Hriešnici

USA, (2011–2021), 118 h 29 min (Minutáž: 43–59 min)

Tvorcovia:

Paul Abbott, John Wells

Réžia:

Mark Mylod, John Wells, John Dahl, Todd Holland, Stephen Hopkins (viac)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Michael Patrick McGill, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy (viac)

VirglCZ

Zajímalo by mě, jestli mezi HBO a Showtime neexistuje nějaká nepsaná soutěž o to, kdo natočí více erotických scén za rok. Ne že by mi bradavky Emmy Rossum nějak vadily, dívá se na ně náramně a vlastně celý seriál je zrežírován skvěle. Tvůrci se s ničím nesrali, vzali Americký sen a naservírovali nám ho trochu jinak, z kontroverzního pohledu městské chudiny, kterou staví do ještě kontroverznějších situací, to vše s obrovskou porcí satiry, nadsázky a černého humoru. Toho je někdy více, někdy méně, ale stále dost na to, aby vás řádně pobavil. Jediné, co občas zamrzí, je absence nějakého většího příběhu v některých sériích, ale tohle je prostě seriál o postavách a ty jsou vykreslené náramně, zejména jejich postupný vývoj skrz všechny ty průsery, kterými si musely projít. A tak i po pěti sériích zůstávají Shameless špička a já se nemůžu dočkat, co si Showtime pro Gallaghery připraví příště. Go Lip! ()

DandaPiper

O Shameless jsem dlouho vůbec nevěděl. Originál jsem neviděl a možná je to dobře, já mám přece jen rád trochu té komerce a Ameriky k mému každodenímu doušku seriálů. Musím říct, že jsem nadšenej a je to moje nové guilty pleasure. Pět prvních sérií jsem měl za pár dní hotových a musím říct, že je to emocionální jízda ....nevíte, zda brečet smíchy nebo dojetím. Ta černá komedie je zde opravdu hodně černá, ale tak absurní a zábavná, že lze v klidu a objektivné říct, že toto je kvalita. Seriál jsem velmi rychle zařadil mezi mé oblíbené a to už o něčem svědčí, protože mě už dnes jen tak něco nepřekvapí. Za pěěěěěět. ()

Marci1993

První dvě série byli naprosto perfektní! Přesně tohle jsem hledala, drzí, sprostý, ujetý humor. Kdyby to takhle zůstalo pořád tak bych možná dala i 5 hvězd, ale jsem u šesté série a zatím to je pořád jenom depresivní. Taková obrovská změna. Fakt škoda. ()

Neronius

Pokaždé když vidím poprsí Emmy Rossum, tak mám úsměv na tváři :)) "jedna z těch delikátních věcích na tomhle seriálu." Zde nechybí nahota, drogy či vulgarita a proto je tenhle seriál jeden z mých nejoblíbenějších :) BTW. Lip A.K.A Phillip je best postava z celýho seroše (nejhorší je Debbie.. větší píča snad už může bejt jen Daenerys z GoT) ()

wowylgu313

Nejsmutnější okamžik nastal když tenhle seriál po jedenácti dokonalých sériích prostě skončil. Člověk vydržel ztrátu Teorie Velkého Třesku, Perníkového Táty, Přátel a mnoho dalších ale že přijde konec Shamelless jsem si nikdy nechtěl připustit. Bohužel se stalo!  Těším se na den kdy si sednu k TV a pustím si tento dokonalý seriál od prvního dílu až do závěrečného. Navždy tahle šílená rodina zůstane v mém srdci! Zatím v mém životě neexistuje a zřejmě dlouho existovat nebude seriál, který by dostal mou 100% oddanost. Né každý to dokáže cítit a vnímat ale, pro mně tahle parta nikdy nebude mít chybu. Nikdy! //////// Dodatek: celý seriál shlédnutý znovu nyní v roce 2023 a vše co jsem zde napsal se nemění, jen musím s odstupem času konstatovat že poslední dvě série se opravdu dá se říct drží při zemi ... Už to v nich není ani tak moc Shamelless ale spíše zvyk a závislost. I tak skvělé srdcervoucí série. Opravdu škoda že nastal konec tohoto seriálu... Myslím si že by vše i když už né tak skvostně šlo příběhově hrát i nadále... :-* děkuji za krásné roky s vámi. Zase si vás pustím od začátku za dalších pár let. ()

