Hriešnici - Série 11

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 30 min (Minutáž: 52–59 min)

Tvorcovia:

Paul Abbott, John Wells

William H. Macy, Steve Howey, Jeremy Allen White, Ethan Cutkosky, Emma Kenney, Shanola Hampton, Cameron Monaghan, Noel Fisher, Christian Isaiah, Kate Miner (viac)

Tr0nic

Tak je dobojované. Konec, aký si Shameless určite zaslúžili, 11 sérii veľmi slušných scenárov je na konci a ja som rád, že som posledné 4 roky mohol byť pri tom. ()

oasismanik

Lepší koniec sa snáď natočiť ani nedal, ale stále tvrdím, že to mohlo chodiť donekonečna...boli to dlhé a krásne roky, jedinečný seriál, aký sa natočí raz za dekádu a tiež som rád, že som mohol byť pri tom. ()

Lachtaan

V životě jsem neshlédl žádný jiný seriál s tolika sériemi a epizodami a se současným trendem držet snesitelnou laťku kolem 8 epizod a 3-4 řad už se k žádnému extrému snad nedostanu. Shameless byli ale výjimkou, které nikdy nebudu ani na vteřinu litovat, protože i ve své 11. sezóně na mě dokázali vychrlit tolik milých i legračních situací, že bych neměl obavy, kdyby se o to pokoušeli ještě dál. Ale jak se říká, v nejlepším se má skončit. Já konečnou paralelu s úplným začátkem seriálu obrečel a s tím rád nechávám tečku za tím vůbec nejlepším televizním dramedy! ()

FatalDay

Posledné dve série mi prišli slabšie. Možno preto že som ich videl po väčšom časovom odstupe. Každopádne prišlo mi, že sa začalo podobať na sitcom, kde vymýšľajú jednotlivé sketche osobitne a sem tam sa prelínajú. Keď to vyzeralo konečne že to niekam smeruje, tak v Ďalšej epizóde o tom nebola ani zmienka. Keď si zhrnieme jednotlivé postavy: Carl - Skoro celá séria je len o tom ako byť policajtom. Debbie - komplexy z toho aké mala detstvo. Liam - snaží sa byť s otcom. Frank - Frank je Frank to mu asi nemám čo vyčítať. Lip - celý čas je tom len o tom že je chudobný a snaží nejakým spôsobom zarobiť a ak sa mu to náhodou podarí tak dostane podpásovku od života. Toľko smoly ako mal poslednú sériu hádam nemal ani za 10 sezón. Ian, Mickey - manželské poťahovačky. Kevin, Veronica - títo mi prišli ako tak súrodí. Asi mi tam dosť chýbala Fiona, táto celkom dobre skĺbovala dokopy. A ešte by som vypichol jednu vec a to, až moc sa tlačia homosexuálne vzťahy do seriálu. Ešte aj Tommy a Kermit mali mini aférku.. Príde mi to až moc silené. Neviem či to robia z edukatívnych príčin, alebo je to proste populárne. Podobné to je aj v Sex Education. Súčasné seriály proste musia obsahovať aspoň nejakých černochov, homosexuálov, ak nie tak sú potom rasisti a homofóbi... Tri hviezdičky dávam hlavne asi z nostalgie z ostatných sérií, z toho že to bolo stále celkom vtipné a z toho že ten záver bol celkom podarený. ()

• Ve scéně, kdy Carl (Ethan Cutkosky) nabourá Ferrari, je vidět, že než auto nabourá, tak už je auto bourané. (Zek)