinak ale další nová česká pohádka, která už nezabíra ani na ty děti (vyzkoušeno v praxi). ()

juta

Normální pohádka, která ale nepřináší nic nového. Opět tu je drak a láska obyčejného kluka k princezně. Jako bych to už někde viděl. Digitální efekty mohly být ještě lepší. ()

Hunt

Výborný Vojtěch Dyk, Jaroslava Kretschmerová i sympatický Ondřej Novák s Jiřím Bartoškou, velká výprava se značným rozpočtem,...bohužel příběh se táhne a nudí. Navíc propojení se současností moc nefunguje a působí rušivě. ()

salahadin

Micimutr (2011) aneb Jak být za každou cenu jiný snadno a rychle. Princezna když otevře papuli, stane se z ní naivní pubertální kvíkňa. Dyk když otevře papuli, stane se z něj něco, co se pohybuje mezi jícnem a tlustým střevem, Dejdar, když otevře papuli, stane se z něj o něco horší Dyk. A Libušku jste měli raději nechat odpočívat u Tří oříšků, ne jí cpát tři hlavy děda všedraka. Celkově totálně bezkrevná podívaná, jíž by slušel spíš polský dabing s jedním předčitatelem. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Výprava 7/10/// +Vojtěch Dyk v záporné roli, Marika Šoposká jako princezna a nevadila mi tu ani Libuše Šafránková, které tenhle typ role sedí, líbil se mi digitální drak a příběh alespoň trochu o něčem, navíc každý z herců měl prostoru dostatek -škoda, že to nebylo ještě víc dramatičtější, ze scénáře vy se to vytřískat dalo, stejně tak platí že to není pohádka vhodná pro kina, do televize ideální, ale protože byla dána do kin, nemohu se zbavit pocitu, že byla šita rychlou jehlou/// Pohádka, která příliš nenadchne, ale pokud jste na ní nebyli v kině tak ani neurazí. Hodně se bude líbit dětem a přiznám se, že i já jsem se u ní dobře bavil. Žádná z postav mě moc nerozčilovala (trochu možná král s královnou) a děj mě pěkně vtáhl. Se zájmem jsem tedy dokoukal do konce./// Celkem 60%/// ()

Ruut

Ukázkový příklad toho, že když česká televize chce a pustí k režii někoho mladého a inovativního (a nemusí to být pořád jen Jiří Strach), tak může vzniknout velice povedený film. Hlavně mě překvapil povedený digitál - o 100% lepší a vkusnější než v Saxaně (hlavně drak, který není k smíchu - samo o sobě úspěch), přitom neruší a není zbytečně exhibicionisticky napatlaný i tam, kde by spíš překážel. Hezké je i nasvícení mnoha scén pomocí "obyčejných" svící a ohňů - v tom si v některých scénách nezadá ani s podobně koncipovaným mnohem dražším Anonymem od Emmericha. S herci je to o trochu slabší, ale k úžasně "hipísácké bábě" Šafránkové a vtipnému glosátorovi Bartoškovi se přidává solidním výkonem i milá princeznička z lidu Marika Šoposká. Jen ten Dejdarův Pepé je trochu moc za setrvačnosti ... Jedinou menší výtku bych dal za o něco slabší druhou polovinu pohádky (chybělo výraznější finále), ale na debut i tak velice slušný. Zapomeňte na nějaké Kocoury v botách a vemte caparty raději na tohle ... ()

kingik

Nad královským hradem krouží tříhlavý drak, který si přišel pro spanilou princeznu Karolínu, oděnou do smutečního roucha, a žádnému z princů se do jejího zachraňování moc nechce, respektive nenajde se žádný statečný. Jednoduše ji mají na háku. Až na jednoho, loutkáře Vítka, a ten není zrovna urozeného původu, ale tomu k zpacifikování rozběsněného draka pomůže kouzelná Micimutr. Nikomu o tom, co se před dračí slují stalo, se zachránce nesmí zmínit ani slovem (není zcela jasné proč), a když kolem inkriminovaného místa projede zbabělý a proradný princ Vladimír, je jasné, že využije princezniny nevědomosti, způsobené jejíma zavázanýma očima, ke svému prospěchu. Podobná zápletka o falešném zachránci není nic nového na pohádkové scéně a do poměrně otřepaného scénáře bez nosné zápletky je nejinovativnějším prvkem právě postava ztvárněná Libuší Šafránkovou, která je ve světě lidí obyčejnou domovnicí a v pohádkovém světě kouzelnou bábrlí. Televizní pohádku, i přes její částečně filmové parametry, bych si nikdy nedovolil nasadit do kin, ale stalo se. Je natočená dost příšerně a tak nějak bez života. Oživila ji pouze přítomnost Vojty Dyka (se super replikou "já jsem se překřiknul") hrajícího slizkého prince Vladimíra s pěkně přehrávajícím gustem a také digitální drak byl z kategorie těch obstojnějších pohádkových draků. Za tyto dva atributy dávám dvě hvězdičky. Pohádka jako celek je ovšem z kategorie pohádek, které se nikdy nestanou věčnými, a je zcela prosta pohádkového kouzla, navíc s hnusnou princeznou brunetou. Prolínání pohádkového a reálného světa lidí zůstalo pro mě nepochopeno. Tohle je konec dobrých českých pohádek. Jednou to přijít muselo. 40% ()

gilmore_girl

Mne se to proste libilo a dost jsem se i zasmala. Dykous hral uzasneho troubu a muj oblibenec z Lidic Ondra Novak byl k sezrani. A Martin Dejdar jako pricmoudlik? To se rovna skvele zabave. Jen soucasnou Prahu bych tam necpala... ()

IQ Tiqe

Mezi skvělé české pohádky se nezařadí, ale koukatelná byla, Dejdar bavil a princezna byla pěkná. SIce značně primitivní, ale narozdíl od jinýc nebyla nevkusná. Nejspíš si ji budu pamatovat jako tu pohádku, kde každý mluvil současnou češtinou, "jak mu zobák narost". Nejvíc mě překvapil záběr na auta. ()