Jamall

Ani nevím, co napsat. Právě jsem dokoukal první sérii a jsem unešen. Komplexní sociálně-rodinný seriál s naprosto vynikající castingem, povedeným scénářem a semtam i humorem, každá postava je něčím zajímavá...Po druhé sezóně jsem maličko zklamaný, ztratilo to jakousi lehkost, kvalita příběhů postav se snížila a nebyla tak zajímavá a vypointovaná. ()

Nicole32

Seriál, ktorý jednoznačne nie je pre slabé povahy alebo nenáročných divákov. Je to prehnané a vyhrotené do neuveriteľnosti, ibaže je to také sprosté a otvorené (v zmysle alkoholu, drog, sexu) a emocionálne vypäté, že ma to jednoducho nepustí pod 5 hviezdičiek. Tento seriál sa nevyhýba žiadnej téme, ktorá sa týka dnešnej spoločnosti (nedostatok peňazí, alkoholizmus, homosexualita a mnoho ďalších) - nájdete tam všetko. Aj keď pripúšťam, že by sa možno zišlo viac humoru, no rodina Gallagherovcov má ťažký život takže sa nikto nemôže čudovať keď je tam tej zábavy málo. Navyše také dobré obsadenie som nevidela už veľmi dlho a herci podávajú neuveriteľné výkony. Pre mňa seriálový skvost. ()

Devilskitten

Další předělávka původně britského seriálu... Když jsem zjistila, že američani natočili předělávku mého oblíbeného seriálu, bála jsem se jak toto dopadne, ale po shlédnutí první série musím říct, že američani drží kvalitu a nemají se rozhodně za co stydět. Ano, na originál to prostě nemá, ale pobaví téměř stejně dobře jako originál... :) ()

Blejzr

Perfektní seriál, vtip i drama a po nekolika dilech zavislost... nejlepsi postava Steve/Jimmy! Ten herec se mi fakt libi a doufam ze zacne poradne hrat, pamatuji si ho uz jako syna Cruise z Valky svetu.. ()

Monos

O áno, je tu veľa sexu, alkoholu, drog a vulgarizmu. Ale taktiež je to seriál, ktorý z Vás dostane všetky emócie, na ktoré si len spomeniete. Od šťastia, radosti a smiechu, cez strach, smútok a prekvapenie, až po znechutenie, hnev a nenávisť. To všetko tam je. V jednej časti sa neviete prestať smiať a v ďalšej Váš čaká totálna dráma a slzy. Vždy keď sa tešíte, že sa čo i len jednému zo súrodencov začne konečne dariť, príde nový úder a padnú zas na dno. Za mňa najviac TOP postava je Lip. Je mi jasné, že to nemusí byť každého šálok kávy, ale ja osobne sa už neviem dočkať na novú sériu. ()

taibrek

Tento seriál nikdy nebude nudiť. Proste v každej časti sa niečo deje. Je super sledovať ako každá z tých postáv rastie a mení sa. Môžem ho hodnotiť pre mňa, ako jeden z naj seriálov, ktoré som videl. ()

HanzoBureshi

Franku, ty jsi bůh! Gallagherovi a jejich příběh jménem Shameless je opravdu jednou velkou a zábavnou érou, která je plná emocí a humoru. Líbí se mi ten náhled na chudobu a co lidi díky ní provádějí + jak je to celkově zabaleno do originálně komediálního kabátku. Každá postava si prošla obrovským kusem cesty, které jsou všechny vždy v něčem speciální a vývoje charakterů jsou skvělý. Nějaká postava mě bavila a některé naopak štvala, poté zase naopak atd. Jenomže po skončení seriálu mi teď chybí každičký človíček z této úžasné show. Moje nejoblíbenější postavy jsou ale spíše sousedé Kev a Veronica, kteří mě bavili opravdu celým seriálem a ani jednou nenudili. Na vedlejší postavy se také vůbec nekašlalo a někdy hodně pobavily a vždy vyvolaly úsměv na tváří viz. třeba Tommy a Kermit. Jen občas zamrzí odchod některých pár postav. Co se týče originality a nápaditosti, tak to také většinou bylo fantastické. Sedmá + osmá řada mi přišla trochu v těchto ohledech slabší, ale zbytek je opravdu geniální. Začátek seriálu nám představí Frank Gallagher a řekne pár vět o South Side, nikdy bych ale nevěřil, že tento stejný dialog může vyvolat spoustu emocí, protože mě totálně položil. Celý seriál je doprovázen také výbornými songy. Také se mi líbí, že seriál prochází skutečným a naším reálným světem. Jako věděl jsem, že se mi to bude líbit, ale nečekal jsem něco tak dobrého. Ani bych nevěřil, jak moc mi všichni budou chybět. Mé hodnocení: 9/10 ()

Houbos

Shameless (Nestoudně) je takový crossover The Skins a Breaking Bad. Po prvním děsně cool a bezstarostný a po druhém sklíčený. William H. Macy je spíše tahákem k nahnání sledovanosti. Většinou se jen válí v záběru někde po zemi a hluboce dřímá. Nebo po flámu procitne v Quebecu. ||| Vybydlená předměstí velkoměsta, přibývající jizvy amerického urbanismu, mě fascinují. Stačí trochu utlumit barvy a vypadají ještě depresivněji než socialistické sídliště. A navíc jsou zajímavá. No a Shameless bezostyšně sleduje osudy usedlíků jednoho takového slumu. Lidí z okraje společnosti. Jsou atraktivní, afektovaní a nikdy nestonají (zásadní rozdíly mezi evropským a americkým filmem). Pět. Stále se něco děje a je na co koukat. Na všední večer ideální. ()

J.S.Austen

Má to skvělé momenty. Má to dokonce i skvělé momenty lišící se od originálu. Ale to je ono, originál to prostě není a jelikož jsem ho viděl, tak nemohu hodnotit nezaujatě. Jen by mě zajímalo, jestli "tvůrci" dokáží udržet úroveň i potom, co jim dojdou zápletky z originálu. ()

anillvap

Shameless jsem zkusila ze zvědavosti, protože mezi mé oblíbené seriály patří ty, které zaštiťuje Showtime (Californication, Dexter). A musím říct, že po zhlédnutí pár dílů jsem spokojená. Líbí se mi to. Je to správně trhlé, asi už jako všechny dobré seriály. Neviděla jsem britský originál, tak nedokážu tyto dva srovnat. Ale tahle rodinka si mne získala, jednotlivé postavy mají svůj účel, kterým přispívají k celkovému kolorytu "sousedství". Těším se na vývoj jejich psychiky. Více napíšu určitě po zhlédnutí dalších dílů... Update: po shlédnutí celé první série se Shameless jednoznačně posouvá vysoko na příčky dobrých seriálů. Takovou originální sestavu postav, které povětšinou patří do jedné rodiny, člověk v jednom seriálu jen tak nevidí. ()

ragtime

Po dopozeraní druhej série sa Shameless bezpečne dostal do mojej Top Ten najlepších seriálov. V tomto výnimočnom prípade rozumiem vzniku amerického remakeu. Televízia Showtime nemá obdoby. ()

Peenugirl

Foter hajzel, lúzer, alkoholik,... Detí ako smetí, matka s "kamoškou" kamionistkou je fuč... Každý je osobnosť a snaží sa prežiť. Najreálnejšia vec akú somkedy sledovala a smejem sa až po bolesť brucha a občas mám uzol v hrdle. 95% ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